povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: čet 15 Jan, 2009 15:22     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Terminatorka @ čet Jan 15, 2009 11:10 am Napisal/a:

No, ja. Jaz mislim, da če ima nekdo resnično neke sposobnosti, lahko v Sloveniji zelo zelo hitro postane "slaven". In to brez da se sleče za Playboy. nasmeh
če jih pa nima, mu pa niti 6000 frendov ne more pomagat.


Nihče z resnimi sposobnostmi ne more postati zelo,še najmanj pa zelo zelo,hitro slaven. Ker za resno slavo je potrebno veliko razvoja, to pa pomeni veliko časa in ogromno ogromno dela, ki ni za navadne smrtnike.
Ravno v Playboyu lahko postaneš zelo zelo hitro slaven in tudi zelo zelo hitro pozabljen.

Mene pa še vedno zanima beseda "virtualno". Zakaj recimo televizija ni virtualni medij. Saj gre za podobne pretvorbe informacij iz glasov in slik v elektrone in spet nazaj.
Zakaj hudiča je internet virtualen? Virtualna je recimo fatamorgana.
Napisan tekst, ki ga lahko berem na ekranu pa ni virtualen. Pri fatamorgani pričakujem oazo, kjer je ni in stremim tja v pogubo. Ko pa berem forum ali blog pa stremim k realni stvari, ki je ZARES TAM pred mano.
Virtualno je lahko samo v primerjavi s čim. Recimo slika na ekranu ni slika na papirju, ki ga lahko v roko primem. Ali pa človeka na video posnetku ne morem v roke prijeti, ker ga ni 30cm pred mano, kolikor je film na ekranu oddaljen od mene.
Ipd...
Zakaj potem televizija tudi ni virtualni medij?
Kar nekaj blečemo in sploh ne vemo kaj,hihi.

Appendix:
Zaključil sem, da je zveza NAVIDEZNA RESNIčNOST nekaj kar označuje nekaj drugega od forumov in blogov.
V angleščini pomeni virtual reality preprosto internetni prostor. Prostor, kjer ljudje izmenjujejo mnenja, informacije. Kar nima nobene zveze z navideznimi prostori. Saj gre za realni prostor. V noben navidezni prostor nisi umeščen, le medij je v elektronski obliki.
Navidezna resničnost je lahko recimo tista čelada in kombinezon, ki ti dajeta vse občutke, da si v nekem prostoru. V resnici si v DRUGEM prostoru, realnem prostoru, le zdi se ti, da sodeluješ v navideznem prostoru in imaš konkretna občutja v zvezi s tem navideznim prostorom. To je podobno, kot fatamorgana, ki jo kreiramo računalniško in kibernetično. Nekaj recimo vidim 3 metre stran in celo izmerim razdaljo, ampak tistega tam v resnici ni. Je na videz tam.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 PikiJapok
Amater
Amater


Starost: 49
Pridružen/-a: 20:30, 20-Avg-2006
objave: 221
Teme: 2
Kraj: Logatec
535.1 kinta/e
7.0 šold/e
2.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 15 Jan, 2009 15:34     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Arbi, bravo. Zelo dobro si (predvsem na koncu ) opredelil pojem navidezne resničnosti.




Shit! Spet 'mam prow...


 Kozorog Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od PikiJapokPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 15 Jan, 2009 15:58     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja ampak virtual reality ni virtual media, virtual friendship, virtual karkoliže.
Virtualna resničnost se po navadi nanaša predvsem na virtualne svetove in označuje tehnologijo VR. (Preberi si to, bo mal bolj jasno: http://coe.sdsu.edu/eet/articles/VROver/start.htm)

Sam pojem virtualen pa se uporablja tudi drugače in ga marsikdo meša z virtualno resničnostjo prav zaradi interneta, ker se dandanes tam marsikaj dogaja. Ampak ni vse, kar je na internetu virtualna resničnot in ni vse, kar je na internetu, virtualno itd.
Potemtakem je z vidika uporabnika tudi televizija lahko virtualen medij, zakaj pa ne? Se pa bolj uporablaj termin elektronski medij. Ker je to v bistvu medij, ki v resnici obstaja. Se pa danes pojavljajo tudi prave virtualne televizije in virtualni radii. Ampak z vidika ciljne publike ni bistvene razlike.

DEFINITION - In general, virtual means the quality of effecting something without actually being that something. In information technology, there seems to be a virtual version of (virtually) everything.

"Virtual" derives from the Latin "vir" ("man" in an idealized sense), from which developed the Latin "virtus" (strength, manliness, virtue). In Middle English, the adjective meant "possessed of certain physical virtues." By modern times, it had come to mean, as defined in Webster's, "being in essence or effect but not in fact."

Kar zadeva "postati slaven" pa je bilo mišljeno v kontekstu blogov, forumov, facebookov itd. itd. ne pa atomske fizike, zato se mi ne da o tem zgubljat besede.
Drugače pa je moje osebno mnenje, da je med vsemi, tudi permanentno slavnimi Slovenci, bolj malo takih, ki imajo dejansko neko konkretno znanje, sposobnosti, so s trdim delom prišli do tega itd. Slovensko zvezdništvo pa je itak poglavje zase.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 PikiJapok
Amater
Amater


Starost: 49
Pridružen/-a: 20:30, 20-Avg-2006
objave: 221
Teme: 2
Kraj: Logatec
535.1 kinta/e
7.0 šold/e
2.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 15 Jan, 2009 16:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pri blogih in forumih bi se jaz bolj kot na virtualnost (ki je tukaj po moje irelevantna) naslanjal na anonimnost in morebiti še na vzporednost.

Anonimnost je tukaj mišljena predvsem z vidika yavesti pisca (in ne v absolutnem smislu), ki se tako po internetu sprošča oz. aktualizira na področjih, kjer se v mano-a-mano odnosih ne uspe.




Shit! Spet 'mam prow...


 Kozorog Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od PikiJapokPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Jan, 2009 23:04     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Terminatorka @ čet Jan 15, 2009 2:58 pm Napisal/a:

Potemtakem je z vidika uporabnika tudi televizija lahko virtualen medij, zakaj pa ne?


A ni o tem pisal že en uporabnik,hihi?
Občinstvo! Malo pozornosti prosim!


LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Jan, 2009 23:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Arbiter_universale @ Pet 16 Jan, 2009 22:04 Napisal/a:
Terminatorka @ čet Jan 15, 2009 2:58 pm Napisal/a:

Potemtakem je z vidika uporabnika tudi televizija lahko virtualen medij, zakaj pa ne?


A ni o tem pisal že en uporabnik,hihi?
Občinstvo! Malo pozornosti prosim!


LP,Arbi

Hjaj Arbi, zakaj pa misliš da sem to napisala? nasmeh
Ker si se nekaj retorično ali kakroliže spraševal o televiziji. Pridružila sem se tvojemu razmišljanju in ti na nek način dala prav, s to izjemo, da je televizija po mojem mnenju virtualna samo s strani uporabnika. ni pa nek tipičen virtualni medij, ker je virtualna televizija nekaj drugega.
No, ampak temu se pa reče debata, da dejansko razmisliš os tvareh o katerih drugi govorijo in pišejo ne pa da se samo svoje goni dalje.
Pa brez skrbi, preberem jaz vse pozorno. Tudi kar ni treba. nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97375 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.1854s ][ Queries: 37 (0.0408s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.