Pero Piše

Kulinarika - PURANJI ZREZKI

Antigona - Sob 17 Feb, 2007 20:43
Naslov sporočila: PURANJI ZREZKI
Ok zdej pa še neki bolj zares. Puran je med bolj zdravim mesom, ker ni masten. Zna bit pa zarad tega tudi pust.

In jaz mičken eksperimentiram z okusi itd in sem si dans nardila ene super zrezke, k so jih pojedl moji v 10 minutkah, čeprov purana ne marajo.

Spražiš čebulo na olivnem olju, čez butneš soljene in rahlo stolčene in popoprane puranje zrezke. Nardiš tko, da ni čebul spodej, ampak gor, da ne bi se smodila.
Ponev mora bit res vroča, meso mora hitro zakrkniti, ko postanejo beli, jih obrnemo.
ko res v celoti zakrknejo, začnemo mal z začimbami.
Najprej mal gorčiče (je zdrava začimba, pomaga pri presnovi maščob).
Polijem kislo smetano in narežem nekaj koščov ementalerja in jih vržem prek.
Posujem kajenski poper (zdrav za presnovo maščob), malo čilija (isto), malo pekoče paprike (baje tud dobr), bazilika, origano (antioksidant), in vse skupaj zaključim z malo vroče vode, da je več omake in še obilico česna vržem prek in počakam, da spusti svoj okus(naraven antibiotik). Vmes sem dodala še ščepec sladkorja, ker pojača okuse. Sol sem morala še dodati.

Imaš narjeno v 20 minutkah in je dobr in zravn sem jedla solato in nič drugega, ker se izogibam ogljikovih hidratov v kombinaciji z mesom.
sapramish - Ned 18 Feb, 2007 12:59
Naslov sporočila:
hm, a mislis d bi to slo s svinjino? pomežik po opisu sodec bi, sam me vsen tvoje mnenje zanima nasmeh
Antigona - Ned 18 Feb, 2007 18:13
Naslov sporočila:
ja bi bi...zihr.
EnigmA - Ned 18 Feb, 2007 20:45
Naslov sporočila:
MUuaaaaaa, to je pa dobr. Treba probat. Jest mam en podoben recept za ptičjo gripo.
sapramish - Ned 18 Feb, 2007 20:52
Naslov sporočila:
antigona kero gorcico pa nucas? zenf (eta,...) al kako drugo? js mam eno francosko pa mi solze tecejo, ko jo jem, sam je pa dobra Laughing
Antigona - Pon 19 Feb, 2007 02:00
Naslov sporočila:
a veš da ne vem na pamet...bom pogledala.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB