Pero Piše

Zanimivosti - Èe smrčiš, seks s tabo odpade

Nannna - Tor 19 Apr, 2005 10:57
Naslov sporočila: če smrčiš, seks s tabo odpade
Da smrčanje moti vse, razen smrčačev samih, je že od nekdaj znano. Nova raziskava je pokazala, da tudi smrčači zelo trpijo.

Zaradi svoje težave so lahko prisiljeni spati v svojih sobah, kar vpliva na poslabšano spolno življenje in na koncu pripelje tudi do ločitve. če smrčite, se tako vaše možnosti za ločitev povečajo kar na 80 odstotkov.

Partnerji smrčačev zaradi pomanjkanja spanja sčasoma postanejo nemirnejšii in brezvoljni, zaradi česar so vedno bolj nestrpni do težav v zakonu oziroma v zvezi.

Tretjina partnerjev smrčačev zaradi tega sploh nima več želje po spolnosti, če pa si tega že želijo, velikokrat ne spita v isti postelji ali pa pride do varanja.

Raziskava, ki jo je naredila britanska zveza za smrčanje in apnejo, je pokazala, da 70 odstotkov zakoncev spi v ločenih spalnicah, če eden od partnerjev smrči. Tako skušata zakonca zmanjšati škodo v zakonu.

Smrčanje je pravzaprav zvok, ki nastane, ko med spanjem mehko nebo in stene grla vibrirajo. To se zgodi, ko so dihalne poti delno ali popolnoma ukrivljene, zato je tudi dihanje oteženo.

Povprečna glasnost smrčanja je 60 decibelov, izrazito glasni smrčači pa lahko dosežejo tudi do 85 decibelov. To je približno toliko, kot če bi zelo glasno kričali. 45 odstotkov odraslih ljudi smrči - vsaj občasno, 25 odstotkov pa je takih, ki to počnejo redno. Težava je pogostejša pri moških in ljudeh s povečano telesno težo.

vir: RTVSlo.si

Ali tudi vas moti smrčanje, ali ste se ga že privadili?
Bassman - Tor 19 Apr, 2005 11:01
Naslov sporočila:
Največji problem smrčačev pa so cigareti, ki v večini povzročajo smrčanje!
Nannna - Tor 19 Apr, 2005 11:05
Naslov sporočila:
Jst sm pa vedno mislila, da je vzrok smrčanja grlo in tudi položaj spanja, ker če se spi na trebuhu ni treslajev v grlu.

Prvič pa slišim, da bi bile vzrok cigarete kadi
sapramish - Tor 19 Apr, 2005 11:37
Naslov sporočila:
moja dva ne kadita pa mata ponoc smrcalne duete širok smeh rukata pa drug druzga z besedami: smrcis
ankh - Tor 19 Apr, 2005 12:11
Naslov sporočila:
bassko, tukaj si malo mimo udaril.

sicer pa se je meni zadnjič zgodilo, da sem se po¤¤¤¤¤ z res dobro pi¤¤¤¤¤, potem sva šla pa spat in je smrčala. in je duèe spet samski, je¤¤¤ ga.
Mijau - Tor 19 Apr, 2005 12:16
Naslov sporočila:
Smrčanje lahko povzroči zamašen nos zaradi alergij, polipov, okužb obnosnih votlin, oteklosti sluznice zaradi prehladov in gripe, upognjenost nosnega pretina ali spremembe v velikosti in obliki tistih delov žrela, ki povzročajo smrčanje. Torej k smrčanju dodatno prispeva vse, kar oži žrelni prehod in zmoti pretok zraka: povečani mandlji, dolg jeziček, otekel jezik in odvečno tkivo v gubah oz. robovih mehkega neba.

Smrčanje je približno desetkrat pogostejše med moškimi kot ženskami. Deloma je vzrok temu bolj izraženo kopičenje odvečnega tkiva v žrelu pri moških, ki z leti postane ohlapnejše ter nalaganje maščevja v predelu ramen, vratu in trebuha, pod vplivom njihovih spolnih hormonov. So pa na splošno smrčanju bolj izpostavljeni debeli ljudje, kadilci, ljudje, ki uživajo večje količine alkohola ter zdravil, kot so uspavalne tablete ali mišični relaksanti. Povedati pa je treba, da neredko ta problem pesti tudi športnike z dobro kondicijo, otroke z povečanimi mandlji in polipi v nosu ter nosečnice z preeklampsijo.

OK?
Bassman - Tor 19 Apr, 2005 12:16
Naslov sporočila:
ne pa je res, smrčanje v veliki meri povzroča kajenje.
to je preverjeno.
Je pa res, da dost ljudi smrči tud k ne kadijo.
Mijau - Tor 19 Apr, 2005 12:17
Naslov sporočila:
ah.... kdo bi se prerekal.
Ne v veliki meri ampak lahko tudi kajenje, lahko pa tudi 2 šnicla na dan.
sapramish - Tor 19 Apr, 2005 12:20
Naslov sporočila:
moj dedek ni nikol kadil smrcal je pa k motorna zaga... tko d kajenje ni nujno vzrok... mijau ma kr prov...
a obstaja zdravilo? je boljse vprasanje
Mijau - Tor 19 Apr, 2005 12:29
Naslov sporočila:
Načini za samopomoč:

· če ste pretežki, shujšajte in bodite redno telesno aktivni,
· vzravnajte vrat med spanjem, tako da spite, če se le da, na ravni vzmetnici,
· poskusite spati na boku, ne na hrbtu,
· izogibajte se zdravilom, ki med spanjem sproščajo mišičje (uspavalne tablete, mišični relaksanti),
· prenehajte kaditi ter se izogibajte pitju alkohola vsaj štiri ure in obilni hrani vsaj tri ure pred spanjem,
· proti zamašenosti nosu si lahko pomagate s kapljicami za nos (le 3 do 4 dni zapored) ali s kapljicami fiziološke raztopine (lahko uporabljate neomejeno dolgo),
· uporabite poseben obliž (najdete v lekarnah), ki razširi nosnice in omogoča, da pride v telo več zraka.

Operacije:
Glede na vzrok smrčanja, se lahko opravijo operacije nosu (odstranitev polipov, uravnavanje zvitega nosnega pretina), lahko da gre za odstranitev mandljev ali še dodatno za odstranitev odvečnega tkiva jezička in mehkega neba ter za napenjanje ostalega tkiva. V zadnjem času izredno lasersko odstranijo odvečno tkivo mehkega neba in jezička, ki naj bi smrčanje odpravila v več kot 90 odstotkih.

tako...
uhhh
lucka - Tor 19 Apr, 2005 12:52
Naslov sporočila:
Ja men je moja bivša soseda Fata enkrat na kofetku rekla da tole pomaga :

najprej ga morš kracnat po nosu, če to ne pomaga ga povlečeš za nožni palec (sicer sem pozabla katere noge,probajte obe), če pa še to ne pomaga, potem pa prineseš v sobo njegove čevlje in jih moraš okol obrnat.

čeprav kako pol razložiš smrdjive čevlje v spalnici ne vem.

Verjamem pa da glede na vonj čevljev, tudi sam počasi dobiš partizansko narkozo.

Drugače pa mene kako rahlo smrčanje ne moti,tako vsaj vem da je nekdo poleg mene...no sam proti smrčanju jst namesto nožnega palca pričnem vleči za kaj drugega....in smrčanje zelo kmalu preneha. Res preverjena metoda.
Rok-11 - Tor 19 Apr, 2005 13:54
Naslov sporočila:
No evo; jaz baje občasno smrčim, pa se še nobena punca ni pritoževala, sploh ne. Bivša je pravila, da je to lahko čisto cool, da le ne zasmrčim ravno takrat, ko ona tone v spanec...

Da bi bil pa seks zato kaj slabši pa nisem opazil...
Anonymous - Sre 20 Apr, 2005 18:36
Naslov sporočila:
No jaz imam kronično polno nosno votlino in zaraditega tudi smrčim, pa kaj...če komu kaj ne paše, naj si najde pa tako, ki ne smrči. To je pač del mene!!!

Menda da če kadim, potem smrčim , če pa ne, potem da pa ne smrčim, a se mi zdi, da ni to odvisno samo od tega, ker sem že menda smrčala tudi kadar po cel teden nisem prižgala niti enega cigareta.
Torej če nebi imela težav z nosom, bi se najbrž poznalo,če bi kadila ali pa če nebi, tko pa ne morem kaj dosti vpljivat na to.

Uporabljam tudi fiziološko za ispiranje nosne votline, a priznam, da se ne spomnem vsak večer, sploh če nisem doma, ker je niti ne nosim s seboj.
Poklièunga - Sre 20 Apr, 2005 19:30
Naslov sporočila:
Ah...pol te pa ne bom po¤¤¤¤¤,če smrčiš!
Anonymous - Sre 20 Apr, 2005 19:31
Naslov sporočila:
Jaz pa v jok pa na drevo pomežik he he he
Poklièunga - Sre 20 Apr, 2005 20:05
Naslov sporočila:
zdj se mi pa še posmehuje ;o(
Anonymous - čet 21 Apr, 2005 20:23
Naslov sporočila:
Nič se ti ne posmehujem.

Samo povem, da če kdaj zasmrčim, je to del mene in če kdo tega ni sposoben vzet zraven v paketu, je še veliko drugihm ki jih to mogoče ne moti toliko, da bi blo ključnega pomena za seks al zakaj smo že omenjal smrčanje tule.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB