povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 14:06     Naslov sporočila:  olje Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

katero olje uporablajte za kuho? olivno, navadno rastlinsko, bucno al kej posebnga?
js mam najraj olivno k ga pa moja mati noce uporablat... mamo flaso doma, js ga ponavad vedno uporablam... seza palacinke sm ga in so ble super Razz




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 14:17     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Večinoma olivno (ponavadi deviško, domače idalmatinske izdelave ali pa iz kupljene steklenice na kateri mora obvezno pisati extra vergine), zelo poredko (pri stvareh, kjer je okus in vonj olivnega olja moteč) pa uporabljam navadno rastlinsko olje. Včasih na salati tudi malo bučnega.

Pa še to, čist izven konteksta, pravilni slovenski izraz za olivno olje je menda oljčno olje. Sam meni je še vedno ljubše olivno. nasmeh




   
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 14:26     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Na solati obvezno bučno ojle iz Prekmurja, domače izdelave.

Drugače pa olivno extra vergine, oziroma rastlinsko, odvisno kaj packam skupaj.




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 Rok-11
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 57
Pridružen/-a: 14:03, 11-Apr-2005
objave: 259
Teme: 2
Kraj: Ljubljana
7048.0 kinta/e
0.0 šold/e
198.6 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 14:32     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Tudi jaz imam podobna nagnjenja - na solati ponavadi bučno (kdaj ga zredčim z navadnim), občasno - če v solato dodam kaj ribjega - tudi olivno.
Občasno pa dodam še malo sojine omake.

Sicer za kuho pa olivno in za nekatere stvari tudi sončnično.




 Strelec Spol:Moški Konj NI na linijiOsebna Galerija od Rok-11Pošlji zasebno sporočilo
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 14:35     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

oljcno olje bi blo olje iz oljk... kokr vem ga pa delajo iz oliv... sej je tud jabolcni in ne jablanin kis pomežik




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 19:06     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja sej v tem je fora, da JE iz oljk nasmeh

Sej to sam tko by the way. Sva se enkrat z eno kolegico, ki ima nasad oljk, cel dan prerekali zakaj ja pa zakaj ne oljčno olje. Meni ne zveni ok, sam baje je tako pravilno. Vsaj naši pridelovalci tako pravijo in se zavzemajo za to, da bi se ta izraz 'prijel'.

No, poglejte recimo tukaj:
http://users.volja.net/evgensh/oljcno-olje/




   
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 20:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

caki mal a oljko not narezejo al kako?men se je vedno zdel d se olive stisnejo al zmeljejo al neki... ne vidm nc porezanih vej na oljkah...




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Nannna
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 40
Pridružen/-a: 22:49, 29-Mar-2004
objave: 159
Teme: 12
Kraj: Lj.
2815.2 kinta/e
2.0 šold/e
337.6 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 20:48     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Za kuho navadno rastlinsko oz. sončnično olje, na solati pa bučno.




 Lev Spol:ženska Prašič NI na linijiOsebna Galerija od NannnaPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 21:23     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sapramish Napisal/a:
caki mal a oljko not narezejo al kako?men se je vedno zdel d se olive stisnejo al zmeljejo al neki... ne vidm nc porezanih vej na oljkah...


nasmeh Nisem jaz pravi naslov za tovrstne razlage. To boš morala obrazložit stricem ala Toporišič, ki so si tudi zgoščenko tako posrečeno izmislili.
Sej zame je olje iz oliv tudi olivno olje, ampak proizvajalcem so dali navodila, da se mora slovensko olivno olje prodajat kot oljčno olje. Olivno je kao tujka, nekaj takega kot cd namesto zgoščenke nasmeh
Sej pri sosedih Hrvatih je isto. Uradno rečejo temu olju 'maslinovo ulje', kot olje ploda masline, torej v slovenščini kot olje ploda oljke.
Logično ali ne, tako se zdi stricem, ki se na onomaziologijo (nauk o poimenovanju besed) spoznajo bolje kot jaz, prav. Rolling Eyes

Pa to nenazadnje pri tej temi sploh ni pomembno. Me je tema o oljih samo spomnila na ene martonske debate o njihovem poimenovanju.
Sej, če pogledaš bučno olje, tudi ni iz cele buče narejeno, ampak samo iz semen, tako da najbrž bo kaj na tem.




   
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 22:56     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ja sam buca je se vsen tisto kar odpres d not prides... olive pa poberes al kako jih pobirajo... pol bi moral bit tud bananovcev sok al kaj... kokr je men znano je toporisic za olivno al sm pa kej pobrkala... pomežik bom zacela kampanjo za jablanin kis/sok itd. pomežik
prisegam na olivno olje drgac širok smeh (d nau prevec iz teme)




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 23:36     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pr nas bi uporablal olivno,sam nimamo tok keša,da bi si ga loh kr tko prvošl,pa pol uporablamo kr navadno sončnično olje cekin. Za moj okus mt sicer čist preveč olja uporabla,sam njej pa sestri pa paše bl mastno...sej se jima vid to ja.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Sre 04 Maj, 2005 00:42     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sapramish Napisal/a:
ja sam buca je se vsen tisto kar odpres d not prides... olive pa poberes al kako jih pobirajo... pol bi moral bit tud bananovcev sok al kaj... kokr je men znano je toporisic za olivno al sm pa kej pobrkala... pomežik bom zacela kampanjo za jablanin kis/sok itd. pomežik
prisegam na olivno olje drgac širok smeh (d nau prevec iz teme)


Ma nimam pojma kaj zagovarja Toporišič, ampak gotovo si je en 'pameten' to izmislil, če se tako matrajo to uporabljat. Meni je to mal posiljeno, ker itak vsi govorijo olivno. Oljčno pa meni deluje kot da je olje iz olja - asociacija na nekaj zelo mastnega in škodljivega. nasmeh

Kar zadeva pa keš in olivno olje pa je po mojem pametno delat tako, da se uporabo olja zreducira na minimum. In potem si za take bolj redke 'priložnosti'lažje privoščiš olivno olje. Pa če ga kupiš od kakšnih domačinov, ki ga sami pridelujejo, ni tako drago.
Jaz kar redno kuham, pa ne porabim ne vem kolk olja. Ponavadi se prej pokvari. Je pa neuporaba olivnega olja bolj kot stvar luksuza po mojem stvar navade. Zaradi specifičnega okusa po mojem zelo težko pri kakšni jedi uporabiš ful olivnega olja. Ali pa bučnega. Pri navadnem olju je to lažje. In ful ljudi pretirava z oljem in maščobami na sploh, ker te hrani dajo razmeroma dober okus. Tako da, najprej je treba v glavi razčistit kako in kaj, potem v kuhinji. In sploh ni nujno, da je bolj zdrava prehrana tudi dražja. Zna bit zelo kontra.
Sem pa, ko sem prebrala post od Pokličunga, dobila kar malo slabo vest, ko sem se spomnila, kako sva s kolegico nekaj let nazaj olivno olje potratno preizkušali kot dodatek h kozmetiki za sončenje. Sva se pa na koncu obe strinjali (mogoče je bila to sam psihološka finta), da dobi z olivnim oljem zagorela koža poseben ten. Smrdeli sva pa kot ribici na žaru :doh:
Tolk o vsestranski uporabi olja. nasmeh




   
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 04 Maj, 2005 08:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Za pečenje uporabljam sončnično olje, za tam kjer se ga bolj mal porabi za pečenje pa olivno olje.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 04 Maj, 2005 09:06     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Velik uporabljamo oljčno olje..za kkšne stvari navadno k oljčno res ne paše..za na solato pa včasih tud bučno olje..




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Sre 04 Maj, 2005 11:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

js sm mela v franciji eno steklenico olivnega olja 6 mescev pa se ga je ostal širok smeh




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97360 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.3208s ][ Queries: 41 (0.1434s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.