Pero Piše

Kulinarika - najljubše jedi

Nannna - Sob 05 Feb, 2005 16:00
Naslov sporočila: najljubše jedi
Ko že glih imamo kotiček za kuharske mojstre me pa zanima kaj najraje pripravljate in kaj najraje jeste?
Poklièunga - Sob 05 Feb, 2005 16:03
Naslov sporočila:
Bom napisu,kaj najraje jem,ker pripravljam bolj malokrat.

Najraje imam italjansko kuhinjo,torej razne špagete,njoke,lasagna,pizza....take simpl pripravljive stvari,pa full dobre.
No,pa par maminih dobrot seveda ;o) (moja pridna mamica)
-Naya- - Pon 07 Feb, 2005 20:28
Naslov sporočila:
Jaaaa italijansko... vse možne testenine... najraje sama naredim tuninovo smetanovo omako, ali gorgonzolino s smetano... še vedno sta mi najljubši Embarassed pomežik
Pa riž na vse možne načine...
Pa krompir na vse možne načine!
Zlobko - Pon 07 Feb, 2005 21:51
Naslov sporočila:
Ajdovi žganci, kisla repa in krvavica. Za posladek dobra orehova potica.
Matevž, kislo zelje in pečenica. Za posladek prekmurska gibanica.
Bograč, šunka s tünke, dobra domača zaseka namazana na svež topel kruh...mmmm....kako omamno diši.... po kakšnem celovečernem popivanju pa naslednji dan paše taka prava štajerska kisla župa ( taka k je v njo stopu präsc ) ..... oh polno dobrot....
lucka - Tor 08 Feb, 2005 01:54
Naslov sporočila:
Vsi kr neki italijansko kuhno prakticirate,,kaj pa vampi...pa ješprenj(ričet)...filane paprike... pa jabolčni štrudl...a tega pa noben ne dela Sad

BE ti si mi pa lušte naredu lacen ...morm mat :tel1 da mi krvavice pošlje

Drgač so pa men totalno dobre snežne kepice iz jajčnih beljakov kuhane v mleku pa pol prelite z pudingom ... njami

Sam je pa škoda ko čedalje manj ljudi zna kuhat...mi gredo lasje po konci ko grem v trgovino pa vidim da folk postaja čedalje bolj mikrovalovno usmerjen Sad

Jst kupujem meso in čebulo za golaž...ostali pa pogrej in pojej Rolling Eyes
Zlobko - Tor 08 Feb, 2005 02:43
Naslov sporočila:
Ja!!!!!!!!!
Lučka snežne kepce....mmmmmm.....oh kako je pa to dobr!!!!!!!!!!
Bassman - Tor 08 Feb, 2005 10:38
Naslov sporočila:
Jaaa štrrrrudl, pa filana paprika, pa pečenka, mnjam
Shajtana - Tor 08 Feb, 2005 12:26
Naslov sporočila:
BE ni ga cez kislo juho moje babice...sam kaj k noce dat recepta pomežik mnjaaaac ..zdj so se mi zacele sline cedit pa se prov sedla bi po vcerajsni noci pomežik

Drgac pa jaz mam ful rada piscanca in zato prakticiram razne variante na to temo..najrajs mam piscanca s salotko pa kislo smetano pa gobicami pa vinom..pol pa siroki rezanci zraven. Bozansko vam povem.In ja to ponavad jaz kuham. pomežik

Pol se ena izmed mojih najljubsih jedi je uno za Martinovo..sj veste racka al pa goska pa rdece zelje pa mlinci..Filane paprike mama tud rada sam morjo bit doma narjene drgac so take nekam plasticne...

Hmmm no itaq italjanska hrana je ful dobra...pa pol k si kej bl na hitr kuham so pol razne omakce pa spageti al pa njoki z gorgonzolo pa take stvari. pomežik
EnigmA - Tor 08 Feb, 2005 12:29
Naslov sporočila:
Italijanska hrana je itak zakon tudi meni. Drgač pa imam še zelo rada kislo zelje in krvavice ali pečenice, špinačo in pire kormpir, lazanjo na vse možne načine, piščnanca tako ali drugače, razen kuhanega, morske jedi kot npr ribe, školjke, rakce pa morda še pride v poštev kdaj kakšna meiška in kitajska hrana.
Shajtana - Tor 08 Feb, 2005 12:32
Naslov sporočila:
Uh jaz pa za morsko hrano nisem..skoljke so mi tok neapetitlih da je joj..ribe pa ce so fileji je se drgac se mi jih ne pa ne da pucat pa se nikol mi ne rata lepo spucat ne da bi jo cist raztrancirala pomežik Bi pa sla enkrat v lajfu na jastoga..a je ze kdo jedu jastoga kdaj?
EnigmA - Tor 08 Feb, 2005 12:34
Naslov sporočila:
Ja, sem ga. Belo meso pač. Meni je bil full dober, čeprav sem pač bolj pristaš škampov.
Hehe Shajtana, meni se je včasih tud želodec obračal, ko sem školjke vidla. Pol sem jih pa enkrat probala na buzari...ma ti rečem: njami!
Shajtana - Tor 08 Feb, 2005 12:43
Naslov sporočila:
Ma sj jaz sm jih tud probala no..sam tko k jih vidm me mine pa pol k vem kaj sm dala v usta mi kr nekak pokvar tek pa ne wem zakaj glih pr skoljkah k drgac nism neki tok zbircna pa da bi komplicirala..pac ocitno mi niso usojene pomežik
TYGER - Tor 08 Feb, 2005 13:55
Naslov sporočila:
Jaz mam pizzo rada...Osebno pa sovražim školjke pa morske sadeže čeprav to ni ravno bilo vprašanje.
Kuhat itak ne znam...Pizzo v glavnem mam najrajši.
lucka - Tor 08 Feb, 2005 13:59
Naslov sporočila:
Pri 13 ne znaš kuhat?? Nič ne znaš za kosilo naredit?? Kdaj pa misliš začet prakticirat v tej smeri?
Bassman - Tor 08 Feb, 2005 14:12
Naslov sporočila:
No ja nekateri pač niso talent za to, jst sem znal vse že pri 10ih
EnigmA - Tor 08 Feb, 2005 14:54
Naslov sporočila:
No ja, jest tud nism znala pri 13-ih kaj več, kot pa sam špagete in krompir skuhat pa morda kakšno jajce spečt al pa hrenovke skuhat.
Anonymous - Tor 08 Feb, 2005 14:54
Naslov sporočila:
Njraje si naredim simpl testenine ali riž s puranom ali piščancem in dodam ali čim več zelenjave ali gobice in podobno. To je najhitreje in ponavadi nimam časa packat kosila eno uro, ali sem pa že preveč lačna pa se pol že s piščancem pogovarjam, naj se hitro speče na ponvi, druhače mu pokažem kuholnico pomežik

Obožujem morsko hrano in čokolado ki ni sicer tule zraven kot kuhane stvari, pa vseeno.
lucka - Tor 08 Feb, 2005 15:01
Naslov sporočila:
Bass pri 10 si znal vse skuhat?? To jst še dans ne znam Sad

Jagoda tud čokolado se da skuhat...si pa narediš čokoladni liker...in ga ko maš napad čokolade počas pupaš..2v1 širok smeh
sapramish - Sre 09 Feb, 2005 17:16
Naslov sporočila:
uf...marsikaj znam skuhat...vzames recept pa je smeh dons je menda cokoladna torta/pita na vrsti smeh itak pa mal domisljije pa je širok smeh
Smooth - Sre 09 Feb, 2005 17:37
Naslov sporočila:
Frutti di mare.... :sail ... Ma ce si lacen jes vse....samo to marsikomu ni znano. lacen ....potem pa... bruha2
Nannna - Sre 09 Feb, 2005 21:34
Naslov sporočila:
Kuham doma, samo vedno ob pomoči kuharske knjige. Najraje pa imam zrezke v naravni omaki, pa kakšne svaljke zravn.
volkulja - Sre 20 Apr, 2005 23:32
Naslov sporočila:
najraje skuham razne omake, razne specialitetete z zelenjavo, razne juhe...počasi se nagibam tudi morskim jedem
najraje jem lignje na žaru, rizota z morskimi sadeži, razne specialitete z zelenjavo,pečen oslič itd.
Bassman - čet 21 Apr, 2005 09:07
Naslov sporočila:
volkulja Napisal/a:
najraje skuham razne omake, razne specialitetete z zelenjavo, razne juhe...počasi se nagibam tudi morskim jedem
najraje jem lignje na žaru, rizota z morskimi sadeži, razne specialitete z zelenjavo,pečen oslič itd.


in to ti vse obvladaš pri 17 letih?
volkulja - čet 21 Apr, 2005 09:10
Naslov sporočila:
počasi zakljucujem gostinsko solo...
Nannna - čet 21 Apr, 2005 09:32
Naslov sporočila:
Sej nekateri znajo že dokaj kmalu kaj skuhati, ne šele takrat ko gredo od doma pomežik
lucka - čet 21 Apr, 2005 11:12
Naslov sporočila:
Bass ta bi bla pa za oženit
Bassman - čet 21 Apr, 2005 12:56
Naslov sporočila:
lucka Napisal/a:
Bass ta bi bla pa za oženit


Ja itak!
Dans večina žensk, kar obvladajo gospodinskih del je
-lakiranje nohtov
-barvanje las
-gledanje TV novel
Shajtana - čet 21 Apr, 2005 13:04
Naslov sporočila:
Bass kaksno posplosevanje..to je tko kt bi jaz rekla da tipi obvladajo samo gledanje tv-ja, upravlanje z daljincem, odpiranje piva, riganje na ukaz smeh
lucka - čet 21 Apr, 2005 13:05
Naslov sporočila:
he he tole sm pa sam čakala, kdaj se bo ktera oglasla, da ne posplošuj Razz
Shajtana - čet 21 Apr, 2005 13:06
Naslov sporočila:
Ja no ce je pa res...tko kt moski znorijo ce zenske recejo da noben doma nc ne nardi pa tko..
Rok-11 - čet 21 Apr, 2005 14:31
Naslov sporočila:
A ni bila tole tema o hrani?

Pa tudi vsi moški nismo glih hude neznalice v kuhinji... jaz prav rad kuham, sploh kadar so okoliščine primerne.
Za specialitete, ki jih imam seveda tudi rad, imam pa:
mehiško hrano, najraje s piščancem
tajsko hrano - z veliko zelenjave in rižem po indonezijsko
domače klasike - kakšne juhice, enoločnice, kislo zelje s pečenico in krompirjem, žgance, štruklje
biftek z zelenim poprom in jajcem
postrvi
potem pa avstrijske klasike (malce modificirane): dunajski zrezek + pommess frittes + špinača, za sladko pa Germknodel.

Ufff - idej je konec. Sem pa zato lačen postal...
Bassman - Pet 22 Apr, 2005 11:42
Naslov sporočila:
Rok-11 Napisal/a:
A ni bila tole tema o hrani?

Pa tudi vsi moški nismo glih hude neznalice v kuhinji... jaz prav rad kuham, sploh kadar so okoliščine primerne.
Za specialitete, ki jih imam seveda tudi rad, imam pa:
mehiško hrano, najraje s piščancem
tajsko hrano - z veliko zelenjave in rižem po indonezijsko
domače klasike - kakšne juhice, enoločnice, kislo zelje s pečenico in krompirjem, žgance, štruklje
biftek z zelenim poprom in jajcem
postrvi
potem pa avstrijske klasike (malce modificirane): dunajski zrezek + pommess frittes + špinača, za sladko pa Germknodel.

Ufff - idej je konec. Sem pa zato lačen postal...


Uh tole je pa sama taka hrana kar je men všeč. jumpi

Škoda da nisi ženska širok smeh
Rok-11 - Pet 22 Apr, 2005 14:17
Naslov sporočila:
Že mogoče - lahko pa tudi obrneš - škoda, ker nisi ti ženska...
sapramish - Sob 23 Apr, 2005 23:11
Naslov sporočila:
z dobro knjigo receptov in dost dnarja d si kupis sestavine se da vse pomežik
SAD - Sre 29 Nov, 2006 14:52
Naslov sporočila:
marelični cmočki... :loveit:

jap, love it smeh
Bassman - Sre 29 Nov, 2006 20:17
Naslov sporočila:
Men je kriza, ker mam alergijo na ribe, pa tega ne jem več, čeprav mam to najraj!
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB