povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Ned 09 Nov, 2008 08:35     Naslov sporočila: Fight System of Fear Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

You have to love to break a system of fear.

Nočem sprememb zato, ker bi se čutil prikrajšan. Hočem spremembe zato, ker bi rad živel v družbi, ki ne temelji na strahu.

Se ne boš izobrazil...potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl
Ne boš priden v službi...potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl
Ne boš imel zvez...potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl
Ne boš imel denarja...potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl
Se ne boš smejal..potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl
Ne boš mlad in lep...potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl
Ne boš vedno zelo brihten...potem te nihče ne bo imel rad in potem boš umrl

Kamorkoli človek gre, mora imeti možnost, da se pokaže takšen, kot je v resnici tisti trenutek. če mu sistem tega ne dovoljuje je slab sistem, če mu ljudje tega ne dovolijo, potem so slabi ljudje.
Nič ni pomembnejše od iskrenosti. Noben denar, nobena naloga, nobena moč, noben človek, nobeno znanje in ne lepota.
Vse našteto nima vrednosti, če človek ni on sam.

Mašinerija in ON

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 09 Nov, 2008 13:51     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Strah je edini način s katerim lahko vodiš ljudi, da delajo to kar ti hočeš.

Tisti, ki obvladajo to, bodo trdili, da nas čaka strašna prihodnost, brez penzij, lakota, revščina, itd.

Zato, da nas kontrolirajo in manipulirajo z nami.
Ker pa se potem ljudje ustrašijo in so večinoma tako negativni, verjamejo v to in se jim potem to res zgodi. Kar potem še potrdi tisto, da so imeli oni prav, ko so jim to govorili.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 10 Nov, 2008 10:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ma dobro, to si zdaj zelo pavšalno povedal. Preveč newagovsko. nasmeh

Je pa res, da je bila metoda strahu skozi zgodvino tisočkrat in tisočkrat uporabljena ali zlorabljena za doseganje različnih interesov. Je med drugim tudi ena od metod, ki je ali naj bi ohranjala svetovni mir.
Da se nam ne obeta neka čudovita prihodnost pa niso krivi samo tovrstni manipulatorji, ne gre zgolj za ustrahovanje. Na to kažejo neki jasni pokazatelji, ki jih lahko opazimo v vsakdanjem življenju. Sam si večkrat odpiral teme o zviševanju cen. In od dneva, ko si prvič odprl to temo pa do danes, so šle kar nekajkrat gor. Zdaj govorit, da se je to zgodilo samo zato, ker nas je nekdo ustrahoval, je nesmiselno. Lahko pa strah do neke mere pospeši določene procese. To se recimo dogaja zdaj Američanom, ki so v paniki vsi začeli šparat (in volit predsednika, ki naj bi naredil kaj, čudež??), kar posledično lahko vpliva na še hitrejši zlom gospodarstva itd. Ne gre pa tuakj za enke čudeže, češ zdaj so me nasrali in v nekaj verjamem in se bo to res zgodilo. Ni to tako simpl, no.
Je pa včasih takšno ustrahovanje primerno tudi za pripravljanje terena ob morebitnem neuspehu. Političnem recimo. Za prelaganje krivde na "višji faktor".
Skratka, manipuliranje z ljudmi, z javnim mnenjem, teorije t.i. opinion makerjev itd. itd. niso v tem svetu nič novega. Na nas pa je ali jim bomo podlegli kot ovce ali bomo znali hodit svojo pot in se po pameti prilagajt vsem življenjskim situacijam. Pa saj tukaj en gre samo za teorije o neki črni prihodnosti, vsi bullshiti tega sveta temeljijo na istem principu, od nacionalizma do akšne druge nestrpnosti. Samo za nekatere tovrstne manipulativne prijeme očitno ovčice ostajajo slepe.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pon 10 Nov, 2008 16:24     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Nisem toliko mislil na zavestni del ljudi. Namreč že dolgo dojemam dejstvo, da je objektiviziranje dogajanj čisto brez veze. Se pravi, kateri sistem, kateri voditelj, katera politika, kateri narod...da bo bolje? Neumnost.
V subjektih se skriva moč, ki čaka, da spremeni kulturo. V podzavestih ljudi, skoraj vseh po mojih opažanjih, je čudovita sposobnost, da se počutimo varne. če nas pravilno vzgojijo seveda.
če pa nas vzgajajo v duhu stavkov, ki sem jih navedel v uvodnem postu, pa se ne moremo razvijati skladno z vsemi danostmi, ki nam jih je ponudila tetka evolucija. In že kar nekaj časa nam ponuja na pladnju veliko porcijo ljubezni, mi pa smo še vedno ujetniki reptilizma, ki nas nemalokrat vodi.
V luči kulturnega napredka človeštva, smo že biološko dosegli zmožnosti, da bi lahko živeli v trajnem miru in harmoniji. Vendar bo še nekaj časa trajalo, da bo prišlo do te reforme. Reforme duš.
Jaz vsekakor tega ne bom dočakal. Zatorej zame še vedno velja modrost: Bodi tiho, delaj na sebi in si misli svoje in išči ljudi, ki so pošlihtani in teži k temu, da boš živel in delal med njimi.
Tudi psihologi tako živijo. Zaenkrat še. Vendar kmalu jim ne bo moglo biti več tako udobno in bo tudi za njih začel veljati odgovorni poziv fu¤¤¤¤: " SKOčITE ŽE ENKRAT S TEH SVOJIH UDOBNIH LIBERALNIH KAVčEV IN NAREDITE NEKAJ ZA VRAGA!!!"
Vendar ne morejo zaenkrat in jaz jih popolnoma razumem. Tudi jaz ne morem.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Pon 10 Nov, 2008 16:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Prosim, da se odstrani cenzura, ker sem navedel AVTORJA BESED!
Ki se žal imenuje (dal bom presledke vmes): Fu_ku_ya_ma.

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Tor 11 Nov, 2008 15:32     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ali, bom še drugače rekel:
Ste se že kdaj čisto resno vprašali, zakaj hudiča je človek sposoben ljubiti svojega partnerja in svoje otroke in zakaj ni zmožen ljubiti vseh ljudi? Zakaj to zmore le zelo omejena skupina ljudi? Zakaj ne vsi?
Koji smrk nam preprečuje, da ne naredimo kaj takega?

Seveda so vsi intelektualci pametni in pametujejo o ljubezni in humanizmu. Potem pa pride do sranja in klanja in vojn, se potuhnejo in potem spet priplavajo gor in začnejo postavljati vprašanja: ZAKAJ PA JE BILO TO POTREBNO? KAKO JE BILO PA TO MOGOčE? ALI NAM JE RES BILO TEGA TREBA?
Potem pozabijo vse skupaj in mislijo kako strašno pametni in ljubeči so in samozavestni in blabla bla.IN NIč SE NE SPREMENI! NIKOLI SE NIč NE SPREMENI DRAGI MOJI!

Pa bi se lahko. Brez skrbi in se tudi bo enkrat. Morda prav kmalu.

LP,ARbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Arbi
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 49
Pridružen/-a: 14:42, 15-Sep-2008
objave: 510
Teme: 26

10115.6 kinta/e
0.0 šold/e
63.0 flika/e

srilanka.gif
objavaObjavljeno: Tor 11 Nov, 2008 16:04     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Da pa bodo naši intelektualci lahko spet malo mirneje kakali in da bom tudi jaz malo znižal svoj holesterol in krvni pritisk pa tole:

"O bog, daj mi moč, da sprejmem tisto česar ne morem spremeniti, pogum, da spremenim tisto kar lahko spremenim in modrost, da bom znal razlikovati to dvoje."
Baje je to rekel Markus Avrelius, vendar ne to verjeti. Lahko bi mene vprašali in bi vam jaz rekel: "Ne ne, dragi moji, to je rekel pravzaprav Teofrastus Bombastus Paracelsus."
Ali vidite kaj se zgodi z geniji po smrti?
Jasno, pozabljeni so. Pripisuje sem jim nekaj kar ni njihovo in odvzema se jim nekaj kar je bilo izvirno in upamo lahko na modrost, da se bomo zedinili o tem kdo je kaj in kje in zakaj,hihi.
Recimo, da bodo čez 549 let rekli: Ja Arbi pa je bil Velik človek in potem bodo navedli kakšen stavek iz Fausta ali pa iz Madame Bovary ali kaj podobnega, no skratka saj razumete ne?

LP,Arbi




 Lev Spol:Moški Tiger NI na linijiOsebna Galerija od ArbiPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 12 Nov, 2008 10:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mislim da temu kar se ti sprašuješ botruje sebičnost.
Poleg tega pa strah.

če nekoga ljubiš pomeni tudi, da si zelo ranljiv.
Zato se tudi dostikrat v partnerskem odnosu eden od partnerjev ali mogoče kar oba ne predata do konca. Kar posledično pripelje do tega, da se začne nazaj vleči tudi drug partner, ankar to počneta oba in gre zveza k vragu.

Daj vse in dobil boš vse. Daj malo dobiš malo.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97360 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.2509s ][ Queries: 37 (0.0751s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.