povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Jan, 2007 10:50     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sieagel @ Sat 20 Jan, 2007 15:14 Napisal/a:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)


Star si 29. let torej si letnik 78. kar pomeni, da ne vem zakaj, so te pri tvojih 5. letih, leta 1983 na skrivaj peljali krstit. Ne zastopim zakaj so te skrivali, ali zato ker si izjemno grd pa je bilo treba ljudi obvarovati, mogoče zato, ker je tvoja babica še vedno živela v letih po 2.sv. vojni, ali pa si navaden nakladač ki si želi pozornosti.
Torej kaj od tega?




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Jan, 2007 11:30     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Uh Zlobko danes si pa prava Zloba. Samo a ni zanimivo, tisti ki so bli 1 krat v cerkvi ali 2 krat imajo največ proti njej. Kot ponavadi.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Jan, 2007 12:24     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sej, sam nism hotla tega napisat pomežik
mojsa - sm morala pretrpet tri cerkvene poroke, krst in pogreb. ne maram bedarij k jih kvasijo zupniki. pika.




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Jan, 2007 12:32     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Saj jaz tudi ne maram po večini župnikov, sem pa v svojih skavtskih letih bila na kr nekaj zelo lepiš mašah in spoznala nekaj zelo vredu župnikov v stilu 7 heaven, ampak tako je povsod v vsaki stvari se najdejo izjeme ampak ponavadi delamo zaključke po načelu nekih preteklih izkušenj in se zapečatimo.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Jan, 2007 14:31     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mojsa @ Thu 25 Jan, 2007 10:30 Napisal/a:
Uh Zlobko danes si pa prava Zloba. Samo a ni zanimivo, tisti ki so bli 1 krat v cerkvi ali 2 krat imajo največ proti njej. Kot ponavadi.


OK, sej mogoče je pa sin zagrizenih komunistov pa so ga zato naskrivaj peljali h krstu.




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 25 Jan, 2007 15:34     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zlobko @ čet Jan 25, 2007 9:50 am Napisal/a:
sieagel @ Sat 20 Jan, 2007 15:14 Napisal/a:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)


Star si 29. let torej si letnik 78. kar pomeni, da ne vem zakaj, so te pri tvojih 5. letih, leta 1983 na skrivaj peljali krstit. Ne zastopim zakaj so te skrivali, ali zato ker si izjemno grd pa je bilo treba ljudi obvarovati, mogoče zato, ker je tvoja babica še vedno živela v letih po 2.sv. vojni, ali pa si navaden nakladač ki si želi pozornosti.
Torej kaj od tega?


Mogoce zarad tega ker starsi niso hotl da ga krstijo, babica pa?
Vsaj tko je blo pr moji sestri, pa jo je tud pol babica pelala k je bla sestra pr njej na pocitnicah. Jaz sm se temu izognila.




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Pet 26 Jan, 2007 10:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

mene je mat dala krstit ker se ji je zdel lep obred pomežik baje sem v cerkvi tulila ko zmesana, ko smo pa prsli ven je bil pa mir pomežik




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 ToTa
Neznanka
Neznanka


Starost: 42
Pridružen/-a: 16:32, 23-Jan-2007
objave: 9
Teme: 0

422.7 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Ned 28 Jan, 2007 12:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Vidim, da nas je kar nekaj takih, ki smo bili 'skrivaj' krščeni.

Nekdo je napisal, da si je to spet nekdo drug izmislil, češ da išče pozornost. Rolling Eyes

Moja mama in oče sta ateista, in to težka ateista. Babicam (tudi nekaterim dedkom)pa to taaaako veliko pomeni. Krstit otroka. Mislim, kera bedarija. In zdaj bi naj jaz lepše ali boljše živela. Ker sem krščena. phahahahahaha

če bi moja matka vedla, kaj naklepajo me ziher ne bi pustila krstit. Tudi, če bi mene kdo vprašal, se ne bi pustila, ker se mi pač to zdi brezveze.

Mojsa, in še odgovor zate.

Moj dedek je bil necerkveno pokopan in je bil pogreb zelo lep. Bil je ateist in smo spoštovali njegovo željo, to je ne bit cerkveno pokopan. Namesto da je tam en župnik bluzil o njem (ki ga sploh pozna ne) so imeli govore ljudje, ki so ga dejansko poznali in spoštovali. Ker pa je dedek imel poklic kriminalista, je bil to še posebej lepo obred, takšen ki se spodobi za pravega policista.

Kar se pa tiče tega, da proti cerkvi govorimi samo taki, ki smo v cerkev stopili 2krat v življenju. Ja, imamo svoje razloge.
Ne hodim v cerkev, ker nisem verna. In stojim za tem.

Koliko ljudi hodi ob nedeljah tja, se delajo pobožne, v resnici so pa večji in hujši grešniki kot jaz. Varajo, kradejo itd...pol pa grejo v nedeljo tja se pretvarjat. Kakšna dvoličnost.
Spoštujem samo tiste vernike, ki dejansko tudi živijo tako kot se spodobi za vernika. Večina jih ne in zato mi gre na k¤¤¤¤¤ vse kar je s tem povezano, ker ste eni veliki dvoličneži.

Me zanima, če ti živiš po vseh tistih zapovedih, s katerimi so ti polnili glavo, ko si obiskovala verouk. Sem prepričana da ne.
Torej, kdo je zdaj večji grešnik? Jaz ali ti???

Namesto da grem v nedeljo v cerkev, se raje sprehodim po svežem luftu do pohorja in nazaj.

Ko v cerkev voli, pa nek izvoli.

Aja, in rekla si da smo bojazlivci in hinavci, ker se bomo poročili necerkveno, starše pa bomo pokopali cerkveno.
No, da te razsvetlim.
Staršev ne bom pokopala cerkveno, ker si oni tega ne želijo. In tudi sama se ne bom poročila cerkveno, ker si tega ne želim.
če pa bi moja mama recimo imela željo bit pokopana cerkveno, bi pa sigurno spoštovala njeno željo ter jo cerkveno pokopala in to ne bi imelo z mano nobene veze. Zato ne bi bila jaz hinavksa, ampak bi kvečjemu spoštovala in cenila mamino odločitev.

Tako kot pričakujem da bo moja babica, ki je ful verna in jo bomo siguro cerkveno pokopali, pričakujem, da bo tudi ona spoštovala mojo željo ter me podprla pri necerkveni poroki.

A zdaj štekaš??

Ali ti še vedno ni jasno.... Rolling Eyes




 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ToTaPošlji zasebno sporočilo
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Ned 28 Jan, 2007 13:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Uh Tota, če bi dobro prebrala moje poste, jaz nobenega od vas nisem za nič označila še najmanj za bojazljivce in hinavce. Saj vem da imaste svoje razloge. In tud sem napisala da ne hodim v cerkev in da nisem šla že nekal let razen če sem mogla. Pa tud letos ko je bil spomin na smrt mojega očeta sem mami prepovedala da bi mašo plačala zanj iz preprostega razloga kot sem tudi povedala, da tudi jaz preziram cerkev, sisetm in njihov razen če se najde res kak župnik ki ve o čem govori in kaj dela in zakaj to dela. In če bi vidla sem se strinjala z Seniorjem ki je dal pametno pripombo da poročni obred kot sam je lepo napisan, kot tudi vsi drugi samo naša cerkev oz večina župnikov in nasploh cel sistem to rad obrne v svoj prid a ne. To je to kar sem jaz hotela povedat. da mormo ločit vero od cerkve. Saj men je vseeno če ste verni al ne, pa kako se boste poročili. Sam pač včasih se mi zdi smotano da eni zato ker pač so ateisti se izogibajo cerkve kot da bi bila kužna. Kot na primer prejšnji vikend ko sva bila z fantom na Arehu in sem rekla če greva mal pobliže pogledat tisto cerkvico in je to že bil full problem. Kot da če jo gre od zunaj pogledat bo ne vem kaj se zgodilo. Pa ga nisem nič rpepričevala. Sem rekla no pa pač tu počakaj jaz grem. Pa je pol vseeno šel tisot obzidje pogledat pa je vseen rpeživel. No to se mi pa zdi bedno. Ker jaz nisem muslimanka, pa bi vseeno šla pogledat mošejo.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Ned 28 Jan, 2007 13:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Veš jaz se spretno izogibam temu da bi na forumu koga za kaj označila, ker vem da to nikamor ne pelje in ni smiselno tako da ti tudi drugič mal bolje beri in pazi kaj govoriš.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 ToTa
Neznanka
Neznanka


Starost: 42
Pridružen/-a: 16:32, 23-Jan-2007
objave: 9
Teme: 0

422.7 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Ned 28 Jan, 2007 13:52     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, sori, če sem te kakorkoli užalila. Ni bil moj namen.
Malo si mi pač tlak dvignila s svojimi izjavami...

Meni so cerkve kot sami objekti zelo lepe.

Kot osnovno in srednješolka sem veliko prepotovala po raznih muzejih in cerkvah po celi Evropi, ker je pač mati mahnjena na umetnostno zgodovino in uživa v vseh teh arhitekturnih 'čudežih', ki jih današnji človek s svojo škatlasto, enolično gradnjo nikoli ne bo znal ponovit.

In nimam nič proti cerkvi kot objektu. Vse kar se pa not dogaja pa mi je bolano in eno samo pranje možganov.

Zato, na razne maše in podobna sranja ne hodim.

Grem samo na pogreb ali na poroko iz spoštovanja do tistega ki se poroči ali je umrl.




 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ToTaPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 28 Jan, 2007 14:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Cerkev je ustanova za manipulacijo ljudi!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 sieagel
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 46
Pridružen/-a: 23:46, 27-Sep-2005
objave: 371
Teme: 22
Kraj: Ljubljana (na štajerski naèin)
2757.1 kinta/e
502.0 šold/e
747.7 flika/e

newzealand.gif
objavaObjavljeno: Ned 28 Jan, 2007 22:55     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zlobko @ čet 25 Jan, 2007 09:50 Napisal/a:
sieagel @ Sat 20 Jan, 2007 15:14 Napisal/a:
sam to povem, v cerkev me doben ne spravi, še najmanj pa na lastno poroko!

Vse skupaj sem bil 3x v cerkvi zaradi kakršnega koli obreda! Prvič pri 5letih k me je babica peljala na skrivaj krstit, drugič na enem pogrebu, a še to zaradi dolžosti (gasilec) in 3. na sestričnini poroki (vzdržal sem ceih 5 minut!)


Star si 29. let torej si letnik 78. kar pomeni, da ne vem zakaj, so te pri tvojih 5. letih, leta 1983 na skrivaj peljali krstit. Ne zastopim zakaj so te skrivali, ali zato ker si izjemno grd pa je bilo treba ljudi obvarovati, mogoče zato, ker je tvoja babica še vedno živela v letih po 2.sv. vojni, ali pa si navaden nakladač ki si želi pozornosti.
Torej kaj od tega?


No zlobko da ti odgovorim, zdaj ko imam čas dejansko kaj napisati.
Kršen sem bil zato, ker je babica še vedno vsaj en malo verna. drugega razloga ne vem. je nisem nikoli spraševal. Naskrivaj pa zato, ker sta starša, in dedek hudi ateisti. oz dedek je vsaj bil, do operacije na odprtem srcu pri 82 letih. potem ... je postal vsaj delno veren, ker dejansko ne bi smel preživet tako težke operacije in okužbe z merso ob tako oslabljenem imunskem sistemu ki ga je takrat imel. zarad tega.

Kar se tiče še ostalega, pa takole. babica še vedno živi pri svojih 88 letih, sama bolj ali manj skrbi za oba z dedekom, dokler sem bil še v mb sem bi vsak dan pri njej vsak 2x in to kar si napisal o njej jemljem kot zelo veliko osebno žalite. to da sem nakladač se tiče men in nemoje družine. In še nekaj, v letih po 2. sv. vojni, je babica, dedek in vse tri hčerke ogromno pretrpeli. in so bili zelo napredni za svoje časa. posebej babica. zato prosim ne govorit takole ne o meni, me ne poznaš, še najmanj pa mojo družino, moje starše in stare starše. kar karkoli o njih iz tvojih ust sem jemal, jemljem in bom jemal kot osebno žalitev. In nobemu ne dovolim, da govori, piše ali omenja mojo družino v takšnem žaljivem kontekstu. posebej pa ne javno. (forum je javna zadeva).

zato bass prosim da zlobkota vsaj opozoriš če se že greš takšen forum kot ga vodiš. podi pošten in ukrepaj pošteno. do zdaj nisi najbolj!


P.S. zlobko nauči se brat kajti v profilu mi piše letnik '77, nobember tako da me je babica peljala krstit leta 1982!!!!


in še nekaj, ker sem kjasneje videl in dopisujem tole.

Zlobko zdaj si me že dvakrat v isti temi užalil in omenjal v tem kontekstu moje starše oziroma družino.
starša nista nikoli bila kumonista, nikoli v KP, CK in ostalih "združenih" zaradi kumonizma je trpel tako moj oče kot mama v njunih otroških letih. Verjemi da jima ni bilo lahko!

S tem "OK, sej mogoče je pa sin zagrizenih komunistov pa so ga zato naskrivaj peljali h krstu." ne sam da žališ, ampak sklepaš nekaj oziroma ugibaš ter obtožuješ osebe, ki niso s tabo ali s tem forumom kakor koli povezane. Že samo po sebi je to žalitev za takšno omembo. posebej ker o teh osebah ne veš prav ničesar.

Še nekaj Zlobko, razmišljam o tožbi zaradi javne razžalitve mene in moje družine




Potovanja, Šport: bordanje, smuèanje, kolesarjenje, potaplanje, pohodništvo
Vreme, Raèunalniška tehnologija, Mali oglasi, Zdravje in šport in še kaj bi se našlo


 Strelec Spol:Moški Kača NI na linijiOsebna Galerija od sieagelPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98647 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.3229s ][ Queries: 40 (0.1274s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.