povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Admin.
Administrator
Administrator


Starost: 94
Pridružen/-a: 22:33, 29-Okt-2004
objave: 3924
Teme: 1316

3126.1 kinta/e
100.0 šold/e
-5400.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 17 Jan, 2006 06:45     Naslov sporočila:  Je Kolumb res prvi odkril Ameriko? Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Image

Davni zemljevid nakazuje na to, da je Ameriko odkril nek kitajski evnuh in ne Krištof Kolumb, kot človeštvo verjame že stoletja.

Kolumb naj bi Novi svet odkril leta 1492, vendar naj bi po novih dokazih kitajski admiral Zheng He na ozemlje Amerike stopil že 70 let pred Portugalcem. Njegova kopija sveta namreč sega v leto 1418.

Davni zemljevid bo prav gotovo zahteval ponovno pisanje zgodovine, saj sta na zemljevidu jasno prikazana oba ameriška kontinenta pa tudi Afrika in Evropa. Zemljevid med drugim vključuje tudi podrobne opise ljudi, ki so v 15. stoletju živeli na obalah Amerike.

Ekonomist Gunnar Thompson, ki je hkrati strokovnjak za stare zemljevide, je povedal: »Najdba bo popolnoma spreobrnila naše mišljenje o svetovni zgodovini 15. stoletja.«
ni vrisano, medtem ko je kalifornijski polotok prikazan kot otok.

Zheng He je na Kitajskem že stoletja veljal za enega izmed začetnikov morskih raziskovalnih odprav, medtem ko je v zahodnem svetu postal znan šele leta 2002. Prav tega leta je britanski kapitan podmornice Gavin Menzies objavil knjigo, v kateri trdi, da je Zheng He na svojem dve leti trajajočem potovanju, ki se je pričelo leta 1421, kar dvakrat obkrožil svet in tako odkril Ameriko.


Preberi vse...

Izvor: Svarog: Novice iz sveta znanosti in tehnologije
Izobra?evalni portal Svarog




 Ribi Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od Admin.Pošlji zasebno sporočilo
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 17 Jan, 2006 11:09     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Zej se pa naj končno odločijo. Koker je bilo emni znano, je dejanski odkritelj Amerike bil Amerigo Vespucci (je bilo mal pred Kolumbom) in po katere sem Amerika tud naj bi imenovala.
Sicer pa, vedno se najdejo novi dokazi in koker zmeri parvim, se bo zgodovina še fajn na novo pisala. To kar smo se mi učil v OŠ on srednjih šolah ne bo več velik veljal




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 KillerCat
Gost







1.0 flika/e

objavaObjavljeno: Tor 17 Jan, 2006 11:58     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

EnigmA Napisal/a:
Zej se pa naj končno odločijo. Koker je bilo emni znano, je dejanski odkritelj Amerike bil Amerigo Vespucci (je bilo mal pred Kolumbom) in po katere sem Amerika tud naj bi imenovala.
Sicer pa, vedno se najdejo novi dokazi in koker zmeri parvim, se bo zgodovina še fajn na novo pisala. To kar smo se mi učil v OŠ on srednjih šolah ne bo več velik veljal

Hudiča, pa to je blo ta hujše piflanje! Zastonj nasmeh




   
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 17 Jan, 2006 12:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kolikor jr meni znano so bili VIKINGI tisti, ki se veliko pred Vespučijem in Kolumbom, odkrili amerikoško celino....




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 17 Jan, 2006 12:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

kokr js vem so v ameriko prvi prsli vikingi in sicer leif eriksson, sin erika rdecega... tko d ne mi kolumba in raznih amerigov tlacit tja kamor ne spadajo... vikingi so bli v ameriki ene 500 let pred kolumbom




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 20 Jan, 2006 23:54     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jup,tud jz sm si ogledal par dokumentarcov o vikingih in so v vseh prikazovali,kako so vikingi odkrili ameriko s svojimi mal večjimi čolnički (ker ladje glih niso ble a ne),pa so jih pol tm indijanci potolkl.
Pa o tem,kako so vikingi v bistvu ustvarl London in tko naprej.

No,v bistvu je pa tud čist možno,da je kak kitajc (čeprov bi še bl stavu na kakega japonca,sam pustmo malenkosti) kdaj zašel ameriko iz zahodne strani a ne.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Mojzes
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 33
Pridružen/-a: 18:01, 28-Nov-2005
objave: 293
Teme: 8

7125.5 kinta/e
22.5 šold/e
307.5 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Pon 23 Jan, 2006 18:15     Naslov sporočila: Fight (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pokličunga Napisal/a:
Pa o tem,kako so vikingi v bistvu ustvarl London in tko naprej.
to pa zanimiv slišat zdej, hmmmmm

pr Japoncih se mi zdi,da nikol neveš kaj vse čuvajo in skrivajo tam nekje spodaj/zgoraj v znanju,še vedno nas kaj presenetijo s svojimi izumi in vse se rodi nekak na Vzhodu, haha




 Lev Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od MojzesPošlji zasebno sporočilo
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 23 Jan, 2006 22:50     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kaj je zanimiv slišat? Jah,poglej si kak konkretn dokumentarc...




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Mojzes
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 33
Pridružen/-a: 18:01, 28-Nov-2005
objave: 293
Teme: 8

7125.5 kinta/e
22.5 šold/e
307.5 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 24 Jan, 2006 17:34     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

http://images.google.com/images?q=Amerigo+Vespucci&svnum=10&hl=en&lr=&start=0&sa=N




 Lev Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od MojzesPošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97383 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.4694s ][ Queries: 41 (0.1699s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.