Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 29 Avg, 2005 23:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Morska Napisal/a:
.A se splača. Kajti čutiti ljubezen, tako svojo do partnerja,kot njegovo do nas, je vredno vsega morebitnega trpljenja.

Lepo napisano, vendar s pripombo, da v pravi ljubezni ne bi smelo biti trpljenja.




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 30 Avg, 2005 08:27     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

V ljubezni je bilo vedno tako.
kolikor daš toliko dobiš.
če daješ z rezervo, dobiš z rezervo.
zato pač prepustiš čustvom svojo pot, s tem, da se zavedaš, da se lahko zgodi, da boš za vse dobro moral plačati z trpljenjem.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Morska
Amater/ka
Amater/ka


Starost: 46
Pridružen/-a: 12:22, 14-Jun-2005
objave: 149
Teme: 5
Kraj: LJ (Izola)
4805.2 kinta/e
113.2 šold/e
0.0 flika/e

blank.gif
objavaObjavljeno: Tor 30 Avg, 2005 09:15     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

senior Napisal/a:
Morska Napisal/a:
.A se splača. Kajti čutiti ljubezen, tako svojo do partnerja,kot njegovo do nas, je vredno vsega morebitnega trpljenja.

Lepo napisano, vendar s pripombo, da v pravi ljubezni ne bi smelo biti trpljenja.


Lahko je trpljenje. Nikoli namreč ne moreš zagotovo vedeti, kaj se dogaja v glavi in srcu partnerja. Ne vsaj vsak trenutek. Tako da trpljenje je mogoče. Vendar je mogoče to bolj neke vrste "sladko" trpljenje. če je namreč vse idealno, tudi ljubezen izgubi svoj čar.




 Bik Spol:ženska Kača NI na linijiOsebna Galerija od MorskaPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranMSN Messenger - naslov
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 30 Avg, 2005 15:28     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Za mene ljubezen kjer trpiš, ni ljubezen. To so stari vzorci v glavi, da moraš trperti v ljubezni. Je pa res da moraš garati, da do nje prideš. Potem pa "trpljenje" izgine in samo še uživaš v njenih sadovih.
To pa je velika razlika.




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
 Poklièunga
Odvisnik
Odvisnik


Starost: 43
Pridružen/-a: 12:47, 16-Feb-2004
objave: 4227
Teme: 77
Kraj: Valhalla
54743.9 kinta/e
104.0 šold/e
791.0 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 03 Sep, 2005 12:29     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Pa že to,kar si ti (senior) opisal kot trplenje,v bistvu splho ni trplenje. No,vsaj kokr si napisal jaz to tako dojamem,da je tisto "garanje" da prideš do ljubezni trplenje. V bistvu to sploh ni,ker takrat ko tako garaš ti je čist fajn tako garat in ti ni nič odveč,ampak v bistvu z veseljem tako garaš,torej to NI trplenje.




Who? ... Me? ... OK!



 2 opozoril pred Izključitvijo! Oven Spol:Moški Petelin
NI na linijiOsebna Galerija od PoklièungaPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloBlogObišči avtorjevo spletno stran
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Ned 04 Sep, 2005 07:39     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Mogoče garanje ni prava beseda, je pa vloženega veliko dela v pravo ljubezen, so izkušnje, preizkušnje, ki se ne pokažejo v mladih letih.
Prava ljubezen je tista, ki ostane tudi v starejših letih, to pa je treba tudi doživeti.
Tudi otroci so velik preizkusni kamen na tej poti !!




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
 Fenia
Gost







0.0 kinta/e

objavaObjavljeno: Ned 04 Sep, 2005 15:18     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Po mojem je zaljubljenost kljub temu, da je tako pogosta in očitna, zelo težko opisat. To pa zato, ker neke enotne formule za to, da bi vedeli, kdaj je nekdo zaljubljen, pravzaprav ni. Pri nekaterih so lahko to 'metuljčki' v trebuhu, pri drugih recimo občutek, da nekoga neznansko pogreša, tretji ostanejo brez besed pred ljubljeno osebo, četrti svojo zaljubljenost kažejo skozi dejanja, ki so značilna bolj za sovraštvo, petim se spet dogaja nekaj drugega itd. itd. In pogosto se tudi zgodi, da naša okolica prej opazi, da smo zaljubljeni, kot pa mi sami. Ampak kakorkoli že, mislim, da čez čas vsak človek spozna, kaj se dogaja z njim in uspe svoje čudno obnašanje dešifrirat v zaljubljenost.
No, tukaj pa se, ne glede na to koliko smo stari, pojavi vprašanje ali naša ljubljena oseba tudi čuti podobno ali enako. In ja, to je lahko v določenem trenutno vprašanje za milijon dolarjev, na katero ne poznamo odgovora. Nenazadnje se s podobnimi vprašanji srečujejo tudi že 'utečeni' pari. In naj se sliši še bolj klišejsko, večina Zemljanov nima nekih nadnaravnih sposobnosti, da bi znala brati misli. Zato je še vedno najpametnejše, da ljubljeni osebi preprosto povemo in pokažemo, kaj čutimo do nje. Včasih je pač treba nekoliko pozabiti na svoj ego, na to, da nas nekdo morda lahko celo zavrne, na to, da se bodo s takim dejanjem naše iluzije o ljubezni morda razblinile v prah... Včasih je pač potrebno tvegat in se borit za ljubezen. A vendar ne za vsako ceno. In nikoli silit z glavo skozi zid. Je že tako, da čustva včasih niso vzajemna in takrat je egoistično vztrajanje in upanje na drugačen razplet naše 'namišljene ljubezenske zgodbe' le izguba dragocenega časa. Pogledaš resnici v oči, si obrišeš solze in greš dalje.
Ker ljubezen ni egoistično čustvo. Je pravzaprav največja možna oblika nesebičnega predajanja, večno iskanje kompromisov in ja, tudi reševanje konfliktov. Najbrž se vsak od nas nekoliko namuzne, ko kje prebere ali sliši kakšno 'ljubezensko izjavo', ki jo je podkrepil močan val čustev, ko recimo nekdo trdi, da nekoga ne ljubi samo zaradi njegovih/njenih pozitivnih lastnosti ampak tudi zaradi slabosti. Ampak...najbrž se v tem skriva tudi nekaj resnice. Pričakovati, da se bomo zaljubili v savojo zrcalno podobo je nekoliko noro in slej kot prej pri podrobnejšem spoznavanju ljubljene osebe odkrijemo tudi lastnosti, ki nam morda niso všeč, ki bi jih najaraje spremnili. Toda to seveda ne gre. če nam naš egoizem ne dovoljuje da bi nekoga lahko sprejeli takšnega kakšen pač je, je bolje da sploh nimamo opravka z njim. Ljudje se lahko prilagaajo drug drugemu, a ne morejo se kaj bistveno spreminjati zavoljo nekoga drugega. V eni zbirki citatov sem nekoč zasledila tudi to izjavo, pod katero je podpisan Roy Croft:

»Rad te imam, ker se ne meniš za možnost, da se v meni skriva bedak in slabič, in se trdno oklepaš možnosti, da je v meni nekaj dobrega.«

Ne gre, da bi se slepili in v vsakem slabiču videli dobrotnika, toda vsaj pri osebi, za katero menimo, da jo ljubimo, ne bi smeli nikoli izpostavljati zgolj njene negativne lastnosti. Te pa imamo, roko na srce, vsi. In človeško je, da se v življenju nenehno srečujemo s konflikti, tako v ljubezni kot v drugih sferah našega življenja. Teoretiki, ki se profesionalno ukvarjajo z nekakšnimi teorijami razreševanja konfliktov, tako nenhno ponavljajo, da morajo ljudje predvsem spremenit svojo miselnost; koflikte prepoznat kot del življenja, ne pa kot nepremostljivo oviro. Nenazadnje so konflikti lahko nekaj iz česar se marsikaj naučimo, postanemo zaradnji njih 'boljši', morda zaradi njih tudi še bolj utrdimo neko zvezo.
Morda se bo to slišalo (bralo) kot kak nasvet iz kakšne ameriške instant 'mumbo jumbo' priročne kvazi psihološke knjige, ali pa nasvet dr. Phila, ampak vsaj meni se zdi en citat iz knjige Marka Iršiča – Umetnost obvladovanja konfliktov zelo smiseln:

"Ena od temeljnih težav pri obvladovanju konfliktov in neusklajenosti je v tem, da se usklajenost predpostavlja, čeprav je resnici na ljubo vse prej kot samoumevna. Kadar se neusklajenost pokaže, pa se namesto k iskanju rešitev pogosto zatekamo k obtoževanju, nasilju ali prekinitvi komunikacije.
Ker neupravičeno predpostavljamo usklajenost, ostanemo nepripravljeni in brez moči, kadar se neusklajenost ali konflikt pokaže. Namesto, da bi tako priložnost uporabili za rast in razvoj oziroma za izboljševanje sedanjega stanja, je ista priložnost vseprevečkrat povod za sovražnost, nasilje in prekinjanje odnosov, kar je ravno nasprotno od tega, kar bi lahko bilo."

Seveda lahko vsak od nas te besede razume po svoje. Se jim mogoče tudi posmehuje. Ampak dejstvo je, da se mora slej kot prej vsak, ki želi od ljubezenskega življenja imeti kaj več kot denimo le številna bežna poznanstva s t.i. 'fu¤¤¤¤¤ partnerji' ali pa propadle nekajtedenske zveze, ki so sicer temeljile na začetniški zaljubljenosti, sprijazniti, da resnična ljubezen niso le metuljčki v trbuščku, srčki, rožice, pocukrana romantika, ampak tudi kakšna konkretna težava, ki ljubezen postavi na preizkušnjo. Ljubezen ni nekaj samoumevnega ( da bi bila recimo poroka lahko garancija za to, da bo ta ljubezen večna), ampak neka,j za kar se je treba nenehno truditi.
Naj si tako pri že omenjenem avtorju izposodim še dva njegova citata – misli, ki bi jih lahko upoštevali vsi, ki jim ni vseeno kakšna je njihova ljubezenska zveza:

»Težave so včasih pri drugem, včasih pri meni, največkrat pa med nama.«

»če si oba mislita: 'Ne bom se nehal kujati, dokler se drugi ne neha,' se bosta še dolgo kujala.«


p.s.
Evo, 5.609 znakov. Ni šlo do 8.000 nasmeh

Aja, pa še to: pogovor je včasih tudi bistven za ljubezen... na kar žal včasih vsi pozabimo...




   
 senior
Profesionalec
Profesionalec


Starost: 79
Pridružen/-a: 22:17, 23-Feb-2005
objave: 1130
Teme: 99
Kraj: obala
32261.9 kinta/e
55.4 šold/e
712.9 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pon 05 Sep, 2005 09:42     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

No, res ti ni uspelo "nabit" 8000 znakov, pa je kljub temu lepo brati tvoja razglabljana. Kadar zagledam tvoj dolg post, si posebno namestim stol in ga v miru preberem.
Jaz ne znam biti tako dolg, bom kar na kratko napisal svoja spoznanja, ki sem jih v življenju tudi že doživel.
Mislim, da se problemi v zvezi s tem res pojavljajo v vseh obdobjih našega življenja, vendar lahko trdim, ker sem sam tvojo starost že doživel, da se kljub temu malo razlikujejo, glede na izkušnje ki jih z leti dobimo in tudi, če Bog da, kaj naučimo.
Predvsem mi je bilo všeč to, da ko imamo enkrat partnerja, je osnovno pravilo : za nobeno ceno ga ne poizkušaj spreminjati !!
************************************************************
»Rad te imam, ker se ne meniš za možnost, da se v meni skriva bedak in slabič, in se trdno oklepaš možnosti, da je v meni nekaj dobrega.«
*************************************************************
To pa je stavek, ki zasluži popolno pozornost in je v življenju preizkušen, tudi pri meni. Poiskati si partnerja, ki tak kot je, izpolnjuje vse tvoje potrebe je najtežje dobiti, čeprav je mogoče, če vztrajamo pri svoji odločitvi.




 Tehtnica Spol:Moški Opica NI na linijiOsebna Galerija od seniorPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97383 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.6968s ][ Queries: 41 (0.3885s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.