Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 11:13     Naslov sporočila:  Ljubezen z odvisnikom Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Naj najprej napišem, da pri tej temi nikakor ne gre za moj osebni problem. Sem pa v preteklosti poznala nekaj ljudi, ki so se v podobnih situacijah odločili kakor so pač se in pozneje nekateri podvomili v svojo odločitev.

Namreč, zanima me, kako bi se vi odločali v primeru, da se zaljubite oz. zapletete v neko ljubezensko razmerje z odvisnikom/odvisnico ( od droge, alkohola, tablet, igralništva...). Bi poslušali srce ali razum? Morda oboje, če bi vam, ta razum govoril, da tej osebi lahko pomagate?
Ste pa šele na začetku zveze, ko je tudi možnost za „pobeg“ iz nje, če temu tako rečemo, še vedno odprta in izvedljiva.

Meni sta poznana dva primera; ko je dekle vztrajalo s fantom odvisnikom, v veri, da mu lahko pomaga, na koncu pa še ona postala odvisnica. In primer, ko je fant pustil dekle odvisnico, čeprav ga je to na nek indirekten način prosilo, naj ji pomaga. Ocenil je, da tega ne zmore oz. da so njene obljube, da se bo potrudila pri tem, prazne. Dekle je pozneje zelo zabredlo in mislim, da ga še danes malce peče vest.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 11:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

vsekakor bi se maximalno potrudil, da ji pomagam, da pride iz te odvisnosti, ampak vsekakor pa ne bi še čez sebe, če bi ugotovil, da je moje početje jalovo in da iz tega ne bo nič potem bi odnehal in odšel.
kajti nekateri si ne dovolijo pomagati, nočejo pomoči, ali pa lažejo sami sebi in potem še drugim.

vsekakor bi imela celega mene in popolno pomoč, ampak čez sebe pa ne bi šel!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 11:29     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kako pa sploh gledate na tako zvezo; je to sploh zveza v pravem pomenu besede, kjer so možni neki odkriti dogovori in pogovori, ali je to bolj enostransko pripadanje zvezi, medtem ko je drug člen te zveze "bogvekje" s svojimi mislimi?




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 chukerchek
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 39
Pridružen/-a: 11:36, 14-Jun-2006
objave: 706
Teme: 17
Kraj: beyond borders
17378.7 kinta/e
36.2 šold/e
446.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 12:12     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja jst mam tako izkušnjo za seboj in pač v vezo sem se spustila z naivnim mišljenjem (sej k se bo zaljubil vame bo tut z drogo prenehal). Na koncu sva zabredla oba, jst sm se pravi čas zbudila, on pa pač ne in je naredu samomor. Zdej vem da če še kdaj spoznam kazga junkia vem da bom šla stran kukr me bodo nesle noge. Men tega ni treba, in verjamem da ma vsak svojo glavo s katero lahk razmišlja in da se vsak zavestno odloči za to pot. Razumem da je lahk težko, sam ta izkušnja me je tok po glavi da dvomim da bi bla sposobna že samo stat človeku ob strani, ker to so zelo delikatne zadeve in odvisen človek je sposoben za šus zaj¤¤¤¤¤¤ vse, te okradet, lagat... Takmu človeku ne morš zaupat, bolj k ga spustiš k seb večjo štalo ti dela. Mislim da če bi si tak človek želel poiskati pomoč bi si jo zdavnaj pri strokovnjakih. Ostalo so le prazne obljube in smiljenje samemu sebi.

Sama prav tako vsak večer skadim eno jolo, ja tut jst sm odvisna... Sam pač jst vem da k se bom odločila da bom nehala bom nehala. No ja sej sm ravno v fazi nehavanja.. Že dva dni sem vzdržna. (full velik kao) Very Happy No ampak kaj hočem povedat, kajenje na moje zivljenje ne vpliva, razn to da sm mal bolj lena kot običajno in ravno iz tega razloga nehavam. No ampak če bi mojega partnerja to motilo, jst pa bi se odločila da vztrajam v svoji odvisnosti, bi lahk sam pokal čez vrata. čeprav se mi zdi da trave ne moreš primerjat s trdimi drogami, lahko pa jo enačimo s cigareti, kavo, alkoholom. No ampak odvisnost je odvisnost..




 Devica Spol:ženska Podgana SkritOsebna Galerija od chukerchekPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 12:34     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, ja, jaz nisem imela v mislih ravno trave. Ker potem bi bil seznam meni poznanih ljudi, ki živijo z "odvisnikom" kar dolg. nasmeh
Zna biti pa tudi to moteče v zvezi, če nekdo pretirava s tem.

Moje stališče do te problematike, vpletanja čustev z odvisnikom, je bilo vedno tako, da to nima nobenega smisla. Da moraš bit pri takih ljudeh skrajno racionalen. Lahko jim poskušaš pomagat, ampak brez pretirane čustvene vpletenosti, kar pomeni, da tudi, če te bo tak človek zaj... ne smeš tega čustveno dojemat. Ker oni so takrat čisto v enem drugem filmu. Jaz osebno se ne bi nikoli, ampak res NIKOLI spuščala v zvezo s takim človekom. V srednji šoli sem nekaj časa poskušala "stat ob strani" v podobni situaciji bivšemu sošolcu, s katerim sva se prej zelo dobro razumela, imela veliko skupnega, pa sem kmalu ugotovila, da nima smisla to dojemat z vidika prijateljstva, ker v tistem trenutku sem bila zanj samo ena znanka, ki mu lahko pride prav ali da si od nje sposodi denar ali da mu pomaga blefirat opravičila v šoli in podobno. Interesa, da bi kaj naredil zase ali sploh uvidel svoj problem pa itak ni imel. Pozneje so se najine poti povsem spontano razšle, ker sva živela različna življenja, nisva imela več kaj dosti skupnega.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 13:00     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Nihče še ni nehal nič zaradi druge osebe, kvečejemu zarad sebe, pa četudi se včasih zdi, da je nekdo nehak zarad drugega, je samo zarad sebe in samo zarad sebe lahko nekaj narediš in nikogar ne moreš v nič prisilit in mu težko karkoli dokažeš, sploh pa odvisnikom. Tako da jaz se v tako vezo nebi spuščala, pa če bi me na kolenih prosil, edin če bi res pokazal, da se je pripravljen odvadit in me prosil za pomoč. Takemu bi jaz naprej pomagala, da bi vidla ali je res kaj na tem, šele potem se bi spustila v vezo.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 lisa
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Pet 09 Mar, 2007 13:47     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sem bila z odvisnikom od droge in alkohola, se je šel zdravit pa sem ga čakala 9 mesecev, pa sva bila potem pol leta čist ok, pol me je pa prevaral in sem ga pustila, no sedaj kolker vem je isti k je bil




   
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 11 Mar, 2007 10:05     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Se ne pečam niti se ne ukvarjam s takimi osebki, tako da ne morem presoditi kaj bi storil. lahko pa povem da, vsakega ali vsako za katerga obstaja najmanjši sum o zgoraj navedenih zasvojenostih, odfukam že v samem štartu.




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98647 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.9084s ][ Queries: 40 (0.4755s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.