povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 19 Jan, 2004 20:49     Naslov sporočila:  Pomen besed Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kaj pomeni za vas

Ljubim te
in
rad te imam




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Piky
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 44
Pridružen/-a: 19:29, 08-Jan-2004
objave: 573
Teme: 46
Kraj: Ljubljana
449.2 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 19 Jan, 2004 22:05     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

do sedaj sem samo eni punci v svojem življenju rekel ljubim te.

in žau mi je, da sem!!!

rad te imam, pa že večkrat.

ne vem zakaj, ampak nekako enostavn ne morm rečt ljubim te in raje potem rečem kar rad te mam.




Jaz dobar, ti dobar, mi priatla!


 škorpijon Spol:Moški Koza NI na linijiOsebna Galerija od PikyPošlji zasebno sporočilo
 prue
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Pon 19 Jan, 2004 22:42     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zame obstaja VELIKA razlika med "rad te imam" in "ljubim te".

"Rad te imam" pomeni, da ti do neke osebe ni vseeno, itd, ampak pa se uporablja bolj na splošno. "Ljubim te" pa je bolj nadgradnja prejšnjega, in sicer poleg tega, da imaš nekoga rad, do tiste osebe čutiš še ljubezenska čustva (nekaj več).

Upam, da je kdo razumel, kaj sem hotela napisati. Rolling Eyes Skratka "rad te imam" se uporablja bolj za prijateljstvo in podobno (živali,...), "ljubim te" pa v zvezi z partnerskim odnosom (ljubeznijo).

Je pa seveda razlaga in pomen teh besed odvisen od posameznika do posameznika.
Meni osebno je kar velika razlika med tema dvema izrazoma in mi tudi kar veliko pomenijo te besede, zato jih ne izgovorim hitro in pogosto, tudi če tako čutim, mi gre težko z jezika.

lp




   
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 20 Jan, 2004 09:44     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Besedi "ljubim te" so mi tako filmski, osladni... ne vem... nisem jih vajena - mogoče zato.

"Rad/a te imam" ni samo za prijatelje. če bi mi partner to rekel ne bi tega smatrala kot nekaj samoumevnega ampak bi mi pomenilo blazno veliko. "Rad te imam" (iz ust partnerja) je za mene isto kot če bi mi rekel da me ljubi.
Joj, tale: "ljubim te" mi je prav grozen Rolling Eyes


Sicer pa ne vem zakaj sploh delati razlike med tema dvema stavkoma Confused Ljudje se izražamo na različne načine, bistvo je da znaš povedat, da ti je nekdo blizu, da ti nekdo nekaj pomeni, bistvo je v tem da oseba izve koliko ti pomeni... ni toliko važno kaj točno rečeš




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 srèica
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 39
Pridružen/-a: 21:01, 17-Dec-2003
objave: 164
Teme: 2

1223.6 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 20 Jan, 2004 10:22     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

se strinjam s tabo Naya. meni tudi če mi fant reče rad te imam isto pomeni kot če mi reče ljubim te.




 Lev Spol:ženska Podgana NI na linijiOsebna Galerija od srèicaPošlji zasebno sporočilo
 prue
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 20 Jan, 2004 13:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Spet me ni noben prav razumel. Laughing
srčica Napisal/a:
se strinjam s tabo Naya. meni tudi če mi fant reče rad te imam isto pomeni kot če mi reče ljubim te.
V tem primeru seveda, da pomeni približno enako. Moja razlaga je šla bolj v tem smislu, da če bi jaz npr. nekemu frendu, ki mi veliko pomeni, rekla/napisla, da ga imam rada, bi to pomenilo, da na prijateljski način in nič več. Bi se pa našli nekateri, ki bi si to narobe razlagali.

Zame je razlika med tema besedama in poznam kar precej ljudi, ki so enakega mnenja. Sicer sem pa že prej napisala, da je razlaga teh besed odvisna od posameznika do posameznika.

Sama sem pa sicer mnenja, da so vse te besede v bistvu skoraj nepotrebne, ker se na druge način dosti bolj pokaže, koliko ti je oz. ti ni do nekoga. nasmeh




   
 Mijau
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:50, 08-Jan-2004
objave: 1123
Teme: 21
Kraj: Ljubljana
14379.0 kinta/e
2.0 šold/e
241.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 20 Jan, 2004 13:26     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

meni je celo rad te imam ljubši od ljubim te- mam občutek, da je ljubim te preizlizana (medijsko) beseda




 škorpijon Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od MijauPošlji zasebno sporočilo
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 20 Jan, 2004 13:39     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mijau Napisal/a:
meni je celo rad te imam ljubši od ljubim te- mam občutek, da je ljubim te preizlizana (medijsko) beseda


Kaj še naj rečem na to? Amen!




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 25 Jan, 2004 14:03     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

prue Napisal/a:
Sama sem pa sicer mnenja, da so vse te besede v bistvu skoraj nepotrebne, ker se na druge način dosti bolj pokaže, koliko ti je oz. ti ni do nekoga

No s tem se ne bi strinjala. Mislim da je potrebno ljudem ki jih imamo radi to tudi povedati.




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 prue
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Ned 25 Jan, 2004 18:58     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

-Naya- Napisal/a:
No s tem se ne bi strinjala. Mislim da je potrebno ljudem ki jih imamo radi to tudi povedati.

Se strinjam s tem, da če imaš nekoga rad, mu to pokaži/povej. Še zmer pa pravm, da dejanja dost več pokažejo kot same besede. Vsaj pri meni je tako. nasmeh




   
 Piky
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 44
Pridružen/-a: 19:29, 08-Jan-2004
objave: 573
Teme: 46
Kraj: Ljubljana
449.2 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 25 Jan, 2004 19:09     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Citat:

Se strinjam s tem, da če imaš nekoga rad, mu to pokaži/povej. Še zmer pa pravm, da dejanja dost več pokažejo kot same besede.



kaj pa če nekdo ne mara ne dejanj in ne besed???




Jaz dobar, ti dobar, mi priatla!


 škorpijon Spol:Moški Koza NI na linijiOsebna Galerija od PikyPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 25 Jan, 2004 19:47     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

prue Napisal/a:
-Naya- Napisal/a:
No s tem se ne bi strinjala. Mislim da je potrebno ljudem ki jih imamo radi to tudi povedati.

Se strinjam s tem, da če imaš nekoga rad, mu to pokaži/povej. Še zmer pa pravm, da dejanja dost več pokažejo kot same besede. Vsaj pri meni je tako. nasmeh


Že ampak iz prakse, ti povem, da lahko počneš karkoli hočeš, ampak ŽENSKE hočete slišati besede, to je dejstvo.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 prue
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Ned 25 Jan, 2004 20:57     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Piky Napisal/a:
kaj pa če nekdo ne mara ne dejanj in ne besed???

Jah, greš pa naprej...

Admin Napisal/a:
Že ampak iz prakse, ti povem, da lahko počneš karkoli hočeš, ampak ŽENSKE hočete slišati besede, to je dejstvo.

Pol sem pa izjema. nasmeh Ker pri meni so dejanja tista, ki me prepričajo. Besede nimajo dost učinka.




   
 Piky
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 44
Pridružen/-a: 19:29, 08-Jan-2004
objave: 573
Teme: 46
Kraj: Ljubljana
449.2 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 25 Jan, 2004 22:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Citat:

Jah, greš pa naprej...


lahko je to rečt... Sad




Jaz dobar, ti dobar, mi priatla!


 škorpijon Spol:Moški Koza NI na linijiOsebna Galerija od PikyPošlji zasebno sporočilo
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 26 Jan, 2004 09:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No jaz hočem oboje

Ne pravim da dejanja niso pomembna, oboje mi je pomembno.
In ne pravim da je treba na veliko pretiravat v besedah, to mi še zdaleč ni všeč... ker potem izgubijo tisto lepo in dobro kar je v njih in postanejo samoumevne. Ampak da mi pa na vsake toliko čisto nepričakovano to reče - to je pa full lepo.
Dejanja pa itak so prisotna vsak dan. In prav je tako smeh
Tako sem mislila smeh




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97379 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.5102s ][ Queries: 41 (0.1654s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.