povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jan, 2004 16:39     Naslov sporočila:  Navezanost Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Se hitro se navežete na partnerja, prijatelje, dobre znance?
Katere so dobre in katere slabe lastnosti obeh?




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jan, 2004 16:41     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kaj pa je zate navezanost?




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jan, 2004 17:02     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Hm... si me pa dobila Embarassed Laughing

Jaz imam dve vrste navezanosti:
- Ena je tista ko sem tako navezana na človeka (starši, recimo), da me je kar groza če bi kdo od njiju umrl... ker imam občutek da bi me pobralo od hudega Crying or Very sad Pa nisem mamina ali očkova punčka, daleč od tega

- Druga je ko imam nekoga rada, kakšnega prijatelja, partnerja... ko sem žalostna če v določenih trenutkih nisem z njim/njo in ga/jo pogrešam.


Hja... navezanost je najbrž bolj tisto prvo, ne? Tole drugo lahko najbrž opiše kakšna druga beseda smeh
No ampak zame je to prav tako nek način navezanosti na neko osebo.




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jan, 2004 19:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Hm....no, jaz sem se s Thotom enkrat pogovarjala (tale ki se je prjavu pa sploh nč ne piše x . Škoda Crying or Very sad ). če smem citirati njegove besede: "Navezanost je le tolažilna beseda, ki so si jo ljudje izmislili za odvisnost (čustveno?) od človeka.
Ne rečem, da se z njim strinjam ali nestrinjam, je pa to vsekakor zanimiva izjava o kateri še danes razmišljam. Ne vem. V nekem smislu je morda res.

Drugače pa...sprašuješ, če se hitro navežem. Kakor hitro se tudi odvežem




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jan, 2004 19:43     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Hja... če gledam na tisti dve moji definiciji in da sem rekla da je tista prva v bistvu resnično navezanost, ja, bi lahko temu rekla tudi na nek način odvisnost, tako da se strinjam z njim.

Tisto drugo kar sem opisovala pa v bistvu ni navezanost, to je pač beseda ki jo rečem v takih primerih, glede na to kar v teh primerih čutim. Ni dobesedno navezanost, vendar kaj za eno drugo besedo pa naj uporabim? :nevem
Tako da to drugo tudi odvisnost ni... ne, niti slučajno




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 EnigmA
Moderatorka
Moderatorka


Starost: 42
Pridružen/-a: 14:50, 20-Nov-2003
objave: 1928
Teme: 199
Kraj: Povsod in nikjer
19560.3 kinta/e
133.4 šold/e
774.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 07 Jan, 2004 21:30     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

-Naya- Napisal/a:
Tisto drugo kar sem opisovala pa v bistvu ni navezanost, to je pač beseda ki jo rečem v takih primerih, glede na to kar v teh primerih čutim. Ni dobesedno navezanost, vendar kaj za eno drugo besedo pa naj uporabim? :nevem


Naklonjenost?




Je suis la, et ailleurs!


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od EnigmAPošlji zasebno sporočiloBlogSkype Ime
 -Naya-
Doktor
Doktor


Starost: 49
Pridružen/-a: 9:59, 05-Dec-2003
objave: 2367
Teme: 369
Kraj: dolenjska
18823.6 kinta/e
116.2 šold/e
286.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 08 Jan, 2004 10:00     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

smeh delno... ampak spet ni čisto prava beseda...
Mogoče pa ne obstaja samo ena beseda za to, ampak skupeh parih besed :nevem




Èlovek je svoboden, ko se nièesar ne boji in si nièesar ne želi! angel


 Kozorog Spol:ženska Tiger SkritOsebna Galerija od -Naya-Pošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
 Shajtana
Odvisnica
Odvisnica


Starost: 42
Pridružen/-a: 15:17, 08-Dec-2003
objave: 4204
Teme: 66
Kraj: Lj
68412.4 kinta/e
258.2 šold/e
1466.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 08 Jan, 2004 10:05     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Po eni strani se hitro navežem po drugi strani pa ne pustim do sebe. čeprav to je potem že druga stvar ker v bistvu ne dam vedet da sm se navezala.

Hm v čem je pa razlika v pogrešanju zaradi čustvene odvisnosti (če gremo iz tega) in v pogrešanju ker želiš nekaj deliti z nekom ki ti je blizu? :nevem
Jaz tega ne morm razdelit..vem pa da je včasih grozno težko, če nekoga pogrešaš. Crying or Very sad




People plan...God laughs...


 Oven Spol:ženska Pes NI na linijiOsebna Galerija od ShajtanaPošlji zasebno sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 ankh
No.1 uporabnik
No.1 uporabnik


Starost: 49
Pridružen/-a: 23:10, 17-Dec-2003
objave: 1679
Teme: 83
Kraj: ljubljana
26164.4 kinta/e
698.5 šold/e
422.4 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: čet 08 Jan, 2004 15:57     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

navezanost nima nobene povezave z ljubeznijo. živimo v svetu, v katerem vedno manj časa posvečamo drugim in tako stremimo k temu, da se navežemo na nekaj ljudi, še posebej pa na nam najbližjega, s katerim delimo tako navezanost kot tudi ljubezen.

na koncu razmerja se moramo vprašati ali nas boli navezanost ali smrt ljubezni.


vem, da najbolj ljubite sebe, sebičneži! iz vašega mesa sem in krvi!





 2 opozoril pred Izključitvijo! Rak Spol:Moški Tiger
SkritOsebna Galerija od ankhPošlji zasebno sporočilo
 Piky
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 44
Pridružen/-a: 19:29, 08-Jan-2004
objave: 573
Teme: 46
Kraj: Ljubljana
449.2 kinta/e
2.0 šold/e
1.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 18 Jan, 2004 17:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

čisto prehitro!!! Sad




Jaz dobar, ti dobar, mi priatla!


 škorpijon Spol:Moški Koza NI na linijiOsebna Galerija od PikyPošlji zasebno sporočilo
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Dec, 2006 09:38     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Po moje je navezanost glavni razlog, da ostaneš z nekom, ker se ga preprosto navadiš in ti zleze pod kožo!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Dec, 2006 11:51     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bossman @ Tor 19 Dec, 2006 08:38 Napisal/a:
Po moje je navezanost glavni razlog, da ostaneš z nekom, ker se ga preprosto navadiš in ti zleze pod kožo!


Točno tako!

Kar se tiče pa tisti definicij glede tega da smo si navezanost izmislili za odvisnost je pa kr nekaj. Saj če pogledaš z enega zornega kota bi človek rekel da mogoče drži. Samo navezanost prav tako kot ljubezen in prijateljstvo so tako široke teme, da ne moremo kr reči da smo si to zmislili samo da opravičimo odvisnost od odnosov. A človek ki ni odvisen od odnosov se ne zna navezat na drugega človeka? bull schit. Pol smo v 99% procentih vsi odvisniki al kaj? Take teorije si zmišljujejo tisti, ki bi v tem svetu radi bili svobodni in se bojijo navezanosti in sami sebi in drugim lažejo da njih pa nič ne prizadane, da oni pa za nikomer ne žalujejo in nikogar ne pogrešajo. In takih ljudi jaz ne maram ob sebi, pol pa mam raj odvisnike.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 nn
Neznanka
Neznanka


Starost: 54
Pridružen/-a: 19:29, 04-Dec-2006
objave: 11
Teme: 1

487.6 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Dec, 2006 14:08     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

sem primer osebe,ki se preveč naveže na vse zivo i n ne zivo okrog sebe...ze od otroštva sem takšan...zakaj ne vem...ni pa to dobro..nikakor....no tezko se ločim od stvari-navežem se na avto...haha pa sploh na zivali... da pa ne govorim o osebah,ki so mi ljube...
ko je odšel moj oče je bilo hudo.....
to ni dobro,da si tako navezen na ljudi-starše,partnerja,otroka... tako potem zelo trpim,ko je veze konec...in zdaj sem si rekla,da se bom naučila kak ose manj navezati na koga-sploh na moške,ker potem preveč boli...in pač delam na tem....torej -moje mišljenje-navezanost no dobra-seveda govorim o pretirani,taka čist čist majčkena je o.k ha ha drugače pa človek samo trepi-verjemite govorim iz lastnih izkušenj...
in se mi tudi zdi da navezanost (pretirana)pomeni posesivnost neke vrste,preveč ljubiš....it to nikoli ni dobro... Very Happy




 škorpijon Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od nnPošlji zasebno sporočilo
 Antigona
Vztrajna
Vztrajna


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:49, 21-Okt-2006
objave: 452
Teme: 14
Kraj: Ljubljana
14682.5 kinta/e
0.0 šold/e
6.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Dec, 2006 15:26     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

navezanost...
na morda nekaj materialnega? tudi možno.
taki smo pač ljudje.

na službo!

no osebo!

Jaz sem navežem in mi je fajn zaradi tega. Lepi občutki so tudi, ko odhajaš npr. iz šole in te druži toliko lepih spominov s sošolci.

Ali pa ko pogrešaš neko osebo. To je lepo.




 Kozorog Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od AntigonaPošlji zasebno sporočilo
 Mojsa
Redna Uporabnica
Redna Uporabnica


Starost: 44
Pridružen/-a: 14:12, 02-Nov-2005
objave: 767
Teme: 41
Kraj: Ljubljana
23236.2 kinta/e
6.5 šold/e
136.8 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Tor 19 Dec, 2006 16:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

nn če resno misliš tako o sebi potem ti priporočam knjigo - Ženske ki preveč ljubijo. Razjasnila ti bo marsikakršno vprašanje in ti pokazala kako se navezati in ljubiti brez občutka posesivnosti in podobno. O ženskah ki preveč ljubijo govori tudi Sanja Rozman v svoji knjigi peklenska gugalnica. Ko sem jo jaz prebrala semv Sanjini zgodbi videla tudi sebe in zagotovo se boš tudi ti.




Èe me rabite sem zraven!


 Bik Spol:ženska Opica NI na linijiOsebna Galerija od MojsaPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

98647 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.2385s ][ Queries: 40 (0.0626s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.