povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 09 Avg, 2005 17:29     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pokličk ti si tok pameten, ko bom jst v kaki dilemi glede kakega medvedka bom kr tebe pocukala za rokav, da mi poveš vašo plat mišljenja.
Ja sej vedno pravijo o tem kaj si misli in razmišlja moški ter o mnenju o njem ne sprašuj kolegic in drugih žensk ampak vedno vprašaj moškega, marsovčki se med sabo najbolj poznajo ja.




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Sre 10 Avg, 2005 11:16     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ko sem prebrala ta post, sem imela občutek kot da bi ga napisala neka srednješolka. Pa brez zamere. Priznam pa, da kljub temu razumem, da lahko opisana situacija človeka spravi na rob obupa, da bije boj z žalostjo in besom obenem itd. ampak vseeno je treba ohranit trezno glavo!
Predvsem se pa moraš zavedat
1. da se od človeka pri 23 pričakuje neko resnost, kar pomeni, da ne moreš sam z glavo butat ob zid, ko se pojavi problem, ampak se ga moraš lotit konstruktivno razreševat
2. da sta s fantom skupaj ŠELE 5 mesecev. To v bistvu ni nič. v tem času, ga nisi mogla spoznat do potankosti, ampak ga šele začenjaš dodobra spoznavat.
3. 'Ona' je bila 'tukaj' prva in dalj časa, torej ima v športnem smislu nekakšen bonus, a tvoja prednost je ta, da si sedaj ti na tem mestu.

In kaj pravzaprav človek lahko naredi v takšni situaciji? Ok, lahko besniš, preklinjaš. Lahko to njegovo bivšo pozoveš tudi na dvoboj. Lahko mu groziš, da boš ne vem kaj naredila, če bo z njo. Lahko postavljaš takšne in drugačne ultimate... AMPAK, na tak način ga boš zagotovo in še hitreje izgubila.
Vse kar lahko ženska na tvoje mestu naredi je to, da se poskuša s fantom o tej zadevi normalno pogovorit (ampak le, če si 100% prepričana, da ne boš do konca pogovora imela kak histerični izpad in ostala povsem mirna), mu poveš kaj čutiš, kaj te skrbi, kaj ti pomeni itd. Brez kakšnega nepotrebnega psihiranja, predvsem pa se moraš izognit temu, da to 'bivšo' označuješ v tem pogovoru s kakšnimi neprimernimi pridevniki (sej vemo, da si jih zasluži, pa vendar!), da jo ne obtožuješ, ampak da jo omenjaš zgolj z besedico 'ona', še imena ti ni treba uporabit. Osredotoči se na tebe in fanta, na to, kaj je tisto kar vidva imata, zaradi česa se splača vztrajat, ne pa na njo.
Predvsem pa se ne trudi karkoli mu prepovedovat, saj veš, prepovedano je slajše in po 5 mesecih neke zveze zaupanje med dvema ni in ne more biti tako močno, da bi ob taki preizkušnji lahko preneslo katerokoli besedo. Mal moraš biti diplomatska pri tem in previdna. Ker če je ta tvoj fant s to bivšo bil tako dolgo, je bilo med njima zagotovo nekaj konkretnega, najbrž tudi veliko čustev itd. In bil je njen prvi, kar nikakor ni zanemarljiv podatek.
Dejstvo je, da ljudje recimo v tvojih letih že vsi večinoma imajo nekaj za sabo, so bili nekje, nekoga spoznali, z nekom bili, nekoga ljubili itd itd. In VSI ljudje, ki gredo skozi naše življenje, še posebej pa tisti do katerih gojimo ali smo gojili močna čustva, nas na nek način za vedno zaznamujejo, za vedno ostanejo del nas, pa če to hočemo ali ne. Zato je neumno pričakovati, da bo tvoj fant kar izbrisal to deklico iz svojega lajfa, pa četudi sta šla že zdavnaj narazen, pa četudi je sitna itd. Kaj vse je bilo med njima in ali morda še vedno kaj tli med njima, ti nikoli ne boš zagotovo vedela. Ampak ne smeš dovoliti, da bi te ta dvom razjedal. Očitno je, da med tema dvema človekoma ni vse tako kot bi moralo biti. Da so nekje, vsaj na njeni strani, ostala še neka neprebolela čustva. Morda tudi zaradi načina kako sta šla narazen. Kaj lahko ti tukaj storiš? Nič. Fantu lahko le na prijazen način daš vedeti, da bi rada da s to deklico razčisti in to v nekem doglednem roku, ne pa da bo vsak dan pri njej, obenem pa bil tvoj fant. To nekako ne gre. In očitno je, da ta dva morata še ful zadev med sabo popucat, šele nato bosta sposobna normalno funkcionirat v nekem drugem razmerju. Zato glej na stvar pozitivno. če bi bilo temu tvojemu fantu čisto vseeno zanjo, se sploh ne bi zmenil zanjo, kaj šele da bi se ukvarjal z njo. Ampak mogoče pa res gleda nanjo bolj kot na kolegico ali kaj podobnega. Saj to ti bo s časom oz. prav kmalu zagotovo postalo jasno pri čem si.
In če se bo vrnil k njej? Ja, verjamem, da si niti ne upaš pomisliti na to, ampak zavedati se moraš, da je mogoče tudi to možno. Predvsem se poskušaj obnašati tako, da si v takem primeru ne bi kdaj očitala da si bila TI tisti razlog, da se je vrnil k bivši, da si ga recimo odgnala k njej. Veš, bivši imajo bogato zgodovino in že poznana čustva za sabo. Včasih se je zelo enostavno vrnit k bivši/emu. Pogosto tudi zaradi napačnih razlogov, predvsem če tvoja nova partnerka ali parter začne nekaj težit, 'psihirat', potem se ti bivši takoj zdi super in pozabiš zakaj sta pravzaprav šla narazen.
Pokaži temu svojemu fantu, da ga imaš rada, da ti veliko pomeni, da ga nočeš izgubit. Ne pa se pri tem smešit s kakšnimi histeričnimi izpadi. Ni vredno. Ker če je karkoli še med njim in to bivšo, da bi to zvezo lahko nadaljevala, jo slej kot prej tudi bosta. In zate je potem bolje, da se to zgodi čim prej. Mlada si še, na svetu je še veliko fajn tipov. Pri teh letih pa si najbrž želiš imet z nekom neko resno razmerje, imet fanta, nekega normalnega moškega, ki ga boš ljubila in ti bo znal ta čustva tudi vračati. Ne pa nekega porednega kužka, ki bi ga morala skoz držat na štrikcu in se bati, da ti ne bo pobegnil k vsaki goneči psički, ki pribevska mimo.
Vseeno pa upam, da bosta prestala to preizkušnjo, na ta način le še poglobila vajin odnos in ostala skupaj. Srečno.




   
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 10 Avg, 2005 12:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Fenči kaj naj rečem : FENOMENALNO, sploh on del o kužku mi je tooolk všeč :loveit:




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 PikiPoki
Vztrajna
Vztrajna


Starost: 42
Pridružen/-a: 10:48, 13-Maj-2005
objave: 237
Teme: 5
Kraj: Roma
4067.4 kinta/e
45.0 šold/e
76.9 flika/e

italy.gif
objavaObjavljeno: Sre 10 Avg, 2005 16:00     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Fenia, hvala za izcrpno mnenje morm rect da si napisala nekaj podobnega kot se je meni potem pletlo po glavi ko sem mal razmisila kaj bi blo smiselno naredit.
V glavnem vceraj sem mu predlagala da naj on o celi zadevi ramisli in potem naj gresta na pijacko da razcistita stvar in da bo potem vsem trem bolj jasno na cem smo.
On se je s tem strinjal (nekoliko presenecen nad tem da sem dala tak redlog glih jst) in tako bo v kratkem problem vsaj poskusal bit resen ce ne bo celo cist.

Hvala za vase nasvete in se bom oglasila in povedala kako se bo prazpletlo vse skupaj...

OK NE MORM ODOGOVORT NA SVOJ REPLY TKO DA UREJAM TEGA:
no tako...vprasanje reseno
Vceraj ko sm bla ze cist na koncu z zivci in sem hotla vse poslat v k*** me je tip presenetu in se zmenu z bivso in ji povedal da nikakor ne bosta vec skupi in da ma on mene fuull rad in da sm jst tist kar si je zelel, tko da ji sicer zeli vse najboljs v lajfu samo naj se ne srecujeta vec "nakljucno", ce pa se srecata pa se pozdravita in to je to. Da ji nima on kej vec razlagat kako in kaj in da tut ce bi bil on brez punce ne bi sel nazaj k njej ker mu ni vec do tega..

In tako se je moje posedanje v kopalnici pod umivalnikom s paketki robckov koncalo in se je tokrat vse izteklo dobro.
Aja pa tut reku je da nikol ni premisljeval o tem da bi nehu z manio in bil z njo (tega res ni nikol reku), tko da je bla to moja nesamozavestna blodnja in strah pred padcom...

ufffffff....hvala bogu da se je kocala epizoda..

V glavnem hvala za vse odogovore.javascript:emoticon('fredi:')




Ce ni res, je dobro izmisljeno.
Giordano Bruno


 Kozorog Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od PikiPokiPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97378 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.2426s ][ Queries: 37 (0.0930s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.