Koledar 
Domov Domov Forum Forum Prijava Prijava Išči Išči Registriraj se Registriraj se
 

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo

Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo
Avtor Objave
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 02 Sep, 2008 08:19     Naslov sporočila:  Slovenija Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Kaj nam sploh nudi slovenija?
Se splača še živet v sloveniji ali je bolje iti v tujino?




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 100mark
Amater
Amater


Starost: 54
Pridružen/-a: 18:02, 13-Jun-2008
objave: 168
Teme: 8

2482.4 kinta/e
14.8 šold/e
114.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 02 Sep, 2008 21:20     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ja dobra tema

se bomo res začeli počasi vsi navadni smrtniki spraševati če se splača u toti naši ljubi državici delat




 Bik Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od 100markPošlji zasebno sporočiloBlog
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sre 03 Sep, 2008 18:21     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

In kaj ti nudi tujina? Mislim, tujina je malce širok pojem. v primerjavi s pretežnim delom preostalega sveta pa nam Slovenija nudi ogromno. Samo očitno ne dovolj za brezvezno preseravanje vseh navadnih smrtnikov. Reveži pa so tako ali tako povsod.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: čet 04 Sep, 2008 14:59     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Ja ne vem tujina, kjer ti omogočijo več in vzamejo manj kot pri nas!




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 05 Sep, 2008 02:26     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

A ti to tako mal na splošno? Mogoče ne bi škodilo, da navedeš konkretno državo in njene prednosti v primerjavi s Slovenijo. Zame je tujina tudi Zimbabve.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 Bassman
Administrator
Administrator


Starost: 117
Pridružen/-a: 10:52, 20-Nov-2003
objave: 10490
Teme: 2469
Kraj: Ljubljana
134069.9 kinta/e
1015531.8 šold/e
10048.2 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Pet 05 Sep, 2008 08:12     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Terminatorka @ Pet 05 Sep, 2008 2:26 am Napisal/a:
A ti to tako mal na splošno? Mogoče ne bi škodilo, da navedeš konkretno državo in njene prednosti v primerjavi s Slovenijo. Zame je tujina tudi Zimbabve.


Naprimer Švedska, nizozemska, Nova zelandija.




Image
www.vakciji.si ------------------ www.povej.com


 Ribi Spol:Moški Koza SkritOsebna Galerija od BassmanPošlji zasebno sporočiloBlogMSN Messenger - naslovSkype Ime
 badabum
Vztrajen
Vztrajen


Starost: 52
Pridružen/-a: 15:59, 24-Okt-2006
objave: 286
Teme: 3

5456.2 kinta/e
0.0 šold/e
170.9 flika/e

trinidadandtobago.gif
objavaObjavljeno: Pet 05 Sep, 2008 17:19     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bassman @ čet 04 Sep, 2008 14:59 Napisal/a:
Ja ne vem tujina, kjer ti omogočijo več in vzamejo manj kot pri nas!


You think? Pa poglejmo:

- relativno stabilna klima s pozicijo na (spet relativno) ugodni geografski poziciji, kar pomeni manjšo občutljivost na velike vremenske dogodke (beri: Alpe ustavijo sranje, ki se pritepe s severnega Atlantika)

- klimatske spremembe nas bodo prizadele bistveno manj kot države, ki si jih omenil. BISTVENO manj.

- 60% površine pokrite z gozdom (majhna verjetnost erozije, svež zrak, ugodno počutje ob pogledu skozi okno)

- izjemna biotska raznovrstnost/ohranjenost & medved, volk in ris po hostah

- Alpe

- Panonska nižina

- Mediteran

- meje z germani, huni, balkanci in lahi. torej odlično, sveža kri & multikulturnost zagotovljena.

- v navezavi z zgornjo točko visok odstotek dobrih pičk

- nula nagravžnih metropol

- zilijon različnih pokrajin, vse zelo dobro ohranjene

- urca vožnje in sem na morju

- slaba urca (z gondolo vred) in sem na pršiču

- mauntnbajk stezice za vsakim vogalom

- slabi dve urci in sem v Benetkah (čisto tako, v ilustracijo, sj drgač mi smrdijo smeh )

- dobre tri urce do Dunaja (not that I care, baje je enim to pomembn)

- 6 mednarodnih letališč ne več kot 1 uro stran

- 5 formula 1 dirk v radiju šestih ur zmerne vožnje (nazaj gre običajno hitreje oèala )

- majhno in posledično prilagodljivo gospodarstvo. Svetovna kriza? Bring it on! boxer

- če se še tolk prtožujem mam v bistvu skoz polno rit in zelo kvalitetno življenje (tudi ti boš takšnega mnenja, ko ti bo potegnilo, da ni vse v fičenkih pomežik )

- popolnoma klerofašistoidne farškopizdunske debile v vladi, a gre k sreči vse samo od sebe naprej, tistih par pokradenih eurov jih pa rade volje častim (izhajam iz "tudi bogat debil je še vedno le debil in se mi v bistvu smili.")

- 10% folka je zlo cool, 10% je zlo uncool, 80% je pa oportunističnih pizd (ovc). Po mojih izkušnjah je povsod po svetu zelo podobno, ergo jebiga, navadi se jih.


Prou fajn nm je. pomežik




 Ribi Spol:Moški Podgana NI na linijiOsebna Galerija od badabumPošlji zasebno sporočiloSkype Ime
 Terminatorka
Profesionalka
Profesionalka


Starost: 118
Pridružen/-a: 2:05, 14-Feb-2007
objave: 1287
Teme: 40

70101.8 kinta/e
1177.6 šold/e
1576.3 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Sob 06 Sep, 2008 12:16     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

Bassman @ Pet 05 Sep, 2008 08:12 Napisal/a:


Naprimer Švedska, nizozemska, Nova zelandija.

Ja ne vem no. Okusi so različni, ampak to je vse tako zelooo relativno. Odvisno od posameznikovih osebnih želja, njegovih sposobnostih, vizije življenja. Glede na to, da razviti svet vedno bolj daje poudarek pravi kvaliteti življenja in ne le pehanju za denar, mislim da slovenija sploh ni tako slaba izbira. Navsezadnje se tudi k nam selijo tujci, ki si želijo nekoliko mirneje živet, v okolju, ki še ničisto uničeno. In prav lepo živijo pri nas.

Jaz osebno v Novi zelandiji recimo ne bi nikoli živela, ker me niti ne privlači, je nekje v treh krasnih, se je v preteklosti že izkazalo, da ima nestabilno gospodarstvo, pa tudi kakšnega fajn tipa od tam ne poznam, da bi me teoretično lahko pregovoril, da se tja preselim. nasmeh

Poznam par ljudi, ki so šli za nekaj let živet v Amsterdam, ker jim je ta nudil malce več možnosti za glasbeno ustvarjanje in eksperimentiranje z drogami. nasmeh Generalno gledano pa Nizozemska sama po sebi ni ne vem kaj. Na razglednicah ima sicer idilično podobo svoje krajine, s pisanimi tulipani, barvastimi cokli in donkihotovskimi mlini na veter. V resnici pa je prav Nizozemska ena evropskih držav, ki je svojo naravo predvsem po zaslugi norega eksperimentiranja v kmetijstvu čisto zj... Ima sicer enega najvišjih bdp v Evropi, pa tudi nenormalen naval tujcev na to državo, psledično tudi raznorazne nemire, rahlo anarhično družbo, skratka mentaliteto, ki nikakor ni po moji volji. Za kakšnega brezposelnega Turka, ki bi v tej državi uspel dobiti zaposlitev, je to lahko obljubljena dežela. Ima in bo še imela možnosti zaposlovanja tujcev. Ampak Slovenci se včasih ne zavedamo, da naš standard življenja le tako zelo ne odstopa od "evropskega". Kar najpogosteje pomeni, da se večina Slovencev na delu v tujini sooči z dejstvom, da sicer bolje zaslužijo, a tudi več zapravljajo. Ker razlika je ali ti živiš v neki državi, imaš tam stalno prebivališče, postaneš državljan te države z vsemi obveznostmi ne le ugodnostmi, ki ti jih ta nudi, ali pa si tam samo na začasnem delu, si trgaš od ust in šparaš denar do dneva, ko se vrneš v Slovenijo. če pa v kakšni evropski državi plačuiješ davke in vse kar gre zraven, pa te najbrž hitro mine, da bi še dolgo živel tam.


Švedska. Objubljena dežela jugovičev v sedemdesetih in osemdesetih letih. Sanje: hiša in Volvo. Hja, poznam tudi take, ki so se tja prselili še tekom mojega osnovnošolskega izobraževanja. In danes ne živijo kaj dosti bolje od mene. Plus, da ima Švedska, za moje pojme (sem bolj mediteranski tip), čisto neprimerno podnebje, da bi jaz tam živela. Poznam tudi take, ki so šli tja živet par let nazaj in so se že vrnili v Slovenijo. Razlog je bil zelo preprost. Tam je vse tako zelo drago, da glava boli. res je, da je bila Švedska dolga leta opevana kot najbolj socialna država v Evropi, ampak marsiakteri Šved bi ti an to znal o0dgovorit, da se je tudi pri njih to zadnja leta malce spremenilo. Ponavadi ej s temi državami tako, da zadeve laufajo dokler jih tujci ne preplavijo, potem se pa trend zasuka drugam.


Seveda pa je selitev v tujino pogosto pogojena predvsem s službo, z dejavnostjo s katero se posameznik ukvarja itd. Zato pa so te stvari še toliko bolj relativne. Sem pa opazila, da pri nas nad življenjem v naši državi anjpogosteje tarnajo ljudje iz kakšnih tehničnih strok, elektronike, računalništva... ker imajo razumljivo občutek, da je Slovenija na tem področju kratko malo v k. Ampak ljudi, ki tako razmišljajo je na tem svetu malo morje. Se spomnim, da sem se še pred davnimi leti, ko sem se prvič priklopila na internet, menila z enim turkom Kamilom, ing. računalništva, ki je živel in delal v ZDA, pa si je ful želel priti nazaj v Evropo čez par let. Tako da tudi v tem smislu je v tujini ogromno konkurence. to je tako kot če si en v Sloveniji uveljavljen umetnik domišlja kako je zdaj on bog in batina, pa gre v New York, da bo tam naredil mega kariero, pa na koncu tam še za stanovanje in atelje nima. Poleg dejstva, da v poplavi umetnikov s celega sveta, postane nitko i ništa.
fajn se mi je zdelo, ko sme se nedavno menila z enim Egipčanom, ki je rekel, da g selitev v tujino en zanima. Daželi živeti doma, se s svojim delom uveljaviti doma, kjer ve kdo je, ne pa v tujini, kjer bo nula. Pa Egipt ziher nudi ljudem precej manj kot Slovenija.
Moj fotr je recimo pretežni del svojega življenja delal v tujini. Ampak z osamosvojitvijo Slovenijo in s tem, ko so se nekateri pogoji za delo pri nas uredili, je z veselejm ostal doma. Seveda za malo manj denarja, ampak večjo kvaliteto življenja. Zato jaz vsakemu reče, ki enkaj sanja s tujino: ja kr pojdi, pa ko boš prišel nazaj, boš povedal kako je bilo.




I'll be back!


 Kozorog Spol:ženska Kača SkritOsebna Galerija od TerminatorkaPošlji zasebno sporočiloBlog
 100mark
Amater
Amater


Starost: 54
Pridružen/-a: 18:02, 13-Jun-2008
objave: 168
Teme: 8

2482.4 kinta/e
14.8 šold/e
114.8 flika/e

slovenia.gif
objavaObjavljeno: Tor 16 Sep, 2008 20:07     Naslov sporočila:  (brez zadeve) Odgovori s citatomBottom of PageNazaj na vrh

ja pojem tujine je velik in res je kam se napotiš in z kakšnimi cilji ,lohk greš u neko bogato državo ki boš imel za svoj poklic dobro plači lo in če neboš znav denarja cenit potem neboš imel nič in je boljše da ostaneš tam kjer pač si




 Bik Spol:Moški Pes NI na linijiOsebna Galerija od 100markPošlji zasebno sporočiloBlog
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo Poglej prejšnjo temoPošlji Email Prijatelju/ici.Seznam Uporabnikov, ki so videli to TemoShrani to Temo kot datotekoPrintable versionPrijava za zasebna sporočilaPoglej naslednjo temo

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
NE moreš Objaviti novih Tem
NE moreš Odgovoriti na to Temo
NE moreš Urejati svojih Objav
NE moreš Izbrisati svojih Objav
NE moreš Glasovati na Objavah
Lahko prilepiš datoteke na tem forumu
Lahko Prenašaš datoteke na tem forumu


časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Board Security

97387 Attacks blocked

Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Modov in Zaslug :: HELP-OXPUS :: Namestitev phpbb HDdesign

[ Time: 0.6487s ][ Queries: 33 (0.3547s) ][ Debug on ]
Get Firefox!
Upgrade to Firefox 1.5!
Registracija | Pravilnik | Informacije | Seznam strani | Flash Igre | E-kartice | Blog | Album smeškov | Uprava | Čvek IRC

OPOMBA: Portal je namenjen testiranju GNU programske opreme in je popolnoma nekomercialen. Vsa reklamna sporoila so zgolj izmenjava povezav.