Pero Piše

Film/TV/Glasba/Literatura - VIKTORJI 2004

TYGER - Pon 21 Mar, 2005 17:33
Naslov sporočila: VIKTORJI 2004
V tej temi vas pozivam da poveste svoja mnenja glede letošnjo podelitev viktorejv.
sapramish - Pon 21 Mar, 2005 18:35
Naslov sporočila:
kdaj je pa bla sploh? pa kdo je vodu?
lucka - Pon 21 Mar, 2005 19:41
Naslov sporočila:
Ljubljana - V Cankarjevem domu so v soboto 19.3.2005 podelili viktorje, prestižna slovenska priznanja na področju medijev in popularne kulture.

Viktorja za življenjsko delo je dobil igralec Jurij Souček.


Nagrado za posebne dosežke so prejeli skupina ustvarjalcev podjetja Sekvenca d.d. za animacijo likov v oddaji Hribar ter Nataša Tič Ralijan in Gašper Tič za ustvarjen lik Ane Lize v oddaji Spet doma.

Poleg tega so podelili še pet viktorjev za popularnost in osem v kategoriji strokovnih viktorjev.

Viktorje za popularnost so dobili:

- Lado Bizovičar za TV osebnost
- Marko Potrč za radijsko osebnost
- Tistega lepega popoldneva za TV oddajo
- Radio City za radijsko postajo
- Siddharta za glasbenega izvajalca


V kategoriji strokovnih viktorjev:

- Igor Bačič in Jure Karas za obetavno medijsko osebnost
-24 ur za informativno TV oddajo
- Kocbek - pesnik v pogrezu zgodovine za dokumentarno TV oddajo
- Mojca Širok za voditelja informativne oddaje
- Naša mala klinika za igrano TV oddajo
- Tistega lepega popoldneva za zabavno TV oddajo
- Knjiga mene briga za otroško in mladinsko TV oddajo
- Mario Galunič za voditelja zabavne TV oddaje

Podelitev, ki je potekala v Galusovi dvorani Cankarjevega doma, sta vodila Pia Zemljič in Bojan Emeršič, viktorje pa so podeljevale prav tako znane medijske osebnosti, med njimi Jernej Šugman, Desa Muck, Omar Naber, Tina Maze, sanjska ženska & sanjski moški in drugi. (STA)
palèica - Pon 21 Mar, 2005 19:46
Naslov sporočila:
Podn od oddaje ...tko kt vse zadnje čase.
srèica - Pon 21 Mar, 2005 19:57
Naslov sporočila:
meni je pa bila všeč oddaja. voditelja sta bila zelo dobra. najbolj pa mi je bilo všeč, da je spet dobil viktorja radio city. sem tudi glasovala za ta radio.
Mijau - Tor 22 Mar, 2005 09:25
Naslov sporočila:
Men pa niti nista bila tako slaba, v bistvu so bile določene fore bolj izvirne in pikre kot Zrnceve.

Res pa je, da mi celotni viktorji kot taki (prosim vas- malomeščanske zvezde se grejo oskarje- obuup) brezveze.
Bassman - Tor 22 Mar, 2005 09:44
Naslov sporočila:
V bistvu, glede na to, kaj lahko slovenci spacamo skupaj, je bila oddaja kar zanimiva, čeprav je nisem gledal več kot 5 min.
Shajtana - Tor 22 Mar, 2005 10:31
Naslov sporočila:
Vidla sm vsega skupi 3 minute..no glih v teh 3 minutah sta mela voditelja lih ene par dobrih for..Pa mislm da si Jurij Soucek definitivno zasluz nagrado.
sapramish - Tor 22 Mar, 2005 14:49
Naslov sporočila:
jp...se ga se spomnem iz oddaje miskolin smeh
lucka - Tor 22 Mar, 2005 15:03
Naslov sporočila:
Ja pa Pipi In Melkijad....s tem smo odraščali Razz
ninoèka - Tor 22 Mar, 2005 22:16
Naslov sporočila:
Kdo pa je posodil glas Flipu v čebelici Maji?
Godfather - Sre 23 Mar, 2005 10:14
Naslov sporočila:
Pujsek Edi rula :hehe
lucka - Sre 23 Mar, 2005 10:58
Naslov sporočila:
Ja ta s pujskom je bla najbolša. Ni kej : Zrnec je zlo dober komedijant. čeprav vsi šinfate podelitev, pa le ni mačji kašelj napisat tak scenarij in dat noter ideje, ki ne rastejo kar tako po drevju.

Me zanima, kaj bi tisti ki šinfajo, kak je blo blesavo pa dolgcajt, vse skupaj spesnili.
Anonymous - Sre 23 Mar, 2005 11:12
Naslov sporočila:
No, samo za informacijo, Pop Tv je glede podelitve Viktorjev, spisal takšen slavospev:

"Viktorji 2004 so bili »top 1« oddaja dneva oziroma najbolj gledana sobotna oddaja na slovenskih televizijah. Prenos spektakularne prireditve na POP TV si je namreč ogledalo več kot 361.000 ljudi (20,2% rating) oziroma ga je spremljalo kar 53,7% gledalcev, starejših od 10 let, ki so bili ta čas pred sprejemniki. Visoko odzivnost pa je podelitev zabeležila tudi med najaktivnejšo skupino gledalcev (18-49 let) z 18% ratingom in kar 60,1% deležem.
(Vir: Media Services AGB, 19.3.2005)
Letošnja podelitev tako beleži enako visoko odzivnost občinstva kot lanska, ko sta jo vodila Jurij Zrnec in Tjaša Železnik."


To je pač statistika ali kakorkoli že lahko pr sporočila poimenujemo. Mene pa bolj zanima sam pomen te nagrade Viktor, al je to dejansko odraz 'nečesa' v našem medijskem prostoru ali kr neki. Jurij Souček je denimo rekel, da je to bolj nagrada za 'kako se lepo obleči'.
Kot vemo so Viktorji produkt revije Stop in dokler niso za medijskega 'sponzorja' pritegnili še Pop TV, ki je prireditvi dal neki glamur, je bilo to res kr neki. Lani so si izmislili še neko rdečo preprogo, tako da vse skupaj izgleda kot najslabša možna izvedba Oscarjev. Pol se tam po tej preprogi šetajo neke misice v nekih krinolinah in vsi so blazno poštirkani in pomembni, tako da gre navadnim smrtnikom že skoraj na bruhanje. Da je zadeva še bolj komična, pa eden od članov 'akademije Viktor' - Domen Slana izjavi, da na TV lovi sam par programov, da Pop Tv niti ne lovi, kaj šele, da bi ga gledal. Zdaj pa mene zanima tukaj, koga imajo vsi skupaj za norca. Pri tem pa nimam v mislih samo izvedbo prireditve ampak vse skupaj, projekt kot tak. Neko prisiljeno zvezdništvo, pa nagrade, ki jih itak večinoma dobivajo že 'odžagani' posamezniki. Pa nenazadnje tudi tisti bogi votli kipec, pošprican z nekim zlatim prahom, ki vsem ostaja na prstih... Ma ne vem no, dopuščam drugačen pogled na to, samo meni je to res KR NEKI nasmeh
lucka - Sre 23 Mar, 2005 11:26
Naslov sporočila:
Sama izvedba mi je bla ok. Kar se pa tiče viktorjev kot takih pa v teh komisijah sedijo ljudje, ki večinoma sploh ne gledajo stvari za katere potem točkujejo.

Viktorji bi morali bit v celoti domena gledalcev in poslušalcev ne pa neke komisije določenih naduvanih ljudi. Recimo v komisiji je čakarmiš, ki trenutno živi in dela v Zagrebu in Slo programov in radia sploh ne spremlja. Kako lahko potem taka oseba sploh za kaj glasuje?

Ali pa recimo viktor za Sidhartho. Sej ne rečem, so dober bend, ampak po čem bi si jih pa v lanski sezoni folk zapomnu? Najbolj medijsko odmeven je bil Fredi in pa Atomic harmonic. Ok joškov Natalije in masaže Lenderove pač ne mormo štet tukej zraven.

Cel kup enih Fauš podelitev. Moti me to da vedno konkurirajo ene in iste oddaje...aja sej res...drugih itak nimamo. No zdej je Mario dobu Vikija, pa ga mogoče naslednje leto ne bomo več gledali...Le kdo bo zapomnil nedeljsko praznino na nacionalki? Po vseh teh letih Maria bo verjetno kdo mel travme, ko "nam"ne bo več krajšal večerov.
Anonymous - Sre 23 Mar, 2005 23:27
Naslov sporočila:
No jaz podelitve nisem gledala, a sem kasneje gledala slike in utrinke in joj prejoj....naša vrsta tako oklicanih zvezdnikov je pojem glamur zamenjala z maškarado.....pa to nikamor ne pelje več no....kot da smo v cirkusu, totalno brez okusa, za kozlat....
palèica - Sre 23 Mar, 2005 23:51
Naslov sporočila:
Še nisi opazila, da je cela slo scena maškarada ?
TYGER - čet 24 Mar, 2005 19:05
Naslov sporočila:
Meni je blo kr všeč...čeprav me mori da so stalno nominirani eni in isti...
Anonymous - Pon 28 Mar, 2005 12:20
Naslov sporočila:
Stem se močno strinjam, sam sej drugače ne more bit, ker smo premajhnio, da bi vsako leto lahko nominirali, koga novega...nismo Amerika, čerpav se včasih marsikdo tako obnaša...
TYGER - Pon 28 Mar, 2005 19:22
Naslov sporočila:
Ja ampak je pa več kakih zabavnih oddaj ko pa nedeljsko popoldne, pa tud voditlov je več kot pa onadva pri nedelskem popoldnevu ne??
Pač moti me da so stalno eni in isti....
časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Powered by phpBB2 Plus and Kostenloses Forum based on phpBB