Pero Piše

Bla Bla Bla - kaj uporabljate

donna - Tor 07 Jul, 2009 21:47
Naslov sporočila: kaj uporabljate
Kaj uporabljate za panje perila?

Uporabljate pralne oreške?
xenia - Sre 08 Jul, 2009 02:11
Naslov sporočila:
Za pranje perila uporabljam tekoči prašek za barvno ali črno perilo (Ariel, Persil, Hofer Tandil-v vipu je bil ocenjen kot najkvalitetnejši, jaz dam prednost prvim dvema) in mehčalec (najboljši cocolino bel, a uporabljam lenor ... )
ali mehčalec za črno perilo (Woolite Black).
Shajtana - Sre 08 Jul, 2009 11:07
Naslov sporočila:
Frosch z limono za pranje perila vseh barv in na vseh temperaturah pa Frosch mehčalc z vonjem mandlja.
Terminatorka - čet 09 Jul, 2009 00:57
Naslov sporočila:
Jaz oreščkov še nisem uporabljala, imam pa eno kolegico, ki to že nekaj časa uporablja, ker so baje otroci alergični na vse detergente in pravi, da je zadovoljna s tovrstnim "bio" pranjem. Menda obstajajo tudi takšni za pranje las in posode.
Sem se pa kar malo zgrozila, ko sem preštela, kakšno vse kemijo uporabljam jaz za pranje. Mati Zemlja mi ziher ni hvaležna.
Za različne vrste nezahtevnega perila, od barvnega do belega, največkrat tekoči Persil color plus. Za ekstremne primere, ko perem kaj bolj umazanega dodam še prašek Persil power perls. Za madeže na barvnem perilu uporabljam Ariel professional. Od mehčalcev imam trenutno Lenor - tropical fresh in Silan - aroma therapy (nisem najbolj zadovoljna), ampak rada mal eksperimentiram zvonji. Občasno uporabljam še Perwol black magic za črno perilo. Perwolbalsam magic uporabljam za bolj občutljive zadeve, reicmo kakšne svilene bluze in podobno in pa za volnene izdelke. Ker imam rada, da je belo belo, običajno h kakšnim "boljšim" kosom perila dodam take "papirčke" , ki se jim v "strokovnem" prevodu reče "lovilci umazanije za belo perilo v pralnem stroju". Manj občutljivemu belemu perilu (recimo bele brisače ipd.) pa občasno dodam en tak prašek, namenjen odstranjevanju madežev Omino bianco. Pa še tabletke proti vodnemu kamnu vedno pridno uporabljam, ker pač verjamem, da mi bo pralni stroj hvaležen. nasmeh
To je mislim da vse.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB