Pero Piše

Zgodbe in Poezija - Crap poezija

Zlobko - Ned 03 Jun, 2007 16:49
Naslov sporočila: Crap poezija
a kdo od vas zastopi tako crap pozijo kot je recimo :
"sonce na mavričnem svodu
veter ujet v zarjavelo cev
in dež na modrem nebu..."

kdo to zastopi?
Morska - Ned 03 Jun, 2007 17:22
Naslov sporočila:
če nihče, vsaj un, ki je napisal. nasmeh
Terminatorka - Ned 03 Jun, 2007 21:23
Naslov sporočila:
Glede na to, da so uporabljene vsem razumljive slovenske besede, to najbrž razumemo vsi. Vprašanje pa je, kako to razumemo. Najbrž na različne načine.
Bolj pomenljivo vprašanje s to poezijo pa bi seveda bilo, komu se zdi smiselna. nasmeh

Kakšni komparativisti bi to ziher znali razložit. Pa še oni verjetno vsak po svoje. Tako da mene bi bolj zanimalo, kako bi to razložil sam avtor.

Enkrat sem recimo imela pred seboj pesem, katera ključna in edina beseda je bila "prijatelj". Ta se je ponovila ene 10x, različna so bila samo ločila. Zdaj si pa ti misli, kaj zaboga je to. Pa je avtor to potem tako fino razložil, da se je še meni zadeva počasi začela postajati smiselna. Prijatelj ko ga potrebuješ, ko ga ni, ko ga kličeš, ko dvomiš vanj itd. To je "mali filozof" izrazil z ločili.
Tako da, kaj pa vem. Bistvo je očem nevidno. Baje.

Po tisti izkušnji s prijateljem deluje ta pesem zelo normalna. Zanimivo bi bilo prebrati celo, ker predpostavljam, da avtor v njej ne ostane zgolj pri nekakšnih impresionističnih opisih.
Bassman - Pon 04 Jun, 2007 08:10
Naslov sporočila:
Ma danes je umetnost vse, kar si lahko kdo zamisli.
Jst sem še vedno klasik, kar se tiče umetnosti!
EnigmA - Tor 05 Jun, 2007 10:28
Naslov sporočila:
Crap poezija? No ja, ta primer, ki si ga dal...men tole ni crap, ampak je tle bistvo sam domišljija.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB