Pero Piše

Dnevne novice - Bazeni ogrožajo zdravje

-Naya- - Sob 10 Jan, 2004 10:18
Naslov sporočila: Bazeni ogrožajo zdravje
Bazeni ogrožajo zdravje

Palma de Mallorca - Turisti, ki plavajo v bazenih nekaterih najbolj priljubljenih turističnih krajih, bi lahko resno ogrozili svoje zdravje, so pokazali rezultati najnovejše študije.

Analiza 80 bazenov na španski Mallorci in grškem Krfu je namreč pokazala, da sta samo dva bazena zadostila zdravstvenim standardom, enega pa so celo razglasili za zdravju škodljivega.

Šest bazenov je bilo onesnaženih s fekalnimi bakterijami, najbrž od dojenčkov in otrok, ki se igrajo v teh bazenih. Zaradi tega so plavalci izpostavljeni velikemu tveganju oziroma lahko zbolijo za številnimi boleznimi, kot so diareja, želodčni krči in mrzlica.

V sedmih bazenih pa je bila raven klora tako visoka, da je obstajala nevarnost draženja oči in kože. Po drugi strani pa v petih bazenih sploh ni bilo sledov dezinfekcijskih sredstev. (STA)


Vir: www.SIOL; 9.januar 2003; Zanimivosti
Bassman - Tor 04 Maj, 2004 11:52
Naslov sporočila:
Sam sem bil priča v Grčiji, ko je bilo v bazenu toliko klora, da je človk ki je plaval pod vodo 5 minut z odprtimi očmi, ni videl več 2 uri normalno, vse je bilo megleno, nakar sem tudi sam skočil v vodo in so me pekle oči.
fora je v tem, da so vsak večer vlili 1 sod klora v bazen, vode niso menjavali.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB