povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 01 Mar, 2005 23:20     Naslov sporočila:  Pijača Absinth Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pokličunga...se vid da ne konzumiraš takšnih stvari.
Tist k si ti pil v Bratislavi je sigurn mel okus podoben mastiki...hehehe

Absint je mlečno bele barve, nastane pa takole, žličko sladkorja prepojiš z absintom in prižgeš, ko sladkor karamelizira vse skupaj vmešaš v kozarec z absintom in priliješ malo vode....glej ga zlomka motna mlečno bela barva ( seveda če je absint Absint in ne češki približek iz njihovega supermarketa )

V zmernih količinah je povezan z inspiracijo, novimi pogledi, idejami in enkratnimi občutki. Občutki po pitju so različni glede na stopnjo intoksikacije oz. zastrupitve s tujonom, aktivno substanco pelina, ki so jo odkrili konec 19. stoletja. Vsebujejo ga različne rastline, imenuje pa se po sredozemskem iglavcu, beli cedri, Thuja occidentalis.
Vsebuje tudi strupene komponente eteričnega olja pelina.

Tujon ali kanabis? dilema je velika....

Po dveh do treh koktajlih absinta pivec proizvede visoko kvalitetno stanje umetniške pestrosti. Absint je prava pijača za intelektualce.
Pitje absinta, ki ponuja poleg veselega in vedrega razpoloženja tudi izostreno zaznavanje, žal pri rednem uživanju povzroči odvisnost.


Sapra z absintom ne moreš falit zahtevaj samo steklenico Pernoda, Jades-a, Verte de Fougerolles ali pa Un Emile 68.

Image


Image




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 00:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kakorkoli že...v google sm vpisu absint in dal na slike (če kdo še ne ve,je ta možnost tudi pri google-u) in mi je vn vrgl sledeče slike:
ImageImageImage
ImageImage




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 02:03     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Aha tole zdejle jst razumem takole:

Vzameš Pokličkov absint ,ki je zelene barve, nato pa...

BE Napisal/a:

žličko sladkorja prepojiš z absintom in prižgeš, ko sladkor karamelizira vse skupaj vmešaš v kozarec z absintom in priliješ malo vode....glej ga zlomka motna mlečno bela barva


Bo al ne bo?'

Še mal pa bo treba temo prestavit v kulinariko nasmeh

Sploh pa tuki govorimo v vinčku in o pomoči izbire le tega Sapramiški, ne pa o nekih substancah rahlo sumljivih barv in okusov Razz




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 mity
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 53
Pridružen/-a: 17:31, 26-Feb-2004
objave: 877
Teme: 26
Kraj: Ljubljana
13807.0 kinta/e
102.0 šold/e
63.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 09:07     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Sapra sorry, ampak zadeve ,ki sm jih jest najdu kot dobre pr seb doma od francoskih vin so vse ranga 60EUR/flasa naprej..in to mislm da ne bos kupovala......pejt v stacuno pa ubod en sampanjec, ki ne bo prevec kostal....mal upras za "neki srednjega"..s sampanjcem najbolj zadanes francoski vinski obraz, glede na to, da ne mores prinest slovenskega




Èe zliješ žlico gnojnice v sod vina - dobiš gnojnico!
Èe zliješ žlico vina v sod gnojnice - dobiš gnojnico!


 Ribi Spol:Moški Prašič NI na linijiOsebna Galerija od mityPošlji zasebno sporočilo
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 10:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Tale Absint bi bil pa za probat..no tko v zmernih kolicinah pomežik




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 Gost








0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 10:17     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Joj ne vem če bi ga jaz probala, ker je blo neki prčeno o pelinu, ki je če se ne botim precej grenak.

Drugače pa Sapramish, ti kar šampanjc kupi in po moje res ne boš nevem kaj falila.




   
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 10:58     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ja sj je napisu BE da das se cukr..tko da po moje bi se dal prezvet pomežik




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 11:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No zdej se pa lahka razpišete o tej pijački rahlo čudnih barv in okusa Razz
Kolikor vam srce poželi širok smeh

Bi blo treba naredit kako degustacijo tega halogena... SAm kje to dobit??

Pa sej pelin ni tolk grenek, jst doma skoz pijem pelinov čaj brez cukra. Mogoče mi je pa zato tolk všeč okus sperme, ki je rahlo grenka :shock:
No sam to je pa že spet druga tema a ne da




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 EAGLE-1
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 46
Pridružen/-a: 12:15, 20-Dec-2003
objave: 443
Teme: 17
Kraj: Mojstrana
7811.0 kinta/e
2.0 šold/e
64.4 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 11:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Še vedno preferiram pangalaktični grlorez. SPisek prostovoljnih organizacij za rehabilitacijo pa je tudi vedno dodan poleg. smeh




 Rak Spol:Moški Kača NI na linijiOsebna Galerija od EAGLE-1Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Sre 02 Mar, 2005 14:27     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

kar se tice absinta...nikol probala, sm pa enkrat prazn kozarc povohala in to smrdi ko hudic! smeh
kar se pa vincka tice mate pa najbrz prav...sej tud kaka flasa v rangu 5-10 evrov najbrz ni lih bed




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 03 Mar, 2005 16:35     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jah Absint (kokr sm ga jz probu (0,5)) je ibr FUJ,grenak,močn (tist je bil 70%).

Kje ga dobit?
V Bratislavi prodajajo to.Sam je kr draga zadevca.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: čet 03 Mar, 2005 16:38     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

pi¤¤¤¤¤ ste tukaj sami kroniki. ko vas jebe.




najveèji èlovekov užitek in èudež je ankh: zalivanje zibeli življenja s tekoèino življenja.



 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 07 Mar, 2005 20:46     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

To kar sem jaz letos pila v Bratislavi je bil tudi Absinth - pravi ali nepravi mi je prav malo mar Laughing Videla sem prvič tako pijačo, probala sem jo, všeč mi je bila.
Okus kot Jager, vendar precej močnejše. Skratka - pitno pomežik




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 08 Mar, 2005 19:54     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Jst moram priznat, da o tej pijački rahlo čudnih barv in okusa nimam pojma. A se da to kje pri nas nabavit, glede na to da se mi zdi da je to prepovedan strup?
Al moram o tem koga na ZS pocukat za rokav?




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 08 Mar, 2005 20:17     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

lucka...sj sm že napisu,daje to večinoma po svetu prepovedana pijača,torej je ni za dobit skoraj nikjer...v Bratislavi je pa dovoljena,tkod a tam sem jo jaz probal...prav tako -Naya- in mogoče še kdo. Je pa čist možno,da jo kdo v Slo prideluje doma,kot je BE napisu,samo kokr zgleda je tist neki sumlivega belega,torej ni to to.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Ne moreš prilepiti datoteke na tem forumu
Ne moreš Prenašati datotek na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97361 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.5048s ][ Queries: 37 (0.1356s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.