Pero Piše

Ljubezen in odnosi - Kdaj nekomu reči

palèica - Sre 05 Jan, 2005 12:28
Naslov sporočila: Kdaj nekomu reči
Kdaj nekomu reči LJUBIM TE in kdaj RAD/A TE IMAM ? Na kakšen način razlikujete ti dve besedi? Njun pomen morda....

Kako vi izražate svoja čustva, kako to pokažete partnerju ? Ljubimcu ? Prijatelju? Družinskemu članu?
EnigmA - Sre 05 Jan, 2005 12:44
Naslov sporočila:
Kdaj nekomu reči ljubim te ali pa rad te imam? Ko to enostavno začutiš.

Partnerju in prijateljem povem in tudi na svoj način pokažem,
med družinskim člani pa si nekih čustev lih ne izkazujemo...da se imamo radi nekako enostavno vemo.i
Shajtana - Sre 05 Jan, 2005 12:57
Naslov sporočila:
Jaz ne znam nc od tega povedat oz. mam grozne probleme s tem..ne wem zakaj enostavno nism navajena govorit rada te mam..ok vcas recem to ampak zlo redko, sem tud mnenja da doloceni ljudje k skoz govorijo rad/a te mam da se s tem to razvrednoti in zgubi na pomenu. Drgac ljubezen bolj izkazujem skoz dejanja.
mity - Sre 05 Jan, 2005 15:30
Naslov sporočila:
Hmm...Ljubim te, je zame tako tezka beseda, da mislim, da je se nisem izgovoril...pomeni res brezpogojno zaupanje in predanost partnerju, ki pa je ze dolgo, zelo dolgo nisem dozivel.
Rad te imam, veckrat recem....najboljsemu prijatelju recimo...ker mu tudi 100% zaupam in in mi je lepo ,ko cutim, da ga skrbi zame ,da se je pripravljen zrtvovat zame,ko to potrebujem...in ker vem, da ve, da lahko isto pricakuje od mene....
lucka - Sre 05 Jan, 2005 19:49
Naslov sporočila:
RAd te imam -men že ta beseda ne gre z jezika,Ljubim te- se mi pa zdi da bi se zadavla prej kot pa jo izrekla.
Mogoče te besede premalo uporabljamo, ampak razmetavat pa tudi ne gre z njimi.
Jst za to raje uporabljam objemčke in poljubčke.
Ker tist, da mi nekdo reče rad te mam je le beseda, štejejo pa dejanja s katerimi to pokažeš.
Anonymous - Sre 05 Jan, 2005 20:58
Naslov sporočila:
Bi rekla, da poveš lahko večim ljudem da jih imaš rad, ker je bolj razvejanega pomena, se pravi, da ti je nekdo pri srcu in ga sprejemaš kot del življenja in ožji krog prijateljev. Prav tako je to lepa beseda partnerju, ker izraziš naklonjenost in mu poveš s tem, da ti veliko pomeni njegova bližina.

Ljubim te pa je čisto druga zgodba. To si sposoben izrečt iskreo le takrat, ko res začutiš ljubezen do partnerja. Je najmočnejše čustvo, kar jih obstaja, vsaj zame no. Pa še to, ko se počutiš tako, da nekomu poveš, da ga ljubiš se počutiš srešnejšega vsaj dvajsetkrat bolj- no tako na oko pomežik
-Naya- - Sre 05 Jan, 2005 21:43
Naslov sporočila:
Ljubim te ne bi rekla nikomur ker mi besede zvenijo bolj bedno kot ne. Mislim da so tudi rada te imam dovolj močne besede če jih poveš iskreno in na pravi način v pravem trenuku... predvsem pa iz srca.
Poklièunga - čet 06 Jan, 2005 11:46
Naslov sporočila:
Jaz tudi nisem nek zaprisežen govorc teh besednih zvez. Raje pokažem oz. se trudim pokazat in upam,da deklca to vse skupaj dojame. To sem izrekel točno in natančno 1X v življenju in upam,da se bo še zgodilo kaj takega,da bom lahko to izrekel.
So pa to definitivno besede ki imajo močan pomen (težke besede,kot se je -Naya- izrazla) in jih zato ne morem kar tako izrečt,ker bi to po vsej verjetnosti pomenilo da lažem.
Shajtana - čet 16 Feb, 2006 10:58
Naslov sporočila:
No ja men se ljubim te se vedno zdi taka cudna besedna zveza..ne vem no..ja in res je tezka in pomembna in ne vem kaj se...mogoce se zato ljudje zatekamo k izpovedovanju ljubezni v anglescini, spanscini in kr je se tujih jezikov ki jih znamo..
Jaz sm bl nekak uspela izdavit ti men ful veliko pomenis..
Hm sam pol je to s5 tko ne..a je to vec kot rad te imam in manj kot ljubim te al kje na lestvici je zdj to, v tem primeru je blo zame vec kot rad te imam..ampak dvomim da je druga oseba to tko dojela.Pol recmo ti nekdo rece da bi tud umrl zate..pa s5 ti pol ne ves kje na lestvici je to njej/njemu..
Bassman - čet 16 Feb, 2006 12:16
Naslov sporočila:
No ja izrekel sem jih samo 1x v zanosu največje zaljubljenosti.
Ampak sem videl, da niso padle na plodna tla.
zveza je po tem šla strmo navzdol!
sapramish - čet 16 Feb, 2006 13:18
Naslov sporočila:
izrekla sm jih ze... v bistvu zapisala nekje v zacetku januarja... le enkrat... ne vem ce je ravno bla napaka, zavrnitev je pa vseeno bolela pomežik
Anonymous - čet 16 Feb, 2006 14:01
Naslov sporočila:
v moji navadi je, da veliko prijateljem povem, da jih imam rada, men ta beseda nikakor ni tuja, tud sestri to povem...
beseda ljubim te je pa bolj težka, ker nisem zaljubljena
PikiPoki - čet 16 Feb, 2006 22:10
Naslov sporočila:
RAda te mam povem velikrat fantu, prijateljem.
Mam tak odnos z njimi da mi je že čudn če ne slišim (od sebe ali drugih) tega več kot en teden.
Še posebej se mi zdi fajn, da poveš to po tem ko se skregaš, ker je to začetek sprave, vsaj v razmerju.

No LJubim te pa ne gre in ne gre iz ust, ker se mi čudno sliši, poleg tega pa za enkrat še ni bil noben vreden tega.

Razlika k jo jst vidm med izrazoma Ljubim te in RAda te imam, pa je da imaš lahko rad več ljudi medtem ko ljubiš pa lahko samo eno naenkrat.
Shajtana - Pet 31 Mar, 2006 09:09
Naslov sporočila:
Sam a ni smesn recmo v anglescini k je samo izraz I love you..pa je za rad te imam in za ljubim te..Pol je se vecja zmeda..reces ti prjatlu i love you (rada te imam) in on misl da si mu rekla i love you (ljubim te)...
sieagel - Pet 31 Mar, 2006 11:17
Naslov sporočila:
itak je odvisno kaj je zate definicija ljubezni se pravi besedne zveze ljubim te in rad te imam. to je odvisnoi od vsakega posameznika. rečem ju pa samo takrat ko to začutim do neke osebe.
senior - Pet 31 Mar, 2006 11:21
Naslov sporočila:
Kadarkoli to rečeš in poveš je prav, za tisti trenutek, ker smo tako čutili. Poznejših reklamacij pa ne upoštevam...
jagodka85 - Pon 24 Apr, 2006 20:25
Naslov sporočila:
to poveš, ko tko čutš, sam velikrat ljudje to povemo, k je prepozn.
Bassman - Pon 24 Apr, 2006 22:16
Naslov sporočila:
jagodka85 Napisal/a:
to poveš, ko tko čutš, sam velikrat ljudje to povemo, k je prepozn.

Ja se strinjam s tem, mogoče je razlog tudi to, ker mislimo, da je to samoumevno, da tega ni treba rečt!
Shajtana - Tor 25 Apr, 2006 07:58
Naslov sporočila:
Bassman Napisal/a:
jagodka85 Napisal/a:
to poveš, ko tko čutš, sam velikrat ljudje to povemo, k je prepozn.

Ja se strinjam s tem, mogoče je razlog tudi to, ker mislimo, da je to samoumevno, da tega ni treba rečt!


Ja tako nekako..in nazalost se veliko ljudi zave da bi morali izreci stvari prepozno..sele ko nekoga izgubijo ali pa kaj podobnega.
EnigmA - Sre 26 Apr, 2006 07:57
Naslov sporočila:
Recimo v vezah, ko stvar postane samoumevna zna to bit velik problem. Ker marsikdo misli ali pa sploh ne pomisli, da se lahko zgodi, da tega in tega človeka en dan več ne bo ob nas. In ker se tega marsikdo ne zaveda, osebo ob sebi jemlje samoumevno. To ni dobro!
In potem, če se zgodi, da oseba oddide pa nastane jok in stok in zalivanje s takim ali drugačnim izražanjem čustev. Velikokrat je žal to prepozno ali bolje rečeno "zvoniti po toči je prepozno"!
timatic - čet 27 Apr, 2006 14:06
Naslov sporočila:
izrečti besedi ljubim je bilo najtežje, kar sem storil...to je ko sem resno mislil...žal sem se tega zavedel kot večina ostalih , ko tega nisem več imel...
zdaj me ni več strah teh dveh besed in če čutim tudi uporabim...
SAD - Sob 25 Nov, 2006 20:43
Naslov sporočila:
RADA TE IMAM nasmeh hmmm... pri meni je pa tako; lažje napišem kot pa rečem direkt v obraz, čeprav tako čutim... žalostno vem Sad
še dobro da obstajajo sms-ji smeh

rada vas mam :rdec: pomežik
Bassman - Sob 25 Nov, 2006 21:00
Naslov sporočila:
SAD @ Sob 25 Nov, 2006 19:43 Napisal/a:
RADA TE IMAM nasmeh hmmm... pri meni je pa tako; lažje napišem kot pa rečem direkt v obraz, čeprav tako čutim... žalostno vem Sad
še dobro da obstajajo sms-ji smeh

rada vas mam :rdec: pomežik


Ja to je še večji problem današnje dobe, vsa elektronika, ki nam "olajša" to, da nekomu povemo da ga imamo radi.

To ni vredu!
Anonymous - Sob 25 Nov, 2006 21:36
Naslov sporočila:
seveda to ni vredu, bass, samo ljudje to izkoriščamo, da se izognemu nekomu to rečt v obraz, pa si nekateri to niti gor ne pridejo
Antigona - Sob 25 Nov, 2006 21:51
Naslov sporočila:
Jaz pa nima problemov povedat komu, da ga imam rada. Večkrat na dan to komu povem, tud mami rečem, pa tko naprej.
SAD - Sob 25 Nov, 2006 22:59
Naslov sporočila:
Ma full mi je lažje vzet telefon in nekaj takega lepega napisati.

Se trudim pooočasi stvar izpeljati direktno nasmeh

Držte pesti smeh
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB