povej

Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Antigona
Vztrajna
Vztrajna


Starost: 46
Pridružen/-a: 13:49, 21-Okt-2006
objave: 452
Teme: 14
Kraj: Ljubljana
14682.5 kinta/e
0.0 šold/e
6.6 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 12:30     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

da, slovenska kri je res zakon. Hlapčevstvo in skromnost. Kolk je to mimo....




 Kozorog Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od AntigonaPošlji zasebno sporočilo
 LadyBird
Neznanka
Neznanka


Starost: 39
Pridružen/-a: 11:07, 14-Feb-2007
objave: 51
Teme: 1

1413.6 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 12:35     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Živela Slovenija!! umira od smeha




 Kozorog Spol:ženska Podgana NI na linijiOsebna Galerija od LadyBirdPošlji zasebno sporočilo
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 16:33     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pa sej ta komad ni nikakršen ekstrem. Crossover je zdaj zelo v trendu. če ne bo še 5 takih komadov tam, zna bit zelo ok.
Kar zadeva samo petje Alenke je pa pač tako, da obstajajo tudi ljudje, ki jim to ni všeč. Sopraniste so folku ponavadi al zelo všeč al jim pa sploh niso. Znajo pa včasih s svojimi visokimi toni lase kvišku spravit tudi ljudem, ki so načeloma ljubitelji opere.
Helena Blagne pa no comment. Ima glas in ima posluh. Tako kot vsaka deklica, ki v glasbeni šoli pet let poje solfeggio. To je za popevkarico zelo ok, ne more pa se nikakor primerjati z opero.
Komentarji na pesem Alenke Gotar so recimo na YouTube tudi s strani tujcev večinoma pozitivni. Tuja strokovna glasbena javnost je navdušena. Žal pa o uvrstitvah in zmagi na Eurosongu odloča ljudski glas. Dejstvi, da je crossover v trendu in da je v tujini opera med navadnimi ljudmi bolj domača kot pri nas, bi nam bili lahko v prid. Lahko pa tudi ne in dosežemo čist kontra učinek. Bomo videli. Je pa komad dober, in ne glede na uvrstitev se zagotovo ne bomo osramotili.
Si predstavljate recimo, da gre na Finsko namesto Alenke cyber Teja Haver??




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 dying_angel
Neznanka
Neznanka


Starost: 31
Pridružen/-a: 18:44, 15-Feb-2007
objave: 10
Teme: 0
Kraj: okolica ljutomera
237.8 kinta/e
0.0 šold/e
0.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 17:07     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

samo men je bla teja haver ful vreji




 Vodnar Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od dying_angelPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 17:25     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

dying_angel @ Pet 16 Feb, 2007 16:07 Napisal/a:
samo men je bla teja haver ful vreji


Nič hudega, angelček. Veš, če imajo izvajalci kot so Atomik Harmonik in Fredy Miler svoje številne oboževalce, potem se najdejo tudi taki, ki jim je všeč Teja Haver.
Ti sam uživaj v muski, ki ti je všeč. Navsezadnje je to namen vsake glasbe, da uživamo v njej. Ko boš pa mal starejša, ti bo pa mogoče kaj drugega všeč. nasmeh




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 lucka
Doktor
Doktor


Starost: 48
Pridružen/-a: 18:54, 16-Dec-2004
objave: 3168
Teme: 246
Kraj: Celje-Ljubljana
90674.9 kinta/e
225.0 šold/e
3520.5 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 20:14     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Meni je pesem tako všeč, da jo lahko po par ur skušaj poslušam, eno in isto pesem. Mi prav paše ko je up and down, da se lahko malo derem zraven.
ALi pa je krivo samo to, da sem se v opero zaljubila že davno tega, ko sem šla prvič v Mariborsko opero.

Me like it

Me pa zanima kako bi zvenel duet te pesmi skupaj z Lordi Laughing




Naša pot ne vodi po mehki travi.
To je gorska steza s številnimi skalami.
Vendar pa vodi navzgor...
PROTI SONCU... sreèka

Vèasih razdalja, ki jo prehodite,
ni tako pomembna kot smer,
v katero se napotite.


 Oven Spol:ženska Zmaj SkritOsebna Galerija od luckaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlog
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 16 Feb, 2007 20:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bolj Fantom iz opere varianta. V stilu beauty and the beast. Po mojem čist kul.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 sapramish
No.1 Uporabnica
No.1 Uporabnica


Starost: 43
Pridružen/-a: 22:01, 08-Jun-2004
objave: 2078
Teme: 90
Kraj: Ljubljana
45929.1 kinta/e
137.1 šold/e
791.2 flika/e

sweden.gif
objavaObjavljeno: Ned 18 Feb, 2007 20:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ko smo ze lih pr operi... tole sm odkrila na enem forumu, baje so vsi solani pevci... ni svoh, sam pesm je bl tko pomežik

Eroika




God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries. širok smeh


 Oven Spol:ženska Petelin NI na linijiOsebna Galerija od sapramishPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslov
 Zlobko
Redni uporabnik
Redni uporabnik


Starost: 51
Pridružen/-a: 10:07, 07-Feb-2005
objave: 777
Teme: 25
Kraj: Ljubljana
24294.2 kinta/e
113.1 šold/e
324.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 21 Feb, 2007 12:05     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No ja moje skromno mnenje o letošnji EMI je sledeče:
vsako leto gre za enako neizvirno zviranje in fušanje, pospremljeno z wannabe glamuroznostjo, ki pri nas ne more izpasti drugače kot tragikomično.
Pesmi so bile izbrane kakršne so pač bile, nobena ni bila posebno dobra, razen nekaj izjem ki so izstopale od drugih. In sicer: Zablujenci s svojim komadom - Kdo hoče plesati z menoj,WTF, lepo vas prosim, kdo je ta biser med umotvori uvrstil na izbor za emo??? navsezadnje bi lahko uvrstil tut atomike al pa turbote al pa še koga ki so ga odslovili. O.K. pustmo zdej to, gremo na zmagovalko. Z zmagovalno skladbo je pa takole, na trenutke sploh ne zastopim kaj poje. Še dobro da obstaja besedilo v pisani obliki:

Vzemi, vzemi cvet v roko,
Ne sprašuj kako bom brez tebe.

Daj ga na prsi svoje,
naj spomin ti bo na mene.

MOJ BELI CVET,
MOJ DALJNI SVET,
DAJ, VRNI SE,
MOJ BODI SPET.

ZA VEDNO VSE MOJE
V ŽIVLJENJU TVOJE JE,
CVET Z JUGA, BLIZU MORJA ŠE
JAZ čAKAM TE,

... ŠE čAKAM TE.

Ljubim, nekaj česar več ni,
Le privid si mi iz daljnih dni.

In če ga dobro preberemo, ugotovimo 1) da tekstopisec ne more pozabiti svoje južne ljubezni
2).da je potrt in obupan
3) da bi to besedilo recimo lahko naredili bolj temačno ala Ghotik stil, sej zadnji dve vrstici kar kličeta k samomoru.
....itd.

In še nekaj, da ne bi slučajno kdo primerjal Gotarjeve s Sarah Brightman!!




Image


 Lev Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od ZlobkoPošlji zasebno sporočiloBlog
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 21 Feb, 2007 12:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, sej operne pevke tudi lahko fušajo. Gotarjeva je recimo fušala na polfinalnem nastopu.
Avtor komada je pa itak Hrvat in Gotarjeva nenehno poudarja da ob pesmi podoživlja počitnice, ki jih je preživela na Hvaru. Tako da... nasmeh sicer pa besedilo itak ni "bogznašta".

Sarah Brightman je operna pevka, vendar v njenih komadih poje večinoma samo pop. Tudi Marta Zore je pela v operi, pa v pop ne vlači opere.

Glede nerazumevanja besedila, pa sem jaz enkrat v operi skorja živce izgubila, ker se nadnapisov ni videlo, besedilo v italijanščini pa je bilo s s tistimi vrtoglavimi soprani totalno nerazumljivo.

Glede pop oper nasploh pa sem mnenja, da so lahko zelo posrečene, vendar ne vedno. včasih so operni vložki preveč moteči. Dober glas in dobra pesem potrebujeta tudi dober aranžma. Osebno mi je ljubše, če kakšna operna pevka poje zraven kakšnega neopernega pevca, ker sicer je to glasovno nihanje ene in iste pevke lahko zelo moteče.

Ampak dokler obstaja še na tone boljše glasbe kot jo vidimo vsako leto na Emi, se jaz prav nič ne sekiram.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97368 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 6.6317s ][ Queries: 36 (4.9871s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.