Pero Piše

Obvestila - Natečaj za LOGO

Bassman - Pon 18 Okt, 2004 17:21
Naslov sporočila: Natečaj za LOGO
Vabim vas vse, da se udeležite natečaja, za LOGO povej.net.
Logo mora biti v skladju z modro in sivo barvo, ter v zvezi z povej.net, oz. Pero usode.

Nagrada za najboljši logo je pizza+pivo v Kratohvilu oz. katerikoli pizzeriji
+majica+kapa.

Logo potrebujem čimprej zaradi promocije, zato vabim vse, da se udeležite natečaja.

Poklièunga - Tor 19 Okt, 2004 08:28
Naslov sporočila:
Ja kr tega smajlija mej za logo!

Pa še pršparu boš na pizzi in ostalim zadevam.
Anonymous - Tor 19 Okt, 2004 08:46
Naslov sporočila:
Jes pa to ne znam delat. Bo mogu kdo drug.
palèica - Tor 19 Okt, 2004 09:43
Naslov sporočila:
Ideje Jagoda, Ideje.....delu bo že kdo drug .....
Anonymous - Tor 19 Okt, 2004 11:25
Naslov sporočila:
Zdej si me pa najdla........... bom razmislila, a nič ne obljubim.
Godfather - čet 21 Okt, 2004 11:55
Naslov sporočila:
glede na to da je ime povej.net, bi lahko v levem delu logota bil en govornik ter folk ki ga posluša, na drsni strani pa napis...
palèica - čet 21 Okt, 2004 12:12
Naslov sporočila:
Admin a nisva lih midva mela debato nekega sobotnega večera, da ti v posebnih trenutkih širok smeh , ko si sam s sabo, dobiš tudi posebne navdihe za forum, logotipe in pa seveda slogane? No , kaj se zdej dogaja, da tega ni ? rožice dam Kje tiste motnje, ki ti onemogočajo razmišljanje ...? :slon
Bassman - čet 21 Okt, 2004 12:14
Naslov sporočila:
palčica Napisal/a:
Admin a nisva lih midva mela debato nekega sobotnega večera, da ti v posebnih trenutkih širok smeh , ko si sam s sabo, dobiš tudi posebne navdihe za forum, logotipe in pa seveda slogane? No , kaj se zdej dogaja, da tega ni ? rožice dam Kje tiste motnje, ki ti onemogočajo razmišljanje ...? :slon


problemi z inspiracijo, ni je in ni je, pa se še tok trudim.

Primere lahko prilepite kar tukaj!
Poklièunga - Pet 22 Okt, 2004 08:39
Naslov sporočila:
Jah nima svoje muze,ki bi mu dajal navdih za to....pa skoz mu je neki dolgcajt pa tko....slabo luč daje to na njegovo deklco...
ankh - Pet 22 Okt, 2004 08:40
Naslov sporočila:
bom jst tale vikend probu kej scoprat ajprou.
kleopatra - Pet 22 Okt, 2004 11:38
Naslov sporočila:
uf komaj čakam da bom vidla kaj bo ankh scopral
Anonymous - Pet 22 Okt, 2004 19:34
Naslov sporočila:
Admin Napisal/a:
palčica Napisal/a:
Admin a nisva lih midva mela debato nekega sobotnega večera, da ti v posebnih trenutkih širok smeh , ko si sam s sabo, dobiš tudi posebne navdihe za forum, logotipe in pa seveda slogane? No , kaj se zdej dogaja, da tega ni ? rožice dam Kje tiste motnje, ki ti onemogočajo razmišljanje ...? :slon


problemi z inspiracijo, ni je in ni je, pa se še tok trudim.

Primere lahko prilepite kar tukaj!


Admin, greš na večerni vrček piva in pri četrtem, ti ideje kar same silijo na paln. širok smeh
ankh - Ned 24 Okt, 2004 12:45
Naslov sporočila:
ma k¤¤¤¤¤, nič ne bom scopral.

imel sem phuk non-stop vikend oziroma fikend. obiskala me je občasna phuk prijateljica, visoka črna konkubina, in namesto, da bi urejal celostno podobo za povej.net, sem z njo prefukal celo noč.

lahko noæ.
ankh - Sre 27 Okt, 2004 12:31
Naslov sporočila:
moj na hitro zrisan predlog.
ankh - Sre 27 Okt, 2004 12:50
Naslov sporočila:
in še tista verzija s pokončnim kvadratom romboidom.

morda bi bilo bolje premakniti napis 'POVEJ.NET' bolj v levo, da bi se spodnji kot kvadrata sklenil na središču pike. 'V' bi tako izgubil nekakšno svojo izvorno funkcijo kot črka s kotom, ki je oblikovno najbolj podobna spodnjemu delu logotipa.
Shajtana - Sre 27 Okt, 2004 13:27
Naslov sporočila:
Men je ta zadnja bolj vsec sam za barve sm mal v dvomu. nasmeh
ankh - Sre 27 Okt, 2004 13:32
Naslov sporočila:
saj lahko kdo predlaga kakšno drugo barvo, pa bom popravil, vendar morate upoštevati, da so logotipi enostavni in v skladu s pravili heralgike v štirih barvah (v tem primeru bela, siva, črna in rdeča).

rdečo lahko zamenjam z modro, če želite. forumske strani so namreč v privzetih nastavitvah bolj modre.
Bassman - Sre 27 Okt, 2004 15:22
Naslov sporočila:
ja ta zadnji je res cool, kaj če bo to dali v modri barvi, tist kar je rdeče, pa tisti P od pero, bi obrnil, da bi zgledalo, kot da je držalo od konice peresa, če razumem prav je tist konica peresa!
ankh - Sre 27 Okt, 2004 16:21
Naslov sporočila:
aha. si tako mislil, admin?

drugače pa ja, tisto je mišljeno kot pero in ne kot rit ali hamburger píčka, čeprav sem pokvarjen kot leto dni star jogurt.
Anonymous - Sre 27 Okt, 2004 17:04
Naslov sporočila:
Ta v modri barvi je kr uredu, un k je pa isti sam da je rdeč me pa preveč spominja na logo ene računalniške firme.
Bassman - Sre 27 Okt, 2004 22:31
Naslov sporočila:
ja tko sem mislil, samo da bi tisti p bil vodoravno na pero
v bistvu tako kot bi pisal navpično besedo pero.
tko da zgleda ravni del Pja kot držalo peresa.
ankh - Sre 27 Okt, 2004 22:39
Naslov sporočila:
hja, vem kako si mislil, admin, vendar bi potem črke 'ero' morale biti pravokotne in se nadaljevati izven kvadrata, razen če premaknem pero in ga vzporedno postavim na jugozahodno stranico kvadrata. tisti 'P' pa zgleda, kot bi šlo za oznako za parkirišče in ima blagodejen, pozitiven vpliv na opazovalca.
Bassman - čet 28 Okt, 2004 12:13
Naslov sporočila:
ma niti ne, ker bi okrogli del bil še vedno v liniji z ero.
torej bi bil okrogli del približno enake velikosti kot o.
ankh - čet 28 Okt, 2004 12:16
Naslov sporočila:
aha. bom ob priliki zadevo popravil, pa bomo videli kako zgleda.

črke bom pa pustil tako velike zato, ker boš gotovo hotel logotip pomanjšati na recimo tako velikost kot so naši avatarji. če bodo črke premajhne, bom pa posebej pripravil še mini logotip, ki bi bil denimo brez 'POVEJ.NET', bi pa, ko bi kliknil nanj imel hiperlink na povej.net ali pa bi celo napisalo on mouse over 'POVEJ.NET'.


še zadnji popravki ('P' sem dal bele barve, ker bi moral potem tudi 'ero' napisati črno, kar pa se ne bi inverzno skladalo z 'usode', pa tudi lepše je bela na modri podlagi):
Admin. - Pet 29 Okt, 2004 23:14
Naslov sporočila:
a mi lahko to pošlješ v vektorski obliki???
tnx
ankh - Pet 29 Okt, 2004 23:37
Naslov sporočila:
tstr, dobiš v torek, ker imam na službenem pcju. je pa v corel draw 11 obliki - kr ne morem verjet kolk se je spremenil corel, odkar sem ga pred petimi leti nazadnje uporabljal. pízda ej me je čas povozu.
Admin. - Sob 30 Okt, 2004 07:19
Naslov sporočila:
ok, če maš možnost, mi pošlji v corel 10 verziji,
širok smeh
Bassman - Pon 08 Nov, 2004 16:41
Naslov sporočila:
evo še nekaj predlogov za logo, seveda malo predelanih od ANKHa!
ankh - Pon 08 Nov, 2004 18:46
Naslov sporočila:
levi spodnji je tudi lep tako kot originalni. lahko daš še veliki 'p' pod črni stranici kvadrata kot v prvih dveh zmazkih, pa bo carski.
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 09:17
Naslov sporočila:
Predvidevam,da tak 3D kao ne sme bit,ker se ga ne dal lepo natisnt right?
Bassman - Tor 09 Nov, 2004 09:27
Naslov sporočila:
Lahko je 3D, ni problema, samo če znaš narest!

evo ANKH tkole si mislu.
Men se dopade tud ta desni!
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 09:31
Naslov sporočila:
Jup...desni je boljši.

Samo tole pero mi ni glih najbl všeč.
No,idejo drugač imam,kako bi naredu,samo če bom dobil primerne objekte za tisto 3D sliko....morm mal pobrskat in spet naložit tist program,s katerim sem to nekoč delal.
Bassman - Tor 09 Nov, 2004 10:02
Naslov sporočila:
ok, ti kr, pa pol prilep tuki, da vidmo kaj bo ratalo.
tist kar bomo nardili bo potem za Logo
ankh - Tor 09 Nov, 2004 10:09
Naslov sporočila:
joj, fantje. saj rasturate, toda senčenja in 3d izživljanja ne sodijo v logotip. še tako nesposoben ekonomist ve, da mora biti logotip enostaven, heralgik pa, da mora biti v štirih barvah. zato tudi odpade senčenje. kar pa se tiče drugih dveh, admin, levi je naravnost perfekten! desni je nerazločen in ni primeren za logotip.
Bassman - Tor 09 Nov, 2004 10:37
Naslov sporočila:
men sta oba cool, tist na desni je sicer mal nerazločen, ampak se da popravt.
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 10:40
Naslov sporočila:
No sej ankh...tukaj se nekako strinjam s tabo in zato sem tudi dal vprašanje in mnenje...tisto o tisku recimo.

No ja...bomo vidl,če se sploh da dobit take zadeve,kot sem si zamislil.
Malo dvomim,pa vseeno.
Bassman - Tor 09 Nov, 2004 10:46
Naslov sporočila:
evo še popravki logota, oz. Logotipa širok smeh
Bassman - Tor 09 Nov, 2004 10:50
Naslov sporočila:
ali pa tkole! mogoče bi tole bilo!
ankh - Tor 09 Nov, 2004 10:57
Naslov sporočila:
ta zadnji, tavelki je gut. bi bil kar pravi, le sivo daj na 50%, če mogoče ni. saj bi namesto te sive lahko probal dodati rdečeoranžno (rgb: ff3200, klasična rdeča je preveč zlajnana pa tudi oranžni odtenek bolj sodi na to svetlomodro), samo potem bi zgledalo že preveč pisano in kičasto knede. lahko pa probaš, da vidimo, če bo forumskim píækam všeč, ker rdeča je itaq fúkiš farba.

kar pa se tiče sence - vedeti je treba, da ko boš pomanjšal logo, bo senčica izginila in bo izpadlo hecno.
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 11:04
Naslov sporočila:
ma v osnovi je ok logo,samo tole pero mi ni všeč...fuj pravzaprav!
ankh - Tor 09 Nov, 2004 11:37
Naslov sporočila:
potem ti tudi píčka ni všeč, pokličunga. pero je zato ovalno, ker mora spominjati tudi na píčko. sicer pa bi bilo zanimivo, če bi bil tudi tisti veliki 'p' obkrožen s črno kot je konica peresa. morda bi lahko združili zadevo skupaj v celoto in dobili razločno pero.
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 13:09
Naslov sporočila:
ne vem ankh...mene to pero bolj spominja na zrno kave,ampak pustmo malenkosti.
ankh - Tor 09 Nov, 2004 13:15
Naslov sporočila:
tudi mene je najprej, pa sem potem črtico skrajšal.

kaj pa če bi namesto elipse uporabili kapljo, ki bi se potem nadaljevala v veliki 'p', vse skupaj pa bi bilo belo obrobljeno s črno kot zdaj? kaj prawish adminko? to bi moralo zgledat carsko.
Bassman - Tor 09 Nov, 2004 13:17
Naslov sporočila:
dej probi to, pa pošlji, ker si ne predstavljam točno kaj si mislil
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 13:18
Naslov sporočila:
no,neki tazga sem imel jz že prej v mislih,da bi blo bl podobno peresu...
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 13:24
Naslov sporočila:
No,sem med malco zdle mal priredil to sliko v paintbrushu tako,kot je ankh predlagal... Twisted Evil

No,sliko sm aploudu v ALBUM in si jo oglejte...ne vem kako naj jo kle prikažem...kr neki...pek sm,nimam kj...

Ime slike je pa POVEJ.JPG

No boss...poigraj se malo in nalimi to sliko sem,da bo vidna!?
ankh - Tor 09 Nov, 2004 13:44
Naslov sporočila:
hahaha.
http://www.povej.net/forum/album_pic.php?pic_id=361
Poklièunga - Tor 09 Nov, 2004 13:45
Naslov sporočila:
Ja a nisi mel neki tazga ti v mislih ankh?
ankh - Tor 09 Nov, 2004 13:48
Naslov sporočila:
admin, ne znam kapljice narest v teh novih cdrjih, pa tudi časa ni, da bi se dr¤¤¤¤ s tem. saj sem lepo opisal. namesto elipse bi bila kaplja, ki bi imela na isti strani črtico. bela barva v kaplji bi se nadaljevala v bel 'p', vsa bela barva kaplje in črke 'p' pa bi bila obkrožena s črno.

hmm, toda potem k črki 'p' ne bi pasale bele črke 'ero'.
Bassman - čet 11 Nov, 2004 10:22
Naslov sporočila:
no tole sem spravil skupaj, pa pokomentirajte
Shajtana - čet 11 Nov, 2004 10:30
Naslov sporočila:
Men je ta prvi najbolj vsec. nasmeh
Anonymous - čet 11 Nov, 2004 10:36
Naslov sporočila:
Jah zdej se bo mogu pa še jest posvetit logotu...
Poklièunga - čet 11 Nov, 2004 10:44
Naslov sporočila:
No,to je pa vsaj podobno peresu ja...lepš je kot prej.

P in pero sta s črno obrobljena...naj bo še "ero" obrobljeno s črno in ne modro.
palèica - čet 11 Nov, 2004 10:49
Naslov sporočila:
Men je še najbolj všeč prvotni ...
Poklièunga - čet 11 Nov, 2004 10:55
Naslov sporočila:
Ma a ni naj un,k sm ga jz zanč na brzino mal priredil no? ;o)
ankh - čet 11 Nov, 2004 11:23
Naslov sporočila:
kapo dol, admin!

tisto obrobljanje s črno pa lahko zbrišeš, ker sta bela in modra dovolj kontrastni. prav tako pa zgleda hecno, če je črna ob peresu in 'p'-ju - kot bi delal brez antialiasinga.

hkrati bi pohvalil še dvojno sporočilo, ki jo ima logotip. poleg peresa si sam predstavljam tudi ženske obline in p¤¤¤¤¤., ki jo tako opevamo na tem forumu in brez katere na tem svetu ni veselja.

vsa čast, admin!
Bassman - čet 11 Nov, 2004 11:24
Naslov sporočila:
prosim, če lahko napišete še kateri 1, 2 ali 3
ankh - čet 11 Nov, 2004 11:29
Naslov sporočila:
tudi sam se nagibam prvi ali drugi. debelino črtice peresa, ki vodi do pikice oziroma p.i.č.k.e., bi lahko tako še nekoliko razširil, da bi bila opazna tudi na pomanjšanem logu. da bi bila zadeva še bolj kontrastna, pa lahko za pikico in črtico uporabiš črno barvo, ki bi peljala do črne obrobe, ostali 'p' in pero pa ne bi bila obrobljena s črno, ker res zgleda kot bi risal nekdo, ki ne zna vklopiti antialiasinga.

s črno črtico in pikico bi tudi povdaril, da je črnilo, ki ga uporabljamo na tem forumu, črno. in res je črno po defaultu.

modro podlago pa sem takrat predlagal zato, ker je forum v modri barvi po defaultu. smiselno bi se le-ta barva lahko tudi spremenila čez nekaj let, ko bi si zaželeli spremembe barve foruma.

a vidite fantje, pa smo vsi skupaj nekaj skupaj spravili. zelo sem vesel, da se projekt bliža koncu, in da bomo končno dobili logo.
Shajtana - čet 11 Nov, 2004 11:31
Naslov sporočila:
1. sj sm napisala ze prej... pomežik
ankh - čet 11 Nov, 2004 11:47
Naslov sporočila:
sam glasujem za 2. je bolj oblinsko pero. tudi bolj razločno je, da gre za pero kot pri prvem.
Bassman - čet 11 Nov, 2004 11:51
Naslov sporočila:
evo tkole sem popravil
ankh - čet 11 Nov, 2004 11:54
Naslov sporočila:
we have a winner!

kot 'io volio una donna' ff bi sicer sam tisti krogec v peresu spremenil v trikotnik, toda prosim vas, ne poslušajte me!
Bassman - čet 11 Nov, 2004 12:02
Naslov sporočila:
ok, označite, katera, s ciframi.
ankh - čet 11 Nov, 2004 14:04
Naslov sporočila:
sam predlagam tretjo, povej.net10.jpg.

pa v logu, ki si ga pomanjšal lahko izbereš antialiasing, da ne bo tako smešno zgledal levo zgoraj na forumu. če hočeš, ti lahko sam to naredim. sem mojster rastrske grafike in selekcije barv.
Bassman - Sob 13 Nov, 2004 18:03
Naslov sporočila:
OK, z ANKHovo pomočjo smo dobili NOV logo, upam, da vam je všeč, prav tako, da vam je všeč nov zgornji del foruma, vsekakor pa je dobrodošla vsaka kritika glede foruma, prav tako tudi pohvala.
širok smeh
da vem, da ni trud za ðabe.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB