Pero Piše

Kulinarika - Pita ali torta

lucka - Tor 13 Jun, 2006 21:24
Naslov sporočila: Pita ali torta
Ali ima mogoče kdo od vas kakšen recept za sadno pito ali torto z mascarponejem? Kjerkoli v kakšni kuharski knjigi ali Anji, Lisi ....
Po internetu bom sama pregledala nasmeh
Brat ima RD in je trenutno ves navdušen nad sladicami iz mascarponeja pa bo Lucka malo ustvarjala. Vem da imam doma en recept, samo našim razložit kje in kaj naj iščejo... :doh:
Sicer prvič ustvarjam s tem vragom, drugače imam en dober recept za skutino pito in lahko v končni fazi vzamem recept za testo tudi tam, sadje tudi ni problem narezat na vrhu....samo kaj počet z mascarponejem??
Enyone?
Shajtana - Pon 26 Jun, 2006 11:50
Naslov sporočila:
Hmmm jaz bi nardila neke vrste tiramisu nasmeh pa uporabla sicer testo pol pa kavo pa mascarpone pa vaniljo..pa tko eno spacano zadevo ustvarla nasmeh
lucka - Pon 26 Jun, 2006 11:53
Naslov sporočila:
Ej draga moja tiramisu ni sadna torta nasmeh Sicer sem pa spackala skupaj baje zelo okusno zadevo, ki so jo v študentu zmazali v enem dnevu :klan
Pa še zastrupil se ni nihče :laug
Shajtana - Pon 26 Jun, 2006 11:55
Naslov sporočila:
Aja nism natancno prebrala da more bit sadna..sorci.

No povej kaj si spacala skp? nasmeh
lucka - Pon 26 Jun, 2006 13:14
Naslov sporočila:
Ah a misliš da bi smeh Da se bo potem v vaših hladilnikih nahajal moj izzum pomežik
V glavnem testo za navaden biskvit, lahko kupite tudi onega že narejenega v trgovini :wacko: .
Pečen biskvit daš v model za torte, ga poliješ s sokom da je lepo prepojen in sočen. Po pecivu naložiš sadje ( lahko sezonsko ali pa iz kompota).
Zmešaš skupaj mascarpone in vipavsko skuto ( vse ostale niso popolnoma gladke ampak grudaste) in sladkor v prahu po okusu. NAmesto mascarponeja lahko uporabiš tudi philadelfijo z manj ali več maščobe nasmeh (odvisno na kakšni shujševalni ste pomežik ) Dodaš 1 vrečko želatine v prahu.(20g)
Nato na sadje napackaš to maso , pokriješ s še enim oblatom peciva, ponoviš vajo s sadjem in po vrhu žele. Jst žele skuham namesto z vodo (ker je nagravžen) z vodo iz kompota. Nato celo umetnijo postaviš za cca 4 ure ali pa še dlje če zdržite v hladilnik.

Aha še en majhen nasvetek. Jst obod pekača za torto oblečem z papirjem za peko, ker gre potem obod lažje in lepše od torte. Pa še lep rob vam ostane na koncu, ne da pol file spulite ven z obodom.

Za vaše dodatne "deke" ne prevzemam odgovornosti lacen

Aha recept pride prav tudi za take ki ne premorejo pečice
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB