Pero Piše

Film/TV/Glasba/Literatura - Kmetija

Bassman - Sre 03 Okt, 2007 08:16
Naslov sporočila: Kmetija
Je gledal kdo to?
Gledal sem toliko, da sem videl, da je brez veze!
smeh
chukerchek - Sre 03 Okt, 2007 13:44
Naslov sporočila: Re: Kmetija
Jst sm gledala natanko do tam ko je ona debela ženska začela travmirat da jo drugi ne bodo sprejel medse, ker je debela. Ob tem stavku sem si sam mislna: fak.. če koga to mot mot tebe, njih zihr boli k¤¤¤¤¤, pa tut v osnovni šoli več niso...

in preklopla program, ne da se mi več prenašat jamranja...
Bassman - Sob 27 Okt, 2007 20:45
Naslov sporočila:
A kdo gleda to?
Za koga navijate!

Me je zadeva rečmo kao gledljiva!
Mojsa - Sob 27 Okt, 2007 21:27
Naslov sporočila:
To je edini realni šow izmed vseh do zdaj, ki sem ga jaz gledala recimo saj trikrat, ker drugi so se mi zdeli bedni. Mi je zanimivo, samo zato, da vidim kaj vse delajo na kmetiji.
Bassman - Ned 28 Okt, 2007 11:11
Naslov sporočila:
Mojsa @ Sob 27 Okt, 2007 8:27 pm Napisal/a:
To je edini realni šow izmed vseh do zdaj, ki sem ga jaz gledala recimo saj trikrat, ker drugi so se mi zdeli bedni. Mi je zanimivo, samo zato, da vidim kaj vse delajo na kmetiji.


Ja tudi jaz.
In včeraj sem gledal in me veseli, da ni zmagal miha, pač pa klemen, ker se mi zdi, da je človek karakterja in ne ovca!
Bassman - Sob 03 Nov, 2007 23:14
Naslov sporočila:
Kaj pravte, kdo bo naslednji odletel?
smeh
chukerchek - Ned 04 Nov, 2007 12:01
Naslov sporočila:
razen okolja in ideje, mi je vse skupi čist mim (folk mislim)
Bassman - Ned 04 Nov, 2007 12:45
Naslov sporočila:
chukerchek @ Ned 04 Nov, 2007 11:01 am Napisal/a:
razen okolja in ideje, mi je vse skupi čist mim (folk mislim)


To je zarad keša!
chukerchek - Ned 04 Nov, 2007 13:31
Naslov sporočila:
Brussman @ Sun 04 Nov, 2007 11:45 Napisal/a:
chukerchek @ Ned 04 Nov, 2007 11:01 am Napisal/a:
razen okolja in ideje, mi je vse skupi čist mim (folk mislim)


To je zarad keša!


Kva zarad keša? zato k folk pride tja z namenom dobit keš al kok? včasih ne štekam lih teh tvojih kratkih odgovorov. Very Happy
Bassman - Pon 03 Dec, 2007 09:11
Naslov sporočila:
Zadnjič sem gledal ko se je tisti Mihatu odfukalo!
Pa me zanima kaj je blo pol, ali je bil dvoboj, ali so ga diskvalificirali?
Mojsa - Pon 03 Dec, 2007 12:58
Naslov sporočila:
Jaz gledam tu in tam, tako da ne vem točno kaj se dogaja, men je še najbolj fajn uni osel iz hleva, tako da mi je čist vseeno kdo bo odletel al zmagal, ker sem navijala za Jurija, ki je bil tak hmmmm kako bi se temu reklooo, dec od deca, pa ne karakterno, to me ne zanima tokrat ampak tko, hmmm za povaljat po senu hehehe.
Bassman - Sre 05 Dec, 2007 23:23
Naslov sporočila:
Jst mam občutek, da zdejle, ko se gre za finale, mal jebejo Tega Klemena, po večini iz zavisti, ker so sami odleteli, torej bo tud najbrž odletel!
chukerchek - čet 06 Dec, 2007 01:09
Naslov sporočila:
Evo dans sm gledala prvič celo oddajo... Morm rečt da sem naravnost šokirana! To da dejansko pobijajo zivali in jih tepejo in karkol pač že delajo z njimi in se vse to predvaja na TV je absurd! Saj je le igra za denar, zakaj morajo SPET nasrkati živali? Ok da skrbijo zanje ampak da jih prav tako koljejo in jejo... to pa ni za nikamor, sploh zato ker je na svetu preveč hrane in preveč zivali umre iz teh razlogov. Lahko bi vsaj to izpustili. vem da se gre za delo na kmetiji in vzivljanje v le to.. ampak men je se vseen absurdno... lahk bi dost nazorno stvar prikazali tudi brez tega in namesto ubogih nič hudega slutečih zajčkov kupili meso v trgovini...

zid

In to vse samo zarad enga kretena k si je vse to zmislu- šou namreč.

Evo sm dans prov poslala pritozbo na drustvo za zascito zivali. Sam baje se oni itak ze bunijo in jih je ena novinarka cist spluvala in razmislja o tozbi pop tvja. Prasci po¤¤¤¤¤ - se opravicujem izrazom.
Klanje zivali za večjo gledanost? Kam smo mi to prišli? pa mat to gledajo otroci!!!!

Resno razmišljam da bi začela trenirat kickbox k bi pol huntala une člane po sloveniji..
Mojsa - čet 06 Dec, 2007 17:21
Naslov sporočila:
a une iz measarije pa rastejo na drevesu? Odrasti malo cukerček
Terminatorka - čet 06 Dec, 2007 19:31
Naslov sporočila:
Saj ni fora v tem, da žival ubiješ, da ješ meso. To je dejstvo. To je realnost. Fora je pa v tem, da je prodaja zrezkov eno, prodaja nekakšnih senzacionalističnih prizorov o klanju prašiča s poudarkom na tem, kako je cvilil in kako je zraven cvililo še cel kup glupih žensk, pa drugo.
To ni zgolj stvar faktov iz realnosti. To je stvar etike. In nikakor ni isto, če ubiješ žival za prehranjevanje na nek razmeroma neboleč način ali če jo pri tem mučiš, se morda še celo izživljaš nad njo, poleg tega pa posnetke teh prizorov ( ki so očitno nekaterim ljudem željnim gledanja krvi celo zanimivi!) še celo prodajaš. S tega vidika ni vseeno kak zrezek imaš na krožniku.
Saj tudi nekatere vere prav načinu zakola živali posvečajo poseben pomen. češ da je to pomembno kako žival umre ali celo kako je pred zakolom živela. In te stvari, to spoštovanje živali kot živega bitja sega daleč v zgodovino in ni stvar nekih vegetarijanskih puhlic. človek lovec je bil vedno odvisen od narave. Od tega ali mu bo naklonila dobro letino, dober ulov, plodno žensko. Živali je lovil, jih celo žrtvoval nekim svojim bogovom, ampak hkrati jih je tudi na prav poseben način častil in spoštoval. Ubijal je za preživetje ne pa zaradi športa ali tega, da bi obogatel kaj pa jaz vem recimo s krokodiljo kožo, kitovo mastjo ali slonovino. Živel je z naravo. Ko se je obrnil proti naravi, s tem, da je do maximuma želel hladnokrvno izkoristiti njene danosti, je tudi ubijanje dobilo drugačen pomen.
chukerchek - čet 06 Dec, 2007 19:59
Naslov sporočila:
Mojsa @ Thu 06 Dec, 2007 16:21 Napisal/a:
a une iz measarije pa rastejo na drevesu? Odrasti malo cukerček


1. ne jem mesa

2. gre se za to da se s tem promovirajo. Sori ne morjo tm eni bebci k še nikol u lajfu niso ubil zivali potem to delat... sori pač kura brez glave leta po dvorišču zato ker je ne znajo prav ubit, da o uboju zajčkov rajš ne govorim, ker si niti predstavljat ne upam kaj vse so počeli z njimi. In tut realno. Koliko mesa se vrze stran v trgovinah? Koliko zivali potemtakem za bz umre? in kle se vse to dogaja za en beden šov, spet zato da bo nekdo obogatel, nastradajo živali in to kravavo mesarjenje kažejo po tvju. Pa kaj ste nori vsi po vrsti?????? Da o ubogih zajčkih ne govorim.. pa pretepeni kravi, ki JE bila vidno poškodovana... Sej verjetno se vsem zdi: ah sej je bla sam kura.. ah sej je sam krava. Sam to točno kaže na vašo neumno plitkost in dejstvo da ste navadne ovce brez srca. Ovce k ta shit dejansko gledate!

3. tuki se gre med drugim tut zato da nekateri člani izživljajo svoje frustracije nad njimi!!!! In to tv promovira!!!! Kakšna sramota. Nastradal ne bo nihče. No sej jst se bom bunla tok časa dokler ne bom česa dosegla k tole pa ni več ničemur podobno. Le kako bi gledali če bi se folk tm med sabo klal a? Ja seveda to je pa nezaslišano.

4. to gledajo tudi otroci. Le kakšen vzgled je to? Podpihovanje da ubijanje zivali ni prav nič sramotnega oz. nehumanega? dej no... In vsa leta boja proti mučenju živali gredo z eno ku¤¤¤¤¤ oddajo v nič. Zarad enih polpismenih kretenov.

Sej lahk mi rečeš da sem naivna naj odrastem.. pa ne bom! Ker še vedno imam srce in sočutje in dokler lahk neki v zvezi s tem naredim bom tok časa tezila da mi bo ratal. Vsaj neki dobrga lahk naredim... nisem ena izmed tistih ki si zatiskate oči kvazi sej je vse u redu... Sam škoda da sm revna dijakinja k če bi mela kej keša bi jih tok stožla in verjem da bi tožbo dobila. In tut upam da bo tista novinarka izpolnila svoje groznje in zadevo dala naprej.

Grozn ej.. ampak nekaterim se še vedno zdi vse kul.. to mi je pa najbolj fascinantno. K da ste vsi mrtvi od znotri.. zivi mrliči sej nč čudnga da je svet tak kakršen je.
Mojsa - čet 06 Dec, 2007 23:01
Naslov sporočila:
Jaz nisem za ubijanje živali itak ne, sama ne jem skor nič mesa, še posebej pa ne kakih konjičkov, žrebičkov in kaj vem, samo vem pa, da recimo če bi jaz mogla ubit zajca bi se tudi spravljala zraven kot lačna srat ker bi mi blo težko in bi ziher zjac bolj trpel ko če bi ga en mesar ubil. Tako da ok, mogoče so res delali vse skupaj kot da so mal prtišjeni, samo tako pač je. Ljudje nismo navajeni več elegantno ubijat živali ker vse nardijo to ostali za nas. Tako da jaz nikogar ne sodim če ne zna živali ubit in zraven kriči in kaj vem ker je jaz tudi ne znam. Sem pa zadnjil gledala oddaja na tujem tv kanalu in so morali tudi sami ubit morskega prašička in ga skuhat in pojest in so tudo zraven cvilili omedlevali in kaj vem kaj vse. Kakorkoli če greš tja za denar al ne, to pač moreš naredit če nočeš pač lahko greš domov.


Kar se pa tiče stran metanja mesa in koliko je lačnih in bla bla, je pa tule itak brezveze jamrat, smo dali to že stokrat skozi. Tud v makdonaldsu mečejo hrano stran in v vseh restavracija in bi človek popizdu, samo tule jamrat kako ti gre vse na k¤¤¤¤¤ in bi vse tožila je samo eno drekanje. če ti je res do česa pejt ven, pa prosi po restavracijah za hrano, pa nesi unim k jo rabjo in ne gnjavi nam kak je svet nepravičen. To vemo vsi. Samo razlika je da eni sam klobasajo, drugi so pa tiho pa dejansko kaj nardijo. Revna ali ne, marsikaj lahko nardiš, seveda če to v resnici hočeš, če ni to samo tvoje prepričevanje same sebe kak si dobra.
Terminatorka - čet 06 Dec, 2007 23:23
Naslov sporočila:
Ma kolikor je meni znano je na Kmetiji zajec crknil ker je bil bolan al imel zajedalce al ne vem kaj točno. Ostale so pa pozenje ubijali. Eno kuro so kar tako po pomoti ubili, krava je bila ena itak že na pol živa, ta drugo so pa potem nekaj poškodovali itd. Ne vem no, meni je to brezveze. Ker ta šou ni in ne bo odraz realnega življenja na kmetiji in je vse skupaj kr neki. Jaz to lahko razumem, da da par ljudi, ki nikoli ni videlo žive krave pred sabo, ne ve kje se je lotit ali pa kako zaklat prašiča itd. ne vem pa kaj je treba Popu to Kmetijo oglaševat z najbolj krvavimi prizori. Itak je oddaja vnaprej posneta, torej bi lahko zmontirali tudi kakšne malo manj krvave prizore. Saj še marsikaj drugega niso pokazali, pa jih ne bi vrag vzel, če ne bi gledalcem glih kazali tam eno kuro kako brez glave teče naokrog.
sicer ej pa moje mnenje o vseh resničnostnih oddajah isto. Beda.
chukerchek - čet 06 Dec, 2007 23:59
Naslov sporočila:
Mojsa @ Thu 06 Dec, 2007 22:01 Napisal/a:
Jaz nisem za ubijanje živali itak ne, sama ne jem skor nič mesa, še posebej pa ne kakih konjičkov, žrebičkov in kaj vem, samo vem pa, da recimo če bi jaz mogla ubit zajca bi se tudi spravljala zraven kot lačna srat ker bi mi blo težko in bi ziher zjac bolj trpel ko če bi ga en mesar ubil. Tako da ok, mogoče so res delali vse skupaj kot da so mal prtišjeni, samo tako pač je. Ljudje nismo navajeni več elegantno ubijat živali ker vse nardijo to ostali za nas. Tako da jaz nikogar ne sodim če ne zna živali ubit in zraven kriči in kaj vem ker je jaz tudi ne znam. Sem pa zadnjil gledala oddaja na tujem tv kanalu in so morali tudi sami ubit morskega prašička in ga skuhat in pojest in so tudo zraven cvilili omedlevali in kaj vem kaj vse. Kakorkoli če greš tja za denar al ne, to pač moreš naredit če nočeš pač lahko greš domov.


Kar se pa tiče stran metanja mesa in koliko je lačnih in bla bla, je pa tule itak brezveze jamrat, smo dali to že stokrat skozi. Tud v makdonaldsu mečejo hrano stran in v vseh restavracija in bi človek popizdu, samo tule jamrat kako ti gre vse na k¤¤¤¤¤ in bi vse tožila je samo eno drekanje. če ti je res do česa pejt ven, pa prosi po restavracijah za hrano, pa nesi unim k jo rabjo in ne gnjavi nam kak je svet nepravičen. To vemo vsi. Samo razlika je da eni sam klobasajo, drugi so pa tiho pa dejansko kaj nardijo. Revna ali ne, marsikaj lahko nardiš, seveda če to v resnici hočeš, če ni to samo tvoje prepričevanje same sebe kak si dobra.


Ma ti si fu¤¤¤¤ majke mi... Ok tožit jih lih ne morem- ker nimam keša, sem pa ŽE poslala pritožbo na Društvo za zaščito živali in čakam na njihov odgovor- na odgovor kaj sploh lahko naredimo oz. če sploh kaj. Ker pop tv je dost močna produkcija... Pripravljena sem zadevo poslati tudi na evropsko društvo, če tu ne bo nič zaleglo.. In defenitivno ne bom tiho. Poznam dovolj folka ki me bodo tudi podprli in mi pomagali kaj spisati, če bo potrebno in nisem edina ki jih je to zmotilo. Zbrskala bom tudi članek o oni novinarki in ji poslala mail. Ne ti men da nisem nič naredila. Sem kolikor je v moji moči in tudi bom v bodoče. Tko da ne utresi za bz in me nehi žalt. Pa btw noben ni govoril o lačnih- vsaj jst nisem. Nauč se brat!
Terminatorka - Pet 07 Dec, 2007 00:14
Naslov sporočila:
No, no, cukr, pomiri se. Sej proti Pop Tv so glede Kmetije že stekli določeni postopki. Mislim da s strnai Društva proti mučenju živali, Društva za osvoboditev živali in Društva Peta. Med drugim so jih prijavili tudi na VURS.
chukerchek - Pet 07 Dec, 2007 00:44
Naslov sporočila:
Terminatorka @ Thu 06 Dec, 2007 23:14 Napisal/a:
No, no, cukr, pomiri se. Sej proti Pop Tv so glede Kmetije že stekli določeni postopki. Mislim da s strnai Društva proti mučenju živali, Društva za osvoboditev živali in Društva Peta. Med drugim so jih prijavili tudi na VURS.


ja halo kdaj poveš?? nasmeh Jst morm pa kle živce zgubit. Sej ravn to je problem, ker jst kot en ubogi drzavljan kle ne morem lih velik narest oz. zlo mal niti ni nujno da te kdo resno vzame. Me pa moti to da če povem svoje mnenje ki se zavedam da je zelo vročekrvno, ker me je tole res razpizdil, da sem VSAJ nekaj naredila, četudi ni nujno da bo zadeva padla na plodna tla . In pol se najde nekdo ki ni niti tolk truda pripravljen vložit da bi skušal dognat u čemu je fora in me na konc obtoži da kle neki javskam in se delam kok sm jst zdej dobra...

pritožbo sem poslala še preden sem tukaj zajavskala!
Terminatorka - Pet 07 Dec, 2007 00:57
Naslov sporočila:
Mislim pa, da je Vurs ugotovil, da kao z unim klanjem prašiča ni bilo nič narobe oz. da je bil omamljen. Sam kolikor je meni znano niso oszali pri tem in delajo na zadevi.
Sej če tako pogledaš, če jim prinesejo "iz zunanjega sveta" bonbone, čokolado, sladkor, moko, kavo, šampon... bi jim pa lahko tudi zrezke. Tako da tukaj ni dileme, da klanje povečuje gledanost oz. da ne gre za golo preživetje tekmovalcev. Moje mnenje je, da je za resničnostni šov dovolj velik zalogaj že to, da morajo tekmovalci skrbet za toliko živali in da je njihovo klanje v tem kontekstu povsem odveč. Ampak očitno bodo šli s temi reality showi tako daleč 8ne mislim sam Slovenijo) dokler ne bo dejansko nekje prišlo do kakšne hude piz... ko bo kdo koga ubil ali kaj podobnega.
BTW, vsem, ki vas relity showiše niso obsedli, priporočam v branje knjigico Olivera Razaca - Ekran in živalski vrt.
Bassman - Pet 07 Dec, 2007 09:52
Naslov sporočila:
Ja sej men je to jasno, da je to vse po sistemu iger in kruha.
Seveda kruha je bolj malo, zato so igre bolj gledane.
Bassman - Sob 15 Dec, 2007 23:07
Naslov sporočila:
Kaka glupača je izpadla tale Voditeljica pri dvoboju Daše in Biljane s tistim zavlačevanjem pravilnega odgovora, mislim, res bjonda!
Bassman - Ned 16 Dec, 2007 10:53
Naslov sporočila:
Kako ste sicer zadovoljni z zmago Daše?

Jst trdim, da je zmagala, čist zaradi ljubosumja tipov eden na drugega, kar so ženske spridoma izkoristile.
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB