Pero Piše

Film/TV/Glasba/Literatura - EMA

Bassman - Pon 05 Feb, 2007 14:32
Naslov sporočila: EMA
Kaj pravite o letošnji zmagovalki?
Alenka Gotar s skladbo Cvet z juga!

žurka
little pumpkin - Pon 05 Feb, 2007 23:46
Naslov sporočila:
Nisem gledala, naj zmaga kdo hoče, itak ne bo nč iz tega!
Zlobko - Tor 06 Feb, 2007 10:54
Naslov sporočila:
in spet se nam bojo vsi smejal...
dying_angel - čet 15 Feb, 2007 18:49
Naslov sporočila:
jaz sem navijala za zablujeno generacijo drugač,samo alenka otar ko je zmagala...nisem ziher če bom kam prilezli...
sapramish - čet 15 Feb, 2007 22:08
Naslov sporočila:
bi prlezli ce bi mela zenska glas... neki ji zmanjka... mislm d fusa sicer lih ne, sam ji pa zmanjka...
dying_angel - čet 15 Feb, 2007 22:18
Naslov sporočila:
meni se zdi da preveč "tuli" po domače povedano... psiho
Terminatorka - čet 15 Feb, 2007 22:46
Naslov sporočila:
Hehe, to je pa operno petje. Nič ji ne zmanjka. Ženska je profi, poje v ljubljanski operi, ne tako kot Blagnetova arije pod tušem. Tako da ni nobene potrebe, da bi se "Lordi fani" morali bat, da se bomo osramotili na Finskem, ker se zagotovo ne bomo. No, vprašanje pa je, kako se bomo odrezali. Evropa je načeloma operi dokaj naklonjena, je pa ena fora, da letos Evropa praznuje 400-letnico opere in je že tako al tako vsa Evropa prenasičena z opero na tisoč in en način. Še celo Predin je s Kalinovo (operno pevko) posnel en duet. No, se zna zgodit, da spet ne bomo ravno izvirni.
dying_angel - čet 15 Feb, 2007 22:50
Naslov sporočila:
jah bomo vidli maja kak bo...
Mojsa - čet 15 Feb, 2007 22:50
Naslov sporočila:
jaz še pesmi sploh slišala nisem, pa baje nč ne zamujam, sam kaj vem opera ni glih moja najljubša zvrst glasbe, ampak men je vseeno tud če smo zadnji.
Terminatorka - čet 15 Feb, 2007 22:54
Naslov sporočila:
Ma sej, obstaja še kaj pomembnejšega v lajfu kot pa Mišin življenjski osebni projekt - EMA.
sapramish - čet 15 Feb, 2007 23:09
Naslov sporočila:
sm slisala komad... zdej al je bil posnetek slab, al pa v njenem glasu nekej zmanjka... zame ma blagneta bolsi glas ker dejansko ma moc... pa ni prvic d slisim opero pomežik
Terminatorka - čet 15 Feb, 2007 23:10
Naslov sporočila:
ni vse v moči

tralalalala da bo 15 znakov
Antigona - Pet 16 Feb, 2007 10:41
Naslov sporočila:
men gre to bolj slabo skupej - sta mi nezdružljiva nivoja, iz katerega ne more pridet drugega kot pacarija.
Bassman - Pet 16 Feb, 2007 11:23
Naslov sporočila:
Fora je, da slovenci kopiramo neke brezvezne fore, se pravi, poslat tja nek ekstrem, zato, da bi uspeli!
LadyBird - Pet 16 Feb, 2007 11:25
Naslov sporočila:
To nam je v krvi - biti kot drugi, delati kaj rečejo drugi in ugajati drugim!
Antigona - Pet 16 Feb, 2007 12:30
Naslov sporočila:
da, slovenska kri je res zakon. Hlapčevstvo in skromnost. Kolk je to mimo....
LadyBird - Pet 16 Feb, 2007 12:35
Naslov sporočila:
Živela Slovenija!! umira od smeha
Terminatorka - Pet 16 Feb, 2007 16:33
Naslov sporočila:
Pa sej ta komad ni nikakršen ekstrem. Crossover je zdaj zelo v trendu. če ne bo še 5 takih komadov tam, zna bit zelo ok.
Kar zadeva samo petje Alenke je pa pač tako, da obstajajo tudi ljudje, ki jim to ni všeč. Sopraniste so folku ponavadi al zelo všeč al jim pa sploh niso. Znajo pa včasih s svojimi visokimi toni lase kvišku spravit tudi ljudem, ki so načeloma ljubitelji opere.
Helena Blagne pa no comment. Ima glas in ima posluh. Tako kot vsaka deklica, ki v glasbeni šoli pet let poje solfeggio. To je za popevkarico zelo ok, ne more pa se nikakor primerjati z opero.
Komentarji na pesem Alenke Gotar so recimo na YouTube tudi s strani tujcev večinoma pozitivni. Tuja strokovna glasbena javnost je navdušena. Žal pa o uvrstitvah in zmagi na Eurosongu odloča ljudski glas. Dejstvi, da je crossover v trendu in da je v tujini opera med navadnimi ljudmi bolj domača kot pri nas, bi nam bili lahko v prid. Lahko pa tudi ne in dosežemo čist kontra učinek. Bomo videli. Je pa komad dober, in ne glede na uvrstitev se zagotovo ne bomo osramotili.
Si predstavljate recimo, da gre na Finsko namesto Alenke cyber Teja Haver??
dying_angel - Pet 16 Feb, 2007 17:07
Naslov sporočila:
samo men je bla teja haver ful vreji
Terminatorka - Pet 16 Feb, 2007 17:25
Naslov sporočila:
dying_angel @ Pet 16 Feb, 2007 16:07 Napisal/a:
samo men je bla teja haver ful vreji


Nič hudega, angelček. Veš, če imajo izvajalci kot so Atomik Harmonik in Fredy Miler svoje številne oboževalce, potem se najdejo tudi taki, ki jim je všeč Teja Haver.
Ti sam uživaj v muski, ki ti je všeč. Navsezadnje je to namen vsake glasbe, da uživamo v njej. Ko boš pa mal starejša, ti bo pa mogoče kaj drugega všeč. nasmeh
lucka - Pet 16 Feb, 2007 20:14
Naslov sporočila:
Meni je pesem tako všeč, da jo lahko po par ur skušaj poslušam, eno in isto pesem. Mi prav paše ko je up and down, da se lahko malo derem zraven.
ALi pa je krivo samo to, da sem se v opero zaljubila že davno tega, ko sem šla prvič v Mariborsko opero.

Me like it

Me pa zanima kako bi zvenel duet te pesmi skupaj z Lordi Laughing
Terminatorka - Pet 16 Feb, 2007 20:21
Naslov sporočila:
Bolj Fantom iz opere varianta. V stilu beauty and the beast. Po mojem čist kul.
sapramish - Ned 18 Feb, 2007 20:21
Naslov sporočila:
ko smo ze lih pr operi... tole sm odkrila na enem forumu, baje so vsi solani pevci... ni svoh, sam pesm je bl tko pomežik

Eroika
Zlobko - Sre 21 Feb, 2007 12:05
Naslov sporočila:
No ja moje skromno mnenje o letošnji EMI je sledeče:
vsako leto gre za enako neizvirno zviranje in fušanje, pospremljeno z wannabe glamuroznostjo, ki pri nas ne more izpasti drugače kot tragikomično.
Pesmi so bile izbrane kakršne so pač bile, nobena ni bila posebno dobra, razen nekaj izjem ki so izstopale od drugih. In sicer: Zablujenci s svojim komadom - Kdo hoče plesati z menoj,WTF, lepo vas prosim, kdo je ta biser med umotvori uvrstil na izbor za emo??? navsezadnje bi lahko uvrstil tut atomike al pa turbote al pa še koga ki so ga odslovili. O.K. pustmo zdej to, gremo na zmagovalko. Z zmagovalno skladbo je pa takole, na trenutke sploh ne zastopim kaj poje. Še dobro da obstaja besedilo v pisani obliki:

Vzemi, vzemi cvet v roko,
Ne sprašuj kako bom brez tebe.

Daj ga na prsi svoje,
naj spomin ti bo na mene.

MOJ BELI CVET,
MOJ DALJNI SVET,
DAJ, VRNI SE,
MOJ BODI SPET.

ZA VEDNO VSE MOJE
V ŽIVLJENJU TVOJE JE,
CVET Z JUGA, BLIZU MORJA ŠE
JAZ čAKAM TE,

... ŠE čAKAM TE.

Ljubim, nekaj česar več ni,
Le privid si mi iz daljnih dni.

In če ga dobro preberemo, ugotovimo 1) da tekstopisec ne more pozabiti svoje južne ljubezni
2).da je potrt in obupan
3) da bi to besedilo recimo lahko naredili bolj temačno ala Ghotik stil, sej zadnji dve vrstici kar kličeta k samomoru.
....itd.

In še nekaj, da ne bi slučajno kdo primerjal Gotarjeve s Sarah Brightman!!
Terminatorka - Sre 21 Feb, 2007 12:18
Naslov sporočila:
No, sej operne pevke tudi lahko fušajo. Gotarjeva je recimo fušala na polfinalnem nastopu.
Avtor komada je pa itak Hrvat in Gotarjeva nenehno poudarja da ob pesmi podoživlja počitnice, ki jih je preživela na Hvaru. Tako da... nasmeh sicer pa besedilo itak ni "bogznašta".

Sarah Brightman je operna pevka, vendar v njenih komadih poje večinoma samo pop. Tudi Marta Zore je pela v operi, pa v pop ne vlači opere.

Glede nerazumevanja besedila, pa sem jaz enkrat v operi skorja živce izgubila, ker se nadnapisov ni videlo, besedilo v italijanščini pa je bilo s s tistimi vrtoglavimi soprani totalno nerazumljivo.

Glede pop oper nasploh pa sem mnenja, da so lahko zelo posrečene, vendar ne vedno. včasih so operni vložki preveč moteči. Dober glas in dobra pesem potrebujeta tudi dober aranžma. Osebno mi je ljubše, če kakšna operna pevka poje zraven kakšnega neopernega pevca, ker sicer je to glasovno nihanje ene in iste pevke lahko zelo moteče.

Ampak dokler obstaja še na tone boljše glasbe kot jo vidimo vsako leto na Emi, se jaz prav nič ne sekiram.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB