Pero Piše

Ljubezen in odnosi - Pomen besed

Bassman - Pon 19 Jan, 2004 20:49
Naslov sporočila: Pomen besed
Kaj pomeni za vas

Ljubim te
in
rad te imam
Piky - Pon 19 Jan, 2004 22:05
Naslov sporočila:
do sedaj sem samo eni punci v svojem življenju rekel ljubim te.

in žau mi je, da sem!!!

rad te imam, pa že večkrat.

ne vem zakaj, ampak nekako enostavn ne morm rečt ljubim te in raje potem rečem kar rad te mam.
Anonymous - Pon 19 Jan, 2004 22:42
Naslov sporočila:
Zame obstaja VELIKA razlika med "rad te imam" in "ljubim te".

"Rad te imam" pomeni, da ti do neke osebe ni vseeno, itd, ampak pa se uporablja bolj na splošno. "Ljubim te" pa je bolj nadgradnja prejšnjega, in sicer poleg tega, da imaš nekoga rad, do tiste osebe čutiš še ljubezenska čustva (nekaj več).

Upam, da je kdo razumel, kaj sem hotela napisati. Rolling Eyes Skratka "rad te imam" se uporablja bolj za prijateljstvo in podobno (živali,...), "ljubim te" pa v zvezi z partnerskim odnosom (ljubeznijo).

Je pa seveda razlaga in pomen teh besed odvisen od posameznika do posameznika.
Meni osebno je kar velika razlika med tema dvema izrazoma in mi tudi kar veliko pomenijo te besede, zato jih ne izgovorim hitro in pogosto, tudi če tako čutim, mi gre težko z jezika.

lp
-Naya- - Tor 20 Jan, 2004 09:44
Naslov sporočila:
Besedi "ljubim te" so mi tako filmski, osladni... ne vem... nisem jih vajena - mogoče zato.

"Rad/a te imam" ni samo za prijatelje. če bi mi partner to rekel ne bi tega smatrala kot nekaj samoumevnega ampak bi mi pomenilo blazno veliko. "Rad te imam" (iz ust partnerja) je za mene isto kot če bi mi rekel da me ljubi.
Joj, tale: "ljubim te" mi je prav grozen Rolling Eyes


Sicer pa ne vem zakaj sploh delati razlike med tema dvema stavkoma Confused Ljudje se izražamo na različne načine, bistvo je da znaš povedat, da ti je nekdo blizu, da ti nekdo nekaj pomeni, bistvo je v tem da oseba izve koliko ti pomeni... ni toliko važno kaj točno rečeš
srèica - Tor 20 Jan, 2004 10:22
Naslov sporočila:
se strinjam s tabo Naya. meni tudi če mi fant reče rad te imam isto pomeni kot če mi reče ljubim te.
Anonymous - Tor 20 Jan, 2004 13:21
Naslov sporočila:
Spet me ni noben prav razumel. Laughing
srčica Napisal/a:
se strinjam s tabo Naya. meni tudi če mi fant reče rad te imam isto pomeni kot če mi reče ljubim te.
V tem primeru seveda, da pomeni približno enako. Moja razlaga je šla bolj v tem smislu, da če bi jaz npr. nekemu frendu, ki mi veliko pomeni, rekla/napisla, da ga imam rada, bi to pomenilo, da na prijateljski način in nič več. Bi se pa našli nekateri, ki bi si to narobe razlagali.

Zame je razlika med tema besedama in poznam kar precej ljudi, ki so enakega mnenja. Sicer sem pa že prej napisala, da je razlaga teh besed odvisna od posameznika do posameznika.

Sama sem pa sicer mnenja, da so vse te besede v bistvu skoraj nepotrebne, ker se na druge način dosti bolj pokaže, koliko ti je oz. ti ni do nekoga. nasmeh
Mijau - Tor 20 Jan, 2004 13:26
Naslov sporočila:
meni je celo rad te imam ljubši od ljubim te- mam občutek, da je ljubim te preizlizana (medijsko) beseda
EnigmA - Tor 20 Jan, 2004 13:39
Naslov sporočila:
Mijau Napisal/a:
meni je celo rad te imam ljubši od ljubim te- mam občutek, da je ljubim te preizlizana (medijsko) beseda


Kaj še naj rečem na to? Amen!
-Naya- - Ned 25 Jan, 2004 14:03
Naslov sporočila:
prue Napisal/a:
Sama sem pa sicer mnenja, da so vse te besede v bistvu skoraj nepotrebne, ker se na druge način dosti bolj pokaže, koliko ti je oz. ti ni do nekoga

No s tem se ne bi strinjala. Mislim da je potrebno ljudem ki jih imamo radi to tudi povedati.
Anonymous - Ned 25 Jan, 2004 18:58
Naslov sporočila:
-Naya- Napisal/a:
No s tem se ne bi strinjala. Mislim da je potrebno ljudem ki jih imamo radi to tudi povedati.

Se strinjam s tem, da če imaš nekoga rad, mu to pokaži/povej. Še zmer pa pravm, da dejanja dost več pokažejo kot same besede. Vsaj pri meni je tako. nasmeh
Piky - Ned 25 Jan, 2004 19:09
Naslov sporočila:
Citat:

Se strinjam s tem, da če imaš nekoga rad, mu to pokaži/povej. Še zmer pa pravm, da dejanja dost več pokažejo kot same besede.



kaj pa če nekdo ne mara ne dejanj in ne besed???
Bassman - Ned 25 Jan, 2004 19:47
Naslov sporočila:
prue Napisal/a:
-Naya- Napisal/a:
No s tem se ne bi strinjala. Mislim da je potrebno ljudem ki jih imamo radi to tudi povedati.

Se strinjam s tem, da če imaš nekoga rad, mu to pokaži/povej. Še zmer pa pravm, da dejanja dost več pokažejo kot same besede. Vsaj pri meni je tako. nasmeh


Že ampak iz prakse, ti povem, da lahko počneš karkoli hočeš, ampak ŽENSKE hočete slišati besede, to je dejstvo.
Anonymous - Ned 25 Jan, 2004 20:57
Naslov sporočila:
Piky Napisal/a:
kaj pa če nekdo ne mara ne dejanj in ne besed???

Jah, greš pa naprej...

Admin Napisal/a:
Že ampak iz prakse, ti povem, da lahko počneš karkoli hočeš, ampak ŽENSKE hočete slišati besede, to je dejstvo.

Pol sem pa izjema. nasmeh Ker pri meni so dejanja tista, ki me prepričajo. Besede nimajo dost učinka.
Piky - Ned 25 Jan, 2004 22:02
Naslov sporočila:
Citat:

Jah, greš pa naprej...


lahko je to rečt... Sad
-Naya- - Pon 26 Jan, 2004 09:14
Naslov sporočila:
No jaz hočem oboje

Ne pravim da dejanja niso pomembna, oboje mi je pomembno.
In ne pravim da je treba na veliko pretiravat v besedah, to mi še zdaleč ni všeč... ker potem izgubijo tisto lepo in dobro kar je v njih in postanejo samoumevne. Ampak da mi pa na vsake toliko čisto nepričakovano to reče - to je pa full lepo.
Dejanja pa itak so prisotna vsak dan. In prav je tako smeh
Tako sem mislila smeh
pikoxo - Pon 26 Jan, 2004 10:17
Naslov sporočila:
Točno tako Naya. če non stop ponavljaš isto frazo se je partner naveliča in mu ne pomeni več tisto kot mu je na začetku. Zato je potrebno te besede izrečt bolj poredko ampak zelo čustveno in osebo kateri rečemo presenetit.
Piky - Pon 26 Jan, 2004 11:49
Naslov sporočila:
lahko je rečt neke besede, težje jih je prikazati, ko jih pa že nekako prikažeš, pa...
Mijau - Pon 26 Jan, 2004 11:59
Naslov sporočila:
Jaz tudi Naya in svojemu tudi povem... oz. vprašam če hočem slišat da sem lepa...ipd.( do da me ma rad slišim pogosto:)) sicer se to lahko zdi malo čudno in ne tako vredno kot če reče sam, ampak jaz razumem da včasih pozabi da ženske rade slišimo kak komplimentek, sploh če sta partnerja že nekaj časa skupaj:).

Sicer pa potrebujem dejanja (nežnosti in malenkosti) in besede:)
Tko kot vse ženske, seveda:)
pikoxo - Pon 26 Jan, 2004 11:59
Naslov sporočila:
Seveda je treba besede podkrepit tudi z dejanji!!!
-Naya- - Pon 26 Jan, 2004 12:00
Naslov sporočila:
če je parkrat tako, Piky, še ne pomeni da bo vedno!
Nikoli ne smeš izgubiti upanja, da je tam nekje zunaj nekdo, ki te bo znal ceniti!!!
pikoxo - Pon 26 Jan, 2004 12:01
Naslov sporočila:
Bravo Naya
Piky - Pon 26 Jan, 2004 12:01
Naslov sporočila:
ne ni...

ga niti nočem!!!
pikoxo - Pon 26 Jan, 2004 12:04
Naslov sporočila:
N bit tako pesimističen. Je potrebno gledat =>
Mijau - Pon 26 Jan, 2004 16:43
Naslov sporočila:
pol pa pač piky ti nau ratal....
ker če sam v to ne verjameš, pol ti ne more ratat:(
-Naya- - Pon 26 Jan, 2004 17:11
Naslov sporočila:
Se strinjam z Mijau... verjeti moraš v boljši jutri, pa naj se še tako zlajnano sliši nasmeh
Piky - Tor 27 Jan, 2004 00:12
Naslov sporočila:
kako naj človek verjame v nekaj, kar ni?!?
Mijau - Tor 27 Jan, 2004 09:21
Naslov sporočila:
Kako lahko to rečeš? Kaj pa, če imam prav jaz? Vendar je res, če v to verjameš, potem se res nimaš čemu veseliti.
Piky - Tor 27 Jan, 2004 11:57
Naslov sporočila:
Citat:

Kako lahko to rečeš? Kaj pa, če imam prav jaz? Vendar je res, če v to verjameš, potem se res nimaš čemu veseliti.


ZAME tega ni!!!
Mijau - Tor 27 Jan, 2004 16:10
Naslov sporočila:
booooooooooooooooooogi, tebe pa res življenje tepe, naj te stisnem v svoja nederja in pobožam po glavi...saj bo bolje:)
LadyNera - Sre 28 Jan, 2004 00:04
Naslov sporočila:
Hm, jst sem rekla "rada te imam" ze veckrat, tud mojim dvem bivsim. jst razumem to tako, ne tako resno, pac mu moras nekako povedat, da ti je nekaj do njega. Pa to itk z dejanji izkazujes.

Ljubim te, pa sem rekla samo enkrat v zivljenju do zdaj in s tem sem izrazila resnicno tisto, tisto lepo custvo, ki mi vedno bolj polni srce. Nekaj globokega in lepega. Pa sej on to itk vedel ze prej, ne da bi mu povedala pomežik

LP
Piky - Sre 28 Jan, 2004 01:05
Naslov sporočila:
Citat:

booooooooooooooooooogi, tebe pa res življenje tepe, naj te stisnem v svoja nederja in pobožam po glavi...saj bo bolje:)


ma nea si zej norce delat!!!
Mijau - Sre 28 Jan, 2004 09:32
Naslov sporočila:
sej se ne.....
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB