Pero Piše

Osebno! - Otroška imena

-Naya- - Pet 29 Apr, 2005 21:09
Naslov sporočila: Otroška imena
Sicer je resda malo zgodaj, vendar vseeno že razmišljam o imenih mojega otročka pomežik Niti ne vem še ali bo fantek ali punčka, vendar baje je zelo dobro če imaš izbrana oba imena, ker se zdravniki lahko zmotijo in ob rojstvu dobiš presenečenje in otroček ostane za nekaj časa brez imena, ali pa mu v tisti naglici daš kar neko ime za katerega ti je kasneje žal.
No iz tega razloga bi rada izbrala imena za oba... pa kar bo pač bo.

Je pa res da sem blazno izbirčna Embarassed Ravno zato rabim vašo pomoč. Sem pregledala v bistvu že skoraj vse na internetu pa nisem našla nič primernega.

Želim da bi bilo ime nekaj posebnega, vendar vseeno ne pretirano posebno, da ne bo slučajno čudaško smeh

Že vnaprej hvala za pomoč pomežik
lucka - Pet 29 Apr, 2005 21:40
Naslov sporočila:
Ponavadi je že res tako, da imajo starši izbrana imena za otroka, ampak kakšno ime pa bo imel, se pa ponavadi odločijo šele takrat ko otročka res vidijo in držijo v naročju.

Ja kaj preveč čudaškega res ne smeš izbrat, glede na to da bo tebi ime "samo všeč", nosil ga bo pa le nekdo drug.

Sploh pa Naya a nimaš kot večina pridnih punčk že od 5 leta starosti naprej izbranih imen za svoje hčere in sinove

Drugače pa glede na to da praviš da si izbirčna, ti verjetno ne morem kaj dosti pomagat, kajti mojim 2 sinovom bo ime Aljaž in Andraž.
Punčka bo pa Neja, Teja, ali pa Ema...ne vem še. Mogoče bo pa kar Gaja.
Odvisno kaj bo pasalo k priimku.

Problem se bo pa verjetno pojavil, če bo bodoči očka padel v nezavest ob teh imenih nasmeh

Rešitev: Bomo pač imeli 5 otrok, da ne bo katero ime zapostavljeno nasmeh

Drugače je pa moja kolegica dala ime svojima hčerkama Daneja in Amadeja, če ti bo kej pomagalo.

Ali pa mogoče mal gledanja risank? Ko je bil na sporedu popularen palček David, je velik deklic hotlo dat svojmu bodočemu sinku ime ravno David Razz
sapramish - Pet 29 Apr, 2005 23:30
Naslov sporočila:
ma js mam zbrano za sina ze od dvanajstga leta... in sicer Erik... drgac pa kak david, al pa ana, sara, hana... vec pa ne morm pomagat...
vem d bo moj naslednji morski prasicek oliver širok smeh
Zlobko - Pet 29 Apr, 2005 23:38
Naslov sporočila:
prosim te samo, da ne daješ kakšnih neumnih imen, ki bolj pašejo psu kot pa človeku.

npr : Gal, Skip, Lun, Ari, Maj.... in podobnih kozlarij. ( to so samo primeri kakšna imena dajejo nekateri svojim otrokom , BLAJK!!!! )
ankh - Sob 30 Apr, 2005 03:27
Naslov sporočila:
naya, bom pogledal v bazo vlog za znižano plačilo vrtca, ki jo vodimo v naši upravi, pa ti bom na privat message prilepil vsa ta imena. cca 450 jih je. saj ne bom kršil določil varovanja osebnih podatkov, ker gre le za imena. bom videl, če se bo dalo eksportirati iz accessa.
-Naya- - Sob 30 Apr, 2005 09:22
Naslov sporočila:
Hvala pomežik
Drugače pa ne, nisem nikoli razmišljala že kot majhna kakšna imena so mi všeč. Vem da so sošolke vedno govorile o tem katera imena so jim najlepša - že v osnovni šoli - in kako bi dale svojim otrokom ime... jaz o tem nikoli nisem dosti razmišljala in se nikoli odločala za "lepa" imena.

To sploh ni eostavno. Moraš gledati na to da je ime lepo, da mu bo v vsakem primeru pristajalo, tudi kasneje ko bo starejši... da ga ne bodo zbadali zaradi imena... jao... da gre skupaj s priimkom... da ti je ime všeč... na full stvari moraš bit pozoren... Ni lahko...
-Naya- - Sob 30 Apr, 2005 09:25
Naslov sporočila:
Zlobko in Maj mi je bil res mičkeno všeč Embarassed
Je pa res da me kar nekaj moti... mi ni ravno... kaj vem... ni mi... Ufffffff Rolling Eyes
smeh
Logi - Sob 30 Apr, 2005 11:24
Naslov sporočila:
Maja

če bo punčka, za fanta bi pa lahko

Maj
sapramish - Sob 30 Apr, 2005 13:19
Naslov sporočila:
poznam enga Maja... ceden poba širok smeh drgac je pa sestricna dala sinu ime zan ce kej pomaga nasmeh
Logi - Sob 30 Apr, 2005 13:24
Naslov sporočila:
Tudi lepo ime. nasmeh
sapramish - Sob 30 Apr, 2005 13:27
Naslov sporočila:
men ni vsec... ker to pride iz jean, pa se mi zdi samo packanje neki....
*suzika* - Sob 30 Apr, 2005 16:00
Naslov sporočila:
men je pa všeč ema al pa sara,za fantka pa matic al pa simon...
sapramish - Sob 30 Apr, 2005 19:43
Naslov sporočila:
probi pogledat na www.babynames.com tam mas razvrscene al po abecedi al pa po izvoru...pa se pomene mas zraven... js vedno tm iscem imena za zivalce na primer širok smeh
cuker - Sob 30 Apr, 2005 19:51
Naslov sporočila:
Še en link če bo kaj pomagal.

Imena
Poklièunga - Ned 01 Maj, 2005 15:17
Naslov sporočila:
Kaj a si noseča al kaj -Naya-? Matr...me ni sm ene 2 tedna al kok,pa je ena kr noseča. Svašta!

Aja...jz mam tud določen,kako bo ime moji hčerki,če bom mel hčerko.
Eva al pa Anja.

Sam res...zakaj ste ženske tok čudne in dajete taka bedna imena,kot je Zlobko napisu?
Nannna - Pon 02 Maj, 2005 15:42
Naslov sporočila:
Ali pa poglej malo po svojem družinskem drevesu in daš otroku ime kakršno je imela babica, teta itd.

Meni so všeč imena Alja, Hana, Urška, Andrej, Matej.

Ta so mi všeč, samo pojma pa nimam kako bom dala ime svojim otrokom, ko jih bom imela.
EAGLE-1 - Pon 02 Maj, 2005 17:45
Naslov sporočila:
Zlobko Napisal/a:
prosim te samo, da ne daješ kakšnih neumnih imen, ki bolj pašejo psu kot pa človeku.

npr : Gal, Skip, Lun, Ari, Maj.... in podobnih kozlarij. ( to so samo primeri kakšna imena dajejo nekateri svojim otrokom , BLAJK!!!! )


Sej ne morem verjet, ampak tule se dejansko strinjam s tabo. Folk danes na vsak način hoče biti kvazi moderen in pol svojim potomcem dajejo divje zveneča imena v stilu holivuda ali kake šeslabšeameriškevariante. Sicer pa poznam enega Erik Maj-a, je en mladi stilist. Vedno zelo lepo napudran :shock:

Ps. Naya, jaz bi ti svetoval eno bolj tradicionalno ime, imamo zelo lepa imena ki lepo poudarijo slovenskost in nacionalno identiteto človeka. (zgolj moje mnenje smeh )
Bassman - Tor 03 Maj, 2005 08:21
Naslov sporočila:
Od teh, ki si jih naštela mi je najbolše ime Alja.
Drgač mi je pa Anja ali Kristina.
ankh - Tor 03 Maj, 2005 09:15
Naslov sporočila:
franc, janez, lojze ali pa jože so najboljša imena za moškega, za žensko pa marija, frančiška, pepca ali alojzija.
lucka - Tor 03 Maj, 2005 09:20
Naslov sporočila:
Ja seveda da ja, in potem ima sedanji moderen otrok travme za celo življenje, ker ga začnejo zjebavat v glavo reveža že v vrtcu.

Današnji otroci so okrutni okupatorji nežnejših duš.
sapramish - Tor 03 Maj, 2005 11:53
Naslov sporočila:
bi se strinjala ja... moja sestricna je zala (krstno ime rozalija, 9 let)... pa mi je pravla take stvari d bi jo najraj boxer:
Shajtana - Tor 03 Maj, 2005 13:00
Naslov sporočila:
Hmmmm...za fantka..Aleksander, Kristjan, Andraž, Erik mi je tud všeč..pa še kej bi se najdl..za punčko pa Ana, Lana, ..pa zdele se ne morm vec spomnt...
Bassman - Tor 03 Maj, 2005 13:26
Naslov sporočila:
Ana banana, Erik Banana
Sam da se banana pišeš maš 2 super imena
širok smeh
sapramish - Tor 03 Maj, 2005 13:28
Naslov sporočila:
banananjam pomežik men je maksimiljan vsec... oziroma vse okrajsave
Rok-11 - Tor 03 Maj, 2005 13:42
Naslov sporočila:
Všeč mi je Maks, kakor je ime mojemu nečaku, sam sem si pa od vedno predstavljal, da bi imel sina po imenu Luc (ne vem zakaj ravno francoska varianta - ampka Luka mi ni všeč).

Sicer pa mi je simpatičen še Mark, pa Jaka, od ženskih imen pa Janina in Saša.
Anonymous - Tor 03 Maj, 2005 14:04
Naslov sporočila:
Eleonor in Mario. če jih bo 6 bo pa za preostale 4 moj dragi uporabil svojo domišljijo. Sam upam, da ne tako kot moj fotr, ki je imel, ko sem bila jaz na poti, v svojem dnevniku v ožjem izboru napisana 4 imena ( 2 moška, 2 ženska), potem pa so mi izbrali najbolj neizvirno ime, kar jih obstaja. nasmeh
Anonymous - Tor 03 Maj, 2005 19:46
Naslov sporočila:
Meni so všeč kratka imena, kot je Sara, Tija, Alja, Žan, Nik,Jakob mi je tud kar fajn, Aljoša za fanta....
Arwen - Tor 03 Maj, 2005 23:09
Naslov sporočila:
tole lahko tudi pomaga http://www.mama.si/?menu=A400

lp
Poklièunga - Tor 03 Maj, 2005 23:32
Naslov sporočila:
Salim,Šaban,Meho,Željko,Fikret,Ahmetaj...

Samira,Suada,Selima,Nudžejma,Elmira...

Mislm,odvisn tud mal od priimka a ne. K kaka imena pač ne pašejo h priimku,pa je loh ime samo full fajn.
lucka - Tor 03 Maj, 2005 23:46
Naslov sporočila:
No kaj pa smetiš s takimi imeni po forumu

boxer: boxer: boxer: tup tup :giljot tiho

To si mogu verjetno pod imenik Velenja pogledat Razz
Poklièunga - Sre 04 Maj, 2005 00:03
Naslov sporočila:
Ne,to so imena bivših sosed in sosedov.

Pa sej ne smetim,to so dejansko imena slovenskih državljanov!!!
lucka - Sre 04 Maj, 2005 00:18
Naslov sporočila:
Na žalost ja res.
Shajtana - Sre 04 Maj, 2005 09:05
Naslov sporočila:
Na zalost lucka? Uh ja....

No Naya a se ti kksno ime dopade? smeh
Poklièunga - čet 05 Maj, 2005 12:39
Naslov sporočila:
Ja jz predlagam,da če bo punčka,da daš ime Naya, če bo pa fantek,pa Pokličk.
ankh - Pet 06 Maj, 2005 13:18
Naslov sporočila:
meni pa se zdi, da so slovenska svetopisemska imena najlepša. prav tako menim, da naj otrok pač premlati svoje sovrstnike, če ga posmehujejo. tako se bo bolje počutil, pa še močan in trden bo postal, kar je danes malo kateri otrok. sam imam v družbi tudi prijatelja z imenom janez in prijatelja z imenom jože. vem pa, da če bi mene kdo v otroštvu izzival, ker bi mi bilo ime franc, se mu ne bi dobro pisalo.
Shajtana - Pet 06 Maj, 2005 13:20
Naslov sporočila:
Hmmm sj jaz sm ze pozabila kako je ankhu sploh ime..uh ja staram se pomežik

No ja od moskih imen mi je vsec se Dominik..al pa Tomaz je tud v redu...
ankh - Pet 06 Maj, 2005 13:30
Naslov sporočila:
shy, ime mi je simon.
Shajtana - Pet 06 Maj, 2005 13:36
Naslov sporočila:
ne to mi ne zveni prov...Razz
ankh - Pet 06 Maj, 2005 14:05
Naslov sporočila:
morda žiga?
Poklièunga - Pet 06 Maj, 2005 15:19
Naslov sporočila:
Kaj pa Gregor? Bo to šlo? Pomoje no...
-Naya- - Pet 06 Maj, 2005 20:21
Naslov sporočila:
Hvala vsem (tudi vama ki se delata norca iz tega)... še razmišljam... imam sicer še precej časa, tako da če se komu da naj napiše še kako ime, ki se ga spomni.
Nekaj menda se bo že našlo pomežik
violonchelo - čet 13 Okt, 2005 10:56
Naslov sporočila:
Pozdravljeni,

popolnoma brezpogojno se mi zdi okarakterizirat starše, da so....., če dajo otroku ime Gal, Maj, Nik, Tim ali nenazadnje tudi Mirsad ali Narcis.
Laughing

Jim je že tako všeč.

Kar se pa tiče zafrkavanja v vrtcu in šoli, pa mi povejte kako bi se vi počutili, če bi vam bilo ime Rozalija ali Lojze in bi bili v kriznem adolescentnem obdobju.

Mislim, da tukaj igrajo vlogo starši, ki motivirajo in omogočajo otroku razvoj in napredek na področju kjer je dober, nenazadnje pa tudi zunanji izgled ogromno pripomore k obravnavanju v družbi. guns: :c8l: :flex: boxer:

Torej, vsak naj izbere ime, ki mu je všeč. :heart:

Naš Gal se bo rodil decembra,sestrica bo Sara ali Katarina, mogoče pa kar obe.
Anonymous - čet 13 Okt, 2005 21:07
Naslov sporočila:
men se pa dopade ime URH
Smooth - Pet 14 Okt, 2005 16:15
Naslov sporočila:
Za pupo Gilofefa za pubeca pa ...ne vem...Strudl
quiqa - čet 19 Okt, 2006 18:35
Naslov sporočila:
kaj pa kej tazga: taja, klavdija, patricija, nina, seni, saša, klara, urška, žana
al pa : anej, tine, andraž, aljoša, gregor, anže, žiga

pa ne pozabt na janez, jože, marija zofka. . .
Mojsa - čet 19 Okt, 2006 19:02
Naslov sporočila:
jaz pa hočem Andreja, pa ne vem zakaj. Hočem ga za moža, če pa nebo šlo pa za sina hehe. Sam nekdo bo Andrej, zaenkrat je to moj plišasti pingvin, sam bi mela iz mesa enga Andreja. Andrejjjj...................... men se kr meša ko to ime slišim. Huh kriza, če srečam kirga bo kr moj.
tenere - čet 19 Okt, 2006 20:39
Naslov sporočila:
Ti Mojsa kr mej Andreja! Jaz sem mel pred leti enga zaf****** delodajalc, ki mu je blo ime Andrej (':giljot'),
pa men osebno ni vsec. Mam sicer tud 2 Andreja, k sta moja frenda, tko, da je tud Andrej nekak uredu.

Jaz ma doma 2 fanta - Primoža in Aljaža.

Tapru bi mogu bit Samo, k je moji zeni usec ime Samo. Pol sva se pa z njo 2h preden je pisel naji prvi sin na svet odlocla za Primoža - za puncko ploh ne vem kako nisva mela enga pravsenga imena, no ja sasa, sandra, patricija .... Pa nisva hotla vedit, kaksnega spola se bo rodilo na ta svet! Sva bla v pricakovanju.... Ful dobr...

Tadrug je, pa Aljaž, k sm jest ***jaž, pol je Primož, pa naj bo Aljaž! Druzinska tradicija...

Men je to cis usec, sam, k pa u vrtcu preberem imena vrtickarjev, je pa Poklicunga lepo prej u post napisu taka imena..... multikulturno. Tut to je prav .... Ha, ha! Sam, k bojo pa se kitajci tuki (so ze sam ne sosolci od mojih otrok), pol bo problem ime sploh prebrat, kaj sele se zanga odloct..

Ja, ja ... mal ze filozofiram ...
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB