Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 11 Dec, 2008 12:44     Naslov sporočila:  Cerkev Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh





Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 11 Dec, 2008 23:01     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

In kaj si pravzaprav hotel s tem postom povedat?
Imam filing da te je malce z zamudo dosegel in obsedel film Zeitgeist. nasmeh
Pa brez skrbi, večina zadev iz tistega filma ne drži.

če se komu en sanja o čem govorim: http://www.zeitgeistmovie.com/




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 PikiJapok
Amater
Amater


Starost: 49
Pridružen/-a: 20:30, 20-Avg-2006
objave: 221
Teme: 2
Kraj: Logatec
535.1 kinta/e
7.0 šold/e
2.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 11 Dec, 2008 23:56     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Film "Zeitgeist" je v bistvu dokaj posrečen poskus približati množicam (torej na dokaj poljuden način) nekatere dokaj kompleksne zadeve (ki so filmu na trenutke preveč poenostavljene, pa vendar v grobem držijo).

Zgolj kot majhen "ugovorček" terminatorki. Sicer pa se pridrižujem mnenju, oz. vprašujem... Kaj naj bi tukaj bila rdeča nit?




Shit! Spet 'mam prow...


 Kozorog Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od PikiJapokPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 08:43     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Se tudi sam strinjam, da je Zeitgeist dokaj resničen, bolj kot bi si želeli.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Akronym
Neznanec
Neznanec


Starost: 58
Pridružen/-a: 16:46, 21-Nov-2008
objave: 36
Teme: 2

726.5 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 08:49     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Citat:
Pa brez skrbi, večina zadev iz tistega filma ne drži.


Za katero od navedenih stvari v "zeitgeistu" meniš, da ne drži?

lp,
M.




 Tehtnica Spol:Moški Kača NI na linijiOsebna Galerija od AkronymPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 08:55     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

če bi cerkev odprla svoj arhiv v vatikanu, tista 2m debela železna vrata, ki so bolj varovana, kot švicarske banke.
Bi najbrž propadla v trenutku, hkrati pa najbrž tudi kaka država zraven.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 11:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ah, ok, bass. Tell me something new. nasmeh Sicer pa jaz v temah o cerkvi ne bom debatirala.

Kar zadeva film Zeitgeit pa je narejen zelo, zelo populistično, vse vstilu neke velike teorije zarote. Ne držijo recimo vsi omenjeni datumi in blazen numerološki pomen in še cel kup stvari, ki temeljijo na bolj kompleksnem znanju z različnih področij, začenši pri egiptlogih. Je pa kar dobro skupaj sklamfan z izrednimi logičnimi izpeljavami (vse kar je logično ni nujno tudi resnično, točno) in vsekakor doseže svoj namen.
Lahko pa enkrat naredimo podrobno analizo navajanih dejstev v filmu, samo za to je potrebno mal več časa in resen pristop k zadevi, ne pa kreganje. nasmeh




I'll be back!



Nazadnje urejal/a Terminatorka Pet 12 Dec, 2008 11:39; skupaj popravljeno 1 krat

 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 11:37     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sej se ne kregamo, spodbij kakšen datum v filmu, pa bomo debatirali o tem ali je to res ali ne.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 12:01     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jaz teh stvari ne delam na takšen način. Ampak če ti je to res zanimiva tema, jo odpri kot posebno temo, pa ti bom, ko bom utegnila, napisala podrobno analizo filma, z vsemi navedbami, datumi in argumenti. Ne kr neki rekla kazala. Seveda pričakujem podobni pristop k zadevi tudi od drugih. Je tudi že precej časa odkar sem gledala film, tako da ga je treba ponovno analizirat. Vem pa da so me v njem še posebej nasmejale navedbe o Horusu in boginji Izis.
Je pa pri tej zadevi še en problem,ki se meni zdi največji razlog, zakaj se o tem filmu v bistvu niti ne splača debatirat. In sicer zato, ker poskuša neke mite, stvari iz kaj pa vem egipčanske mitologije ali Biblije, razbijati na ta način, da jih prek astrologije (mislim ej, astrologije?!) povezuje z nekimi preverljivimi fakti iz sedanjosti, ampak kako? Z ustvarjanjem še enega mita, ki resnično, ob do sedaj znanih dejstvih in podatkih, ne zdrži. Ampak vedno se najde en pameten, ki reče "no, pa dokaži obstoj tega in tega oz. da ta in ta ni bil to in to". Tako pa se ne da prit daleč in je, po moji oceni debata že vnaprej brezvezna, ker toliko empirika pa je kljub vsemu v meni, da se v kreganje in dokazovanje mitov le ne želim spuščati.
Sicer pa osebno mislim, da point omenjnega filma niti ni toliko v tem, da dokaže, da so vse navedbe v njem točne (ker je jasno, da niso in tisti, ki verjame, da so ima resne probleme), ampak da spodbudi dvom v določene stvari, razmišljanje v drugi smeri, drugačen pogled na stvari, svet. Kar je po mojem ok. Žal pa pri nekaterih doseže kontra učinek in preidejo na isto stopnjo razmišljanja kot jo film v bistvu zavrača, le da ob tem verjamejo v druge stvari.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 12:01     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zdaj so precej našpičeni ti naši forumci. Moj kreg jih ni pustil hladne,hihi. Vspovsod bi se zdaj že kregali. Je hudo, če se vidiš v zadevah, ki niso lepe. Vendar jaz nič ne morem za to, če resnice bolijo in jih ljudje nočejo gledati.

Zeitgeist je prekleto resničen. Rekel bi, da samo nepomembne malenkosti ne držijo. Vse o krutem kolonializmu in neokolonializmu pa prekletno in žalostno da, drži.

Krščanska vera pa pere glave ljudem big time. Pravljica o Adamu in Evi nima nobene logike v sebi, bedarije o bogu, kot dobrotniku in vsemogočnežu, ki vidi srca ljudi in bo poplačal trpljenje so bullshit. Boga ni za videti na totem sveti. Morda je kje drugje in se včasih malo sadistično pozabava s kakšnim človekom ali pa kar nekaj milijoni.
če je Bog, potem je dober in sadist hkrati. Dober, ker meni naklanja srečo, da imam kar imam in da sem se zmožen boriti in sadist do tistih, ki se ne zmorejo boriti, ker so neumni, preveč bolni ali pa so zatirani. Recimo tisti v tretjem svetu, katere neusmiljeno in brezobzirno izkoriščamo prav vsi na zahodu. Nekateri neposredno v akciji na oblasti, drugi bolj preprosti pa s potrošništvom podpiramo to barabijo.
In kaj lahko jaz storim? Nič ta trenutek. Srečen sem lahko, da še živim in me ni kakšna CIA pospravila, kot moteči element, ker imam preveliko zavest o dogajanju. Boli me patak za te psihote, ki vodijo svet. Živim svoje življenje in sem zadovoljen zaenkrat.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 12:08     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Terminatorka @ Pet Dec 12, 2008 11:01 am Napisal/a:
Jaz teh stvari ne delam na takšen način. Ampak če ti je to res zanimiva tema, jo odpri kot posebno temo, pa ti bom, ko bom utegnila, napisala podrobno analizo filma, z vsemi navedbami, datumi in argumenti. Ne kr neki rekla kazala. Seveda pričakujem podobni pristop k zadevi tudi od drugih.


Ne moreš pričakovati nekaj od nas. Lahko pa mi poveš kaj o resnici okoli krščanske religije. Namreč rad se učim in poslušam.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 12:12     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Brez skrbi, jaz kaj dosti od vas ne pričakujem predvsem ne resnega pristopa k stvarem. nasmeh
O krščanski religiji jaz ne debatiram, še manj učim. Nisem strokovnjak za to področje. Ti delujem kot nekdo, ki je?? Tudi o cerkvi kot instituciji ne debatiram, ampak smao zato, ker iz pretekle prakse vem, da takšne deate potekajo na nultem nivoju. Tako da... debatirajte brez mene. nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Akronym
Neznanec
Neznanec


Starost: 58
Pridružen/-a: 16:46, 21-Nov-2008
objave: 36
Teme: 2

726.5 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 12:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sem za in se strinjam, da bi bila analiza zanimiva. Smatram, da je bil film v prvi vrsti narejen za ameriško populacijo kot poskus podreti usmerjenost tamkajšnjega naroda k slepemu sledenju vsake informacije, ki jo lansira njihova vele vladavina.
Moram priznati, da je film name osebno napravil močan vtis, saj nekatere navedbe držijo kot pribite, nekatere pač tudi insinuirajo in jih je zlahka tudi privzeti kot še en element v mozaiku. Tudi sam sem bil precej skeptičen do teorij zarot, a sem vse manj, ker se nekatere stvari iz filma že lepo udejanjajo. Sicer pa o njih, "živi bili, pa videli", bo na kratko še treba malo počakati.
Mimogrede, za dvojčka in tako imenovano zgradbo 7 sem prepričan, da so si jih načrtno zrušili. Že ob takratnem dogajanju, sem imel debato o tem s svojim prijateljem, gradbenikom - strokovnjakom za statiko in je že sam dejal, da je zadeva zelo kočljiva v načinu, kako sta se stavbi zrušili in v kako kratkem času ...
Menim pa, da v kolikor zadeva teorija zarot drži, le ta pade tisti trenutek, ko narod po svetu ne bo več reagiral na kakršnekoli zrežirane ali nezrežirane incidente, ki nekomu očitno zelo pašejo, da v vmesnem času počne stvari za udejanjanje lastnih interesov. Zgodovina je običajno pisana od nekoga, ki je zmagovalec. Zgodbe posameznih neodvisnih virov pa je potrbno vzeti v obzir, ker marsikdaj podajo tudi malce drugačno sliko tistega, kar zmagovalec napiše. Adolf in njegov minister Goebels z ostalimi sta dobro in kar nekaj let pripravljala svoj narod, da je postal močan vojaški stroj. Stokrat dobro plasirana laž postane resnica. Rezultat kasnejšega grozovitega dogajanja pa nam je bolj ali manj znan.
Bojim se, da je gospod Grm dobro preštudiral ideje omenjenega predhodnika, le udejanja jih na drug način.




 Tehtnica Spol:Moški Kača NI na linijiOsebna Galerija od AkronymPošlji zasebno sporočilo
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 13:13     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Terminatorka @ Pet Dec 12, 2008 11:12 am Napisal/a:
Brez skrbi, jaz kaj dosti od vas ne pričakujem predvsem ne resnega pristopa k stvarem. nasmeh


Zanimivo. Kaj pa potem tukaj počneš?
Svašta. Včasih se mi zdi, da precej resno pristopaš k stvarem. Le zakaj?
Se tudi ti malce napihuješ samo?
Damn. Pa saj je vse bolano že dandanes. In tisti, ki so najbolj bolni so spoznani za najbolj normalne in inteligentne,hihi.
Kaj čemo.

In že vnaprej nam pripisuješ nulti nivo.
Na kakšnem razsvetljenem nivoju pa si ti?

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 12 Dec, 2008 13:51     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Dej Arbi ne filoziraj. Jaz tebi nič ne pripisujem, ampak sem napisala, da moja odločitev temelji na podlagi pretekle prakse. Poklikaj mal po forumu, pa poglej koliko podobnih tem je že bilo in kakšne ene in iste debate in floskule. Je pa res, da so to teme, ki vedno poskrbijo za polariziranje folka oziroma večjo branost foruma. Ampak jaz sem na te teme že zdavnaj povedala vse kar sem imela za povedati in se mi res ne da to še stotič ponavljati. Definitivno nisem tukaj zato, da bi se ponavljala. O veri kot striktno osebni stvari pa nikoli nisem in ne bom razpravljala.Mislim, da je to vendarle moja pravica.
Moj nivo je pa trenutno tak ,da sem preveč zaposlena in nimam časa za takšne debate, pri aktereih niti točno en vem kaj je point teme "cerkev", pa tudi če vsi blazno resno in strokovno sodelujete v njih. Žal. če sem pa zaradi tega zate pacient ali karkoli, pa naj bo tako. A misliš, da se sekiram? nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97379 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.2631s ][ Queries: 37 (0.0702s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.